Galaxy AI – nowe funkcje AI w smartfonach Samsung

Galaxy AI – nowe funkcje AI w smartfonach Samsung

Artykuł redakcyjny 1 marca 2024 r

Źródło obrazu: Pexels

Sztuczna inteligencja w coraz większej liczbie form trafia na urządzenia mobilne. Pod koniec stycznia 2024 roku Samsung zaprezentował publicznie Galaxy AI. Ta kolekcja aplikacji z AI jest już dostępna dla topowych modeli producenta z serii Galaxy S i została udostępniona przez Samsunga w drodze aktualizacji. Rzut okiem na funkcje i możliwości Galaxy AI.

Funkcje Galaxy AI

Galaxy AI to zbiór aplikacji ze sztuczną inteligencją specjalnie na smartfony Samsung. Galaxy AI jest zintegrowany z interfejsem użytkownika One UI. Pakiet został wydany w wersji 6.1 i został wdrożony wraz z aktualizacją AI od Samsunga.

Funkcje Galaxy AI w skrócie:

Tworzenie wiadomości tekstowych Transkrypcja wiadomości audio Podsumowanie treści Bezpośrednie wyszukiwanie w aplikacjach innych firm

Galaxy AI jest bardzo wszechstronny i posiada funkcje do szerokiej gamy zadań. Jakość zdjęć można poprawić za pomocą sztucznej inteligencji i funkcji wykraczających poza możliwości innych aplikacji. Edycja obrazu, np. usuwanie cieni, możliwa jest bezpośrednio na smartfonie. Sztuczna inteligencja może również na żądanie tworzyć wiadomości i e-maile. Istnieje możliwość zdefiniowania stylu odpowiadającego grupie docelowej. Opcje są biznesowe, formalne lub przyjazne.

Te smartfony są kompatybilne z Galaxy AI

Samsung wypuścił Galaxy AI wyłącznie dla smartfonów z serii S24, S23 i Z Fold oraz tabletów Tab S9. Posiadacze starszych urządzeń lub smartfona Galaxy z innej serii niestety muszą obejść się bez nowych funkcji AI. Jeśli jednak już teraz chcesz skorzystać z innowacyjnego Galaxy AI, możesz kupić Samsunga Galaxy S24 w ramach umowy. Galaxy AI jest instalowany bezpośrednio na tym urządzeniu.

Samsung Galaxy S24 oferuje nie tylko funkcje AI, ale także szereg innych innowacji. Smartfon jest wodoodporny zgodnie z normą IP68. Samsung obiecuje nadal dostarczać aktualizacje dla smartfona przez siedem lat. Opcja z rysikiem S-Pen jest również praktyczna. Dzięki temu możesz prowadzić prezentacje lub edytować pliki PDF bezpośrednio na swoim smartfonie. W połączeniu z umową Samsung Galaxy S24 to bardzo wszechstronna platforma będąca świetnym wsparciem, zwłaszcza w codziennej pracy.

Kiedy sztuczna inteligencja w smartfonach jest pomocna?

Ogólnie rzecz biorąc, sztuczna inteligencja staje się coraz ważniejsza. Świadczy o tym choćby rosnąca liczba aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję. Jednocześnie aplikacje te oferują coraz większą wartość dodaną. Staje się to jasne w przypadku Galaxy AI.

Na przykład funkcje tłumaczenia są niezwykle pomocne w wielu sytuacjach. Galaxy AI może służyć do tłumaczenia menu podczas wakacji lub AI może pomóc w tłumaczeniu rozmów w czasie rzeczywistym. Ciekawostką jest to, że Galaxy AI nie wymaga do tego aktywnego połączenia z Internetem.

Transkrypcja nagrań audio przydaje się nawet w codziennej pracy. Coraz więcej spotkań odbywa się online, co ma nie tylko zalety. Na przykład informacje są szybko tracone, ponieważ nie ma zapisu rozmowy. Sztuczna inteligencja się tym zajmuje i tworzy transkrypcję. W razie potrzeby Galaxy AI podsumowuje także dokumenty lub strony internetowe i udostępnia spis treści. To tylko kilka przykładów tego, jak innowacyjne funkcje Galaxy AI otwierają przed smartfonem zupełnie nowe możliwości aplikacji.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android