Galaxy Z Fold 6 może zrezygnować z obsługi rysika S Pen na rzecz cieńszej konstrukcji

Galaxy Z Fold 6 może zrezygnować z obsługi rysika S Pen na rzecz cieńszej konstrukcji

Ryan Whitwam / Android AuthorityTL;DR Krążą pogłoski, że Samsung pracuje nad „Z Fold 6 Slim”, który może zostać wprowadzony na rynek w czwartym kwartale 2024 roku. Oczekuje się, że wariant Slim nie będzie obsługiwał rysika S Pen ze względu na brak digitalizatora. Ten smuklejszy model można nazwać Fold 6 Ultra, a jego cena jest podobna do zwykłego Fold 6. Galaxy Z Fold 6 zapowiada się na naprawdę zagadkowe urządzenie. Krążyły pogłoski, że będzie to po prostu kolejne stopniowe ulepszenie. Mówiono także o wprowadzeniu na rynek mocniejszego modelu „Ultra” lub tańszego modelu „FE”. Niedawny tweet od specjalisty z branży, Rossa Younga, dodał kolejną warstwę intrygi do fabuła. Young sugeruje możliwość wprowadzenia na rynek „Galaxy Z Fold 6 Slim” w czwartym kwartale 2024 r., wyposażonego w większy wyświetlacz niż standardowy Fold 6 i węższy profil. Okno premiery w czwartym kwartale 2024 r. oznaczałoby, że ten cieńszy składany telefon nie byłby częścią premiery Samsunga wydarzenie w lipcu. Co ciekawe, wiadomość ta pojawia się zaledwie kilka dni po doniesieniach o potencjalnym wprowadzeniu przez Apple nowego iPhone'a 17 Slim w 2025 roku.Ross Young Galaxy Z Fold 6 SlimYoung sugeruje, że kluczem do tej cieńszej konstrukcji jest brak digitalizatora. Digitizer to kluczowy element, który przetwarza ruchy rysika lub pióra na sygnały cyfrowe, umożliwiając korzystanie z funkcji rysika S Pen na wewnętrznym wyświetlaczu poprzednich modeli Galaxy Fold. Usunięcie digitalizatora sugerowałoby, że Fold 6 Slim nie będzie obsługiwał rysika S Pen. Usunięcie obsługi rysika S Pen może również oznaczać, że Fold 6 Slim nie jest modelem „Ultra” o wyższej specyfikacji, ponieważ usunięcie tej funkcji z Model Ultra po latach dołączenia go do modelu standardowego może nie rezonować dobrze. Możliwe, że za pomocą Galaxy Z Fold 6 Slim Samsung będzie chciał konkurować z cieńszymi, składanymi rywalami, takimi jak OnePlus Open i Vivo X Fold 3. Być może firma zdał sobie sprawę, że niewiele osób faktycznie korzysta z rysika S Pen w urządzeniach Z Fold. Nie byłoby to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że nie ma wygodnego sposobu przechowywania rysika S Pen z urządzeniami Z Fold bez dodawania nieporęcznego etui do i tak już nieporęcznej konstrukcji. Chociaż brak obsługi rysika S Pen może niektórych rozczarować, większy wyświetlacz i węższy profil może przyciągnąć użytkowników, dla których priorytetem jest ergonomia i elegancka estetyka. Jako użytkownik Z Folda absolutnie nie miałbym nic przeciwko, gdyby Samsung porzucił obsługę S Pen i wykorzystał dodatkową przestrzeń na większy akumulator lub lepsze aparaty.

Czy zamieniłbyś obsługę S Pen na cieńszy składany Samsung?

41 głosówNa pewno, jeśli oznacza to lepszą ergonomię i funkcje41%Być może, zależy to również od innych czynników22%Niezupełnie, potrzebuję obsługi rysika S Pen w moim Z Fold37% Z tego, co wiemy do tej pory, standardowy Fold 6 podobno również nie odbiega od znacznie od rozmiarów i proporcji ekranu swojego poprzednika, jednocześnie nieznacznie zwiększając szerokość ekranu osłonowego. Ponadto oczekuje się, że będzie znacznie lżejszy i cieńszy niż Z Fold 5. Jednak te pogłoski mogą równie dobrze odnosić się do nowej, smukłej wersji Z Fold 6. Na razie możemy jedynie spekulować na temat dokładnych specyfikacji i funkcji w każdym wariancie. Ostatecznie lipcowe wydarzenie Samsung Unpacked powinno zapewnić bardzo potrzebną jasność co do składanych planów firmy.
Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android