Fotoradary motocyklowe: czy można błyskać motocyklistom?

Fotoradary motocyklowe: czy można błyskać motocyklistom?

Zwłaszcza motocykliści nie powinni jeździć zbyt szybko – kierowcom samochodów trudniej jest dokładnie oszacować prędkość małych obiektów. To szybko tworzy niebezpieczną sytuację. Jeśli rowerzyści nadal przekraczają dozwoloną prędkość, istnieje możliwość mignięcia. Tutaj dowiesz się, czy i jak można ścigać motocyklistów.

Czy motocyklistów można sflashować?

W Niemczech motocykle mają tablicę rejestracyjną tylko z tyłu. Więc pytanie, czy można błysnąć na motorowerze, jest zrozumiałe. W końcu większość fotoradarów fotografuje użytkowników dróg tylko z przodu. Faktem jest, że motocyklistów można błysnąć, choć nie zawsze. Niektóre, rzadkie systemy fotoradarów, takie jak kolumny fotoradarów, są jednak produkowane przez przód i tył zdjęcia, aby nadal można było skontaktować się z właścicielem pojazdu. Ale nawet wtedy przekraczanie prędkości jest trudne, ponieważ kask i odzież ochronna utrudniają identyfikację kierowcy.

Nie oznacza to jednak, że śmigacze na dwóch kołach mogą sobie z tym poradzić. W zależności od wagi i częstotliwości przestępstw policja włożyła mniej lub więcej wysiłku w śledztwo. W skrajnych przypadkach urzędnicy mogą nawet korzystać z mobilnych fotoradarów, aby zaczaić się w ruchliwych miejscach. Mniej drastyczne środki obejmują na przykład przedłożenie przez właściciela pojazdu dziennika pokładowego. Możliwe jest również zidentyfikowanie kierowcy przez funkcjonariuszy na podstawie indywidualnych cech kasku, odzieży ochronnej czy nawet twarzy.

Jeśli motocykl został podniesiony tylko z przodu i jest to poważne lub powtarzające się naruszenie, które wymaga większego wysiłku, funkcjonariusze wyciągną wszystkie przystanki. Porównujesz podobne motocykle, które są zarejestrowane w danym powiecie. Jednak to podejście obejmuje również osobiste wizyty u właścicieli z jednym, jest więc bardzo czasochłonne.

Fotoradary motocyklowe: jak uniknąć komplikacji

Najbezpieczniejszym, najłatwiejszym i najlepszym sposobem jest oczywiście zawsze aby mieć oko na jego prędkość i zmniejszyć je zgodnie z ograniczeniami. Istnieje odpowiednie oprogramowanie, które pozwala kierowcom jeździć z większą przezornością. Przykładem tego jest blitzer.de. Aplikacja ostrzega przed końcem korków, placów budowy, wypadków, różnorodnych przeszkód, wad wzroku, śliskich dróg i – jak sama nazwa wskazuje – fotoradarów. Blitzer.de we współpracy z firmą Ooono opracował również system ostrzegania o zagrożeniach, który jako drugi pilot elektryczny ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo kierowców na drodze. Zasadniczo wykrywacze radarów i aplikacje fotoradarów są zabronione. We Flensburgu może być grzywna i punkt.

Wskazówki dotyczące czytania

Marco Kratzenberga

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android