eSIM: Jakie są wady?

eSIM: Jakie są wady?

Coraz więcej producentów telefonów komórkowych polega na wbudowanym eSIM. Jeśli chcesz podłączyć swój smartfon do sieci komórkowej, nie potrzebujesz już plastikowej karty SIM. Brzmi to praktycznie, ale czy eSIM ma też wady?

Aktywację eSIM przeprowadza się za pomocą kodu QR na smartfonie. Alternatywnie możesz wprowadzić w ustawieniach dane dostarczone przez operatora telefonii komórkowej.

Te wady mogą występować w przypadku eSIM

Dużą zaletą eSIM jest to, że nie trzeba już wkładać kart SIM do małych gniazd w urządzeniu. Po wprowadzeniu pierwsze urządzenia umożliwiały jednoczesne korzystanie z eSIM i zwykłej karty SIM. Jednak coraz więcej producentów rezygnuje obecnie z gniazda SIM i oferuje takie tylko rozwiązanie cyfrowe Na. Jakie wady może to spowodować?

Funkcja eSIM jest w zależności od urządzenia i operatora komórkowego. Z jednej strony potrzebny jest smartfon obsługujący tę technologię, a z drugiej operator komórkowy musi zaoferować odpowiedni eSIM. Karta eSIM nadal tam jest nie dla wszystkich taryf i dostępne u wszystkich dostawców. Oferta jest nadal możliwa do zarządzania, szczególnie w przypadku taryf przedpłaconych.
Zmiany Jeśli jednocześnie masz tylko smartfon, a nie umowę na telefon komórkowy, w krótkim okresie mogą pojawić się problemy. Jeżeli posiadasz smartfon ze zwykłą kartą SIM, a nowe urządzenie oferuje jedynie kartę eSIM, musisz odpowiednio wcześnie pozyskać wymagane dane od operatora komórkowego. Z drugiej strony początkowo będziesz zagubiony, jeśli Twój główny smartfon działa tylko z kartą eSIM psuje się. W krótkim okresie czasu do naprawy nie da się zmarnować, jeśli dysponujesz jedynie urządzeniem zastępczym, które wymaga odpowiedniej karty SIM. Kto jego Dotychczasowe kontakty na karcie SIM musi zapisać dane inną metodą w przypadku zmiany urządzenia, aby ich nie utracić. Taryfa nie jest już taka prosta używać z różnymi urządzeniami. Na przykład nie można tymczasowo uzyskać dostępu do mobilnej sieci danych za pomocą tabletu, wkładając kartę SIM ze smartfona. Rozwiązywanie problemów z siecią również staje się trudniejsze. Jeśli urządzenie nie łączy się z siecią danych, nie można po prostu włożyć karty SIM do innego urządzenia i sprawdzić, czy tam działa. Kartę eSIM można zarejestrować na wielu urządzeniach obsługujących eSIM. Operatorzy mogą jednak ograniczyć to lub używać jednocześnie opłaty. Jeśli wyślesz urządzenie do naprawy lub w inny sposób zostanie ono całkowicie zresetowane, profil eSIM zostanie usunięty. W zależności od dostawcy może być konieczne utworzenie nowego profilu obowiązują dodatkowe koszty.

Ale nie wszystko jest złe z eSIM:

eSIM: ochrona danych i kradzież danych?

Każdy, kto bardzo poważnie podchodzi do ochrony danych, nie może już wyjąć karty SIM z urządzenia. aby utrudnić śledzenie telefonu komórkowego.

Karta eSIM może ułatwić oszustom przejąć zagraniczne cła. W końcu dane telefonu komórkowego nie są przechowywane na prawdziwej karcie, ale wyłącznie cyfrowo. Jeśli uda ci się uzyskać dostęp do kodu QR lub danych do logowania, teoretycznie możesz uzyskać dostęp do taryf na telefony komórkowe od innych. Staje się to szczególnie problematyczne, jeśli korzystasz z uwierzytelniania dwuskładnikowego w bankowości internetowej i innych usługach w celu udostępniania loginów za pośrednictwem wiadomości SMS.

Pomimo wspomnianych wad, za wariantem z „wbudowaną kartą SIM” przemawia także wiele „pro” argumentów. Przegląd znajdziesz tutaj:

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android