Google potwierdza, która wersja RCS Apple będzie obsługiwana na iPhone'ach

Google potwierdza, która wersja RCS Apple będzie obsługiwana na iPhone'ach

Umme Aimon Shabbir / Android AuthorityTL;DR W zeszłym roku Apple potwierdził, że wprowadzi obsługę RCS do aplikacji Wiadomości na iOS. Nie potwierdziła jednak, którą wersję profilu uniwersalnego RCS wdroży. Menedżer ds. rozwoju biznesu w Google twierdzi, że Apple będzie obsługiwał profil uniwersalny 2.4, który obsługuje komunikację biznesową. Aby zwalczyć okropne piętno zielonej bańki, Google namawia Apple do #GetTheMessage, czyli dodania obsługi wiadomości RCS w aplikacji Wiadomości na iOS. W niespodziewanym ogłoszeniu pod koniec ubiegłego roku Apple potwierdził, że planuje dodać obsługę RCS w aplikacji Wiadomości. RCS w Apple Messages zostanie wdrożony jeszcze w tym roku, a Apple potwierdził, że będzie oparty na standardzie RCS Universal Profile opublikowanym przez stowarzyszenie GSM. Firma Apple nie potwierdziła jednak, którą wersję profilu uniwersalnego RCS zaimplementuje, ale dzięki Google już to wiemy. Dla pewnego kontekstu RCS oznacza Rich Communication Services i jest w zasadzie następcą SMS/MMS. RCS to zaawansowany protokół przesyłania wiadomości, który usprawnia działanie wiadomości SMS/MMS, zwiększając między innymi limity znaków, obsługując udostępnianie multimediów wyższej jakości, umożliwiając wysyłanie wiadomości grupowych i umożliwiając wyświetlanie potwierdzeń przeczytania. Stowarzyszenie GSM publikuje specyfikację zwaną RCS Universal Profile, która opisuje, w jaki sposób klienci i sieci wdrażają te funkcje, a obecnie jest to wersja 2.6 (ostrzeżenie: plik PDF). W swoim oświadczeniu dla prasy Apple oświadczył, że „doda obsługę dla RCS Universal Profile – standardu obecnie opublikowanego przez stowarzyszenie GSM Association.” Warto zauważyć, że Apple wyraźnie wspomniał o obsłudze profilu uniwersalnego RCS, ponieważ RCS, który zna wielu użytkowników Androida – ten wbudowany w aplikację Wiadomości Google – ma pewne funkcje, które nie są częścią profilu uniwersalnego, mianowicie szyfrowanie typu end-to-end. Chociaż oświadczenie Apple sugeruje, że implementacja RCS nie będzie obsługiwać szyfrowanej komunikacji typu end-to-end z użytkownikami Androida korzystającymi z Wiadomości Google, pozostawia również wątpliwości, czy będzie obsługiwać inne funkcje RCS, takie jak RCS Business Wiadomości (RBM). Oto oświadczenie Apple skierowane do 9to5Mac i innych punktów sprzedaży, w celach informacyjnych:

„W dalszej części przyszłego roku dodamy obsługę profilu uniwersalnego RCS, standardu obecnie publikowanego przez stowarzyszenie GSM. Wierzymy, że profil uniwersalny RCS zapewni lepszą interoperacyjność w porównaniu do SMS-ów i MMS-ów. Będzie to działać razem z iMessage, który nadal będzie najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem przesyłania wiadomości dla użytkowników Apple”.

RBM stanowi doskonałą okazję dla firm chcących nawiązać kontakt ze swoimi klientami. Umożliwia firmom nie tylko wysyłanie klientom zdjęć i filmów o wyższej jakości, ale także umożliwia oferowanie sugerowanych odpowiedzi i innych funkcji podobnych do chatbota.RBM SMS obraz 00Apple jak zwykle nie wypowiadało się na temat tego, jak będzie faktycznie wyglądać obsługa RCS w aplikacji Wiadomości na iOS, więc nie mamy pojęcia, które funkcje RBM (jeśli w ogóle) będą obsługiwane. Wiemy jednak, że będzie obsługiwał przynajmniej wersję profilu uniwersalnego RCS obsługującą RBM. Podczas spotkania Mobile Ecosystem Forum Connects w grudniu 2023 r. Tim Atkinson, menedżer ds. rozwoju biznesu w Google na region EMEA, został zapytany, czy Apple włączy RBM. Oczywiście nie mógł komentować planów Apple, ale ujawnił, że Apple będzie wspierać Universal Profile 2.4, który obsługuje RBM. Podczas moich badań natknąłem się na dokument stowarzyszenia GSM Association, który również uwiarygadnia Apple wspierające RCS Profil uniwersalny 2.4. W dokumencie zatytułowanym „Wiadomości w erze 5G” stowarzyszenie GSM Association stwierdziło, że nowe wymogi regulacyjne w Chinach będą wymagały, aby wszystkie nowe urządzenia użytkowników 5G obsługiwały standard Universal Profile 2.4 RCS. Jak zauważył John Gruber na początku tego roku, za decyzją Apple o wsparciu RCS najprawdopodobniej stały Chiny – a nie UE czy Google. Można więc powiedzieć, że jest prawdopodobne, że Apple wdroży RCS Universal Profile 2.4 w aplikacji Wiadomości na iOS dzięki nowym wymogom regulacyjnym w Chinach, ale nie wiemy, czy firma umożliwi RBM. Niektórzy obserwatorzy branży są sceptyczni co do tego, że Apple faktycznie zezwalają na RBM w aplikacji Wiadomości na iOS, ponieważ Apple oferuje już coś podobnego za pośrednictwem iMessage (Apple Business Chat). Chociaż dokładne szczegóły wdrożenia nie są pewne, jasne jest, że wdrożenie przez Apple obsługi RBM może sygnalizować początek końca SMS/MMS. Mamy nadzieję, że Apple potwierdzi więcej szczegółów na temat swoich planów wprowadzenia RCS do aplikacji Wiadomości jeszcze dzisiaj podczas WWDC 2024. Dziękujemy użytkownikowi Discord LaNonymous za wskazówkę!
Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android