Firmy samochodowe nie wymyśliły, czy pozwolą Apple CarPlay przejąć wszystkie ekrany

Firmy samochodowe nie wymyśliły, czy pozwolą Apple CarPlay przejąć wszystkie ekrany

Wydaje się, że Apple nie może zbudować własnego samochodu, więc będzie musiał po prostu przejąć wszystkie inne. Podczas dorocznej imprezy WWDC w poniedziałek gigant technologiczny ogłosił, że następna generacja CarPlay wkrótce uwolni się od więzów, które ograniczają ją do głównego ekranu informacyjno-rozrywkowego i rozprzestrzeni się na dodatkowe ekrany w pojeździe. CarPlay po raz pierwszy będzie również wykorzystywać dane pojazdu do wyświetlania kluczowych informacji dotyczących jazdy, takich jak pomiary prędkości, poziomu paliwa i temperatury silnika, a także umożliwia użytkownikom sterowanie ustawieniami, w tym radiem lub klimatem. Czy Twój samochód będzie gotowy na tę bardziej rozbudowaną wersję CarPlay? Ponieważ firmy samochodowe z pewnością nie. Czy Twój samochód będzie gotowy na tę bardziej rozbudowaną wersję CarPlay? Ponieważ firmy samochodowe z pewnością nie są, The Verge skontaktowało się z 12 głównymi producentami samochodów w sprawie zaktualizowanego CarPlay, a większość odpowiedziała jakąś wersją „brzmi fajnie, pracujemy nad tym”. Aby mieć pewność, sam Apple nie był gotowy, aby ujawnić, które firmy samochodowe są na pokładzie, obiecując ogłosić jeszcze w tym roku, które pojazdy będą obsługiwać tę bardziej maksymalistyczną wersję CarPlay. Rzecznik firmy nie odpowiedział na pytania dotyczące producentów samochodów, na których kierował Apple. Czy był to kolejny przypadek, w którym Apple wysyłało producentów samochodów, którzy starali się opracować systemy, które mogą dostosować się do ich wizji dominacji w samochodach? Oto, co powiedzieli nam producenci samochodów:
BMW: „Obecnie położyliśmy wyraźny nacisk na dalsze ulepszanie naszego systemu interfejsu użytkownika iDrive iw ramach tego rozwoju będziemy kontynuować bezproblemową integrację ekosystemu Apple. Integralną częścią tych wysiłków będzie ocena, w jaki sposób najnowsze innowacje ogłoszone na WWDC można zintegrować z naszymi rozwiązaniami”.
Volvo: „W tej chwili nie mamy nic do przekazania poza tym, że planujemy wspierać następną generację Apple CarPlay w przyszłych pojazdach”.
Toyota: „W tej chwili nie możemy komentować ani spekulować na temat przyszłego produktu”.
Bród: „Dziękujemy za zapoznanie się z historią Apple CarPlay nowej generacji. W tej chwili nie mamy żadnych dodatkowych informacji, którymi moglibyśmy się podzielić”.
Gwiazda Polarna: „Apple CarPlay pojawi się na Polestar 2 w ramach aktualizacji OTA jeszcze w tym miesiącu. Cieszymy się również, że możemy ogłosić, że kolejna generacja CarPlay pojawi się w samochodach Polestar w przyszłości”.
Stellantis: „To bardziej system operacyjny Apple dla aplikacji motoryzacyjnych niż aktualizacja CarPlay. Nie ogłosiliśmy żadnych ogłoszeń dotyczących tego systemu.” Rzecznicy Mercedes-Benz, Volkswagen, General Motors, Hyundai, Nissan i Honda nie odpowiedzieli od razu na prośby o komentarz. Jednym z możliwych elementów tego planu jest to, że wielu producentów samochodów zawarło już umowy dotyczące oprogramowania z innymi firmami technologicznymi. Ford współpracuje z Google nad zaprojektowaniem oprogramowania UX dla „milionów” przyszłych pojazdów, podczas gdy Stellantis robi to samo z Amazonem. Volvo i Polestar po prostu przekazały UX na rzecz Google Android Automotive, który działa natywnie w niektórych samochodach. Apple nie zawarł jeszcze podobnych umów z producentami samochodów. To nie pierwszy raz, kiedy Apple obiecuje wieloekranową interoperacyjność CarPlay To nie pierwszy raz, kiedy Apple obiecuje wieloekranową interoperacyjność CarPlay. Kiedy we wrześniu 2019 r. zaprezentował system iOS 13, firma obiecała gruntowny remont CarPlay, aby dostosować go do Android Auto firmy Google. Obejmowało to możliwość obsługi ekranów o różnej wielkości i jednoczesnego wyświetlania informacji na dwóch różnych ekranach w pojeździe. „Producenci samochodów mogą opracowywać systemy CarPlay, które wyświetlają informacje na drugim ekranie, takim jak klaster lub HUD [heads up display]”, powiedziała wówczas firma. (Chociaż to zdanie nie pojawia się już na stronie wsparcia Apple iOS 13.) W tamtym czasie producenci samochodów nadal zastanawiali się, jak zezwolić Apple na nakładanie wyświetlacza CarPlay na te drugorzędne ekrany. Po ogłoszeniach z tego tygodnia wydaje się, że nadal nad tym pracują.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android