Funkcja podwójnego dotknięcia zegarka Apple Watch jest zarówno przyjemna, jak i użyteczna

Funkcja podwójnego dotknięcia zegarka Apple Watch jest zarówno przyjemna, jak i użyteczna

Apple Watch to jeden z najbardziej intuicyjnych i przyjaznych dla użytkownika urządzeń do noszenia, jakich używałem. A dzięki nowej kontroli gestów Double Tap Apple Watch Series 9 i Ultra 2 są bardziej dostępne niż kiedykolwiek. Ta funkcja jest łatwa do nauczenia i zaskakująco przydatna w mgnieniu oka (gra słów nie jest zamierzona). Zanim ktokolwiek się zdenerwuje, tak, istniejące smartwatche Apple oferują już szereg podobnych funkcji sterowania gestami. Narzędzia te są ukryte w menu Dostępność każdego urządzenia. Różnica w przypadku Double Tap polega na tym, że nowa funkcja jest zintegrowana z interfejsem użytkownika na poziomie podstawowym. Firma Apple specjalnie zaprojektowała proste zadania dla akcji Double Tap, które są kluczowe dla korzystania z urządzenia. Nowa funkcja sterowania gestami Double Tap firmy Apple jest zintegrowana z podstawowym interfejsem użytkownika urządzenia do noszenia. Double Tap nie wymaga również dostosowanych ustawień ani nie zużywa dodatkowego czasu pracy baterii. Opiera się na mocy obliczeniowej nowego chipa S9 firmy Apple i czterordzeniowego silnika neuronowego, przetwarzając dane z optycznego czujnika tętna, żyroskopu i akcelerometru urządzenia. To jedno z wielu mniejszych usprawnień w najnowszej generacji.
Kaitlyn Cimino / Android Authority A teraz wróćmy do działania Double Tap. Mówiąc najprościej, ta funkcja pozwala mi obsługiwać zegarek jedną ręką, czy to odebrać połączenie, popijając kawę, czy też wstrzymać minutnik bez zdejmowania rękawicy kuchennej. Dwukrotne dotknięcie przewija na tarczy zegarka nowy inteligentny stos Apple, dzięki czemu mogę sprawdzić kluczowe informacje, takie jak wydarzenia w kalendarzu czy prognoza pogody. W wątku tekstowym może rozpocząć dyktando głosowe i wysłać wiadomość, co ułatwia wysłanie SMS-a „w drodze”, kiedy tak naprawdę wciąż się przygotowuję. Sterowanie gestami umożliwia wykonanie kilku prostych, ale typowych czynności, takich jak odebranie połączenia telefonicznego, wstrzymanie minutnika lub pominięcie źle wybranego utworu muzycznego. Moim ulubionym zastosowaniem jest odkładanie wielu alarmów bez wyjmowania drugiej ręki (lub głowy) spod poduszki. Nie jest to system niezawodny, ale lenistwo rzadko popłaca. Dwukrotne dotknięcie może także wstrzymać i wznowić odtwarzanie dźwięku, dzięki czemu mogę trzymać jedną rękę na orbitreku i nadal kontrolować muzykę. Jeśli chcesz, aby opcja Dwukrotne dotknięcie pomijała zawartość, możesz włączyć dodaną akcję w menu ustawień. Używam tego częściej niż wstrzymywania muzyki, ponieważ, jak się okazuje, nie zawsze podobają mi się playlisty, które osobiście ułożyłem według własnego gustu. Mimo to Double Tap nie jest panaceum na każdy scenariusz obsługiwany jedną ręką. W rzeczywistości nie może nic zrobić w większości aplikacji, chociaż mam nadzieję, że Apple będzie nadal rozwijać tę funkcję. Z pewnością chciałbym, żeby był bardziej konfigurowalny, zwłaszcza z poziomu tarczy zegarka, ponieważ większość użytkowników i tak nie jest jeszcze zależna od swoich inteligentnych stosów. Bardzo chciałbym mieć możliwość otwarcia ulubionej aplikacji lub rozpoczęcia treningu. Na razie jest to przydatne, gdy jest zintegrowane, i daje zabawę w odpowiedzi na pytanie: „Wiem, że to nie magia, ale czy nie sprawia to wrażenia magii?” sposób.

Jak korzystać z podwójnego dotknięcia

Dwukrotne dotknięcie Apple Watch Series 9Kaitlyn Cimino / Android AuthorityZanim narobisz sobie nadziei, funkcja Double Tap będzie działać tylko na Apple Watch Series 9 lub Apple Watch Ultra 2. Upewnij się, że Twoje urządzenie jest zaktualizowane do najnowszej wersji oprogramowania. Co ciekawe, funkcja Double Tap nie jest dostępna w trybie niskiego zużycia energii ani w trybie uśpienia. Podnieś, aby obudzić urządzenie. Stuknij dwukrotnie palcem i kciukiem, a ikona podwójnego dotknięcia pojawi się u góry wyświetlacza. Jeśli spróbujesz wykonać gest i nie będzie dostępne żadne działanie, pojawi się ikona podwójnego dotknięcia i będzie się trzęsła z boku na bok. Jak wspomniano, funkcję Double Tap możesz dostosować w dwóch scenariuszach za pomocą aplikacji Ustawienia na zegarku Apple Watch. Uzyskiwać Gesty > Kliknij dwukrotnie i wybierz jedną z poniższych:

Odtwarzanie nagranego dźwięku: Wybierz Odtwórz/Wstrzymaj lub Pomiń.
Inteligentny stos: Wybierz opcję Zaawansowane lub Wybierz.


Korzystanie z nowej funkcji sterowania gestami Double Tap firmy Apple to jedna z naszych ulubionych wskazówek dotyczących zegarka Apple Watch Series 9, które pozwalają w pełni wykorzystać możliwości urządzenia. Jak masz nadzieję, że narzędzie będzie lepiej zintegrowane z doświadczeniem użytkownika? Skomentuj swoje rekomendacje poniżej! Zobacz cenę na AmazonApple Watch seria 99% zniżki na Apple Watch Series 9. Nowy, wydajny procesor
Ulepszony wyświetlacz o jasności 2000 nitów
Nowe sterowanie gestami i funkcje Siri
Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android