Fairphone do OnePlus: 7-letnie aktualizacje są możliwe, jeśli prawidłowo zbudujesz telefon

Fairphone do OnePlus: 7-letnie aktualizacje są możliwe, jeśli prawidłowo zbudujesz telefon

Damien Wilde / Android AuthorityTL;DR Fairphone odpowiedział na komentarze OnePlus dotyczące tego, dlaczego ten ostatni nie spełnił siedmioletniej obietnicy Google i Samsunga dotyczącej aktualizacji. OnePlus stwierdził, że siedem lat aktualizacji nie ma znaczenia, jeśli wrażenia użytkownika będą złe, i dodał, że bateria może nie wystarczyć. Fairphone odpowiedział, że OnePlus i inne firmy powinny sprawić, że ich baterie będą wymienne i oferować konstrukcje, które łatwiej będzie naprawić. „Niektórzy producenci mówią teraz, że nadzienie do ich kanapek – oprogramowanie ich telefonów – będzie nadal nadawało się do spożycia za siedem lat” – powiedziała prezes OnePlus Kinder Liu w niedawnym wywiadzie dla Tom’s Guide. „Ale czego nie mówią jest to, że chleb w kanapce, doświadczenie użytkownika, może spleśniać po czterech latach. Nagle siedmioletnia polityka aktualizacji oprogramowania nie ma już znaczenia, ponieważ reszta twoich doświadczeń z telefonem jest okropna.” Liu zasugerował również, że choć rywale twierdzili, że ich polityka aktualizacji oprogramowania będzie obowiązywać przez siedem lat, „bateria ich telefonu może nie. ”

Fairphone kontratakuje OnePlus

Współzałożyciel Fairphone, Miquel Ballester, w przesłanym e-mailu komunikacie prasowym stwierdził, że Liu „choć przez przypadek” miał rację w odniesieniu do sprzętu.

Jako „piekarze” Fairphone 2, najtrwalszego jak dotąd urządzenia z Androidem, oraz wciąż świeżego w piekarniku Fairphone 5, oferującego osiem lat gwarantowanego wsparcia oprogramowania i dążącego do dziesięciu lat – całym sercem zgadzamy się, że nie da się go naprawić, jest zaklejony urządzenia nie są wymówką dla przeciętnych zobowiązań w zakresie wsparcia oprogramowania.

Dyrektor Fairphone zapewnił, że gwarantowane wsparcie dla oprogramowania to tylko część równania. „Najwyższy czas, aby cała branża przyjęła konstrukcję swoich urządzeń, która będzie łatwiejsza do naprawy” – nalegał Ballester, argumentując, że „jeśli nie możesz go otworzyć, nie jesteś jego właścicielem.” Współzałożyciel Fairphone miał również ostatnią wiadomość dla OnePlus i innych:

Dla pana Liu i wszystkich innych osób martwiących się, że oprogramowanie wydłuży żywotność baterii ich telefonu, rozwiązanie powinno być oczywiste: zapewnić możliwość jej wymiany.

Cieszymy się, że Fairphone stawia OnePlus przed rozumowaniem Liu. W końcu moglibyśmy w pewnym stopniu zrozumieć, gdyby marka smartfona po prostu stwierdziła, że ​​oferowanie aktualizacji przez siedem lat jest zbyt drogie i wymaga dużych zasobów. Jednak twierdzenie, że sprzęt i pogarszające się wrażenia użytkownika stanowią przeszkody na drodze do długoterminowych aktualizacji, sugeruje, że być może OnePlus powinien stawić czoła tym wyzwaniom. Wymówka Liu nie jest jednak całkowicie bezpodstawna. Na przestrzeni lat zdarzało się wiele przypadków, gdy starsze telefony ugrzęzły w nowych aktualizacjach lub otrzymały mnóstwo błędów. Ale to nie jest już częste zjawisko. W rzeczywistości raporty użytkowników sugerują, że FairPhone 2 z 2015 roku nadal działa dobrze, choć z pewnymi niedociągnięciami (np. skanerem linii papilarnych, GPS).

Czy kupujesz powody, dla których OnePlus nie oferuje siedmiu lat aktualizacji?

47 głosów Wygląda również na to, że niektórzy producenci chipów również nie zwiększyli swojego zaangażowania w aktualizacje Androida. Mówiąc dokładniej, w zeszłym roku MediaTek powiedział Android Authority, że nadal oferuje aktualizacje przez cztery lata. Fairphone nie jest pierwszą osobą, która zauważyła, że ​​długoterminowe aktualizacje wymagają teraz zmian sprzętowych. Niedawno w opinii argumentowaliśmy, że telefony takie jak Galaxy S25 wymagają wymiennych baterii, ponieważ baterie te prawdopodobnie wyczerpią się na długo przed tym, zanim telefony przestaną otrzymywać aktualizacje. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android