Elon Musk zaprzecza doniesieniom o romansie z żoną współzałożyciela Google, Sergeya Brina

Elon Musk zaprzecza doniesieniom o romansie z żoną współzałożyciela Google, Sergeya Brina

Według raportu Wall Street Journal Elon Musk rzekomo zerwał starą przyjaźń ze współzałożycielem Google, Sergeyem Brinem, po romansie z jego żoną, Nicole Shanahan. Źródła zaznajomione z sytuacją powiedziały WSJ, że para złożyła wniosek o rozwód na początku tego roku, powołując się na „nie do pogodzenia różnice”, jednak Musk zaprzeczył teraz zarówno rzekomemu romansowi, jak i powiedział, że nadal przyjaźni się z Brin, twierdząc, że raport opiera się tylko na „losowe pogłoski osób trzecich”. Romans Muska i Shanahana miał mieć miejsce podczas głośnej imprezy Art Basel w Miami po rozstaniu Muska z ówczesną dziewczyną Claire Boucher, znaną również jako Grimes. Źródła mówią WSJ, że Brin i Shanahan byli rozdzieleni, ale nadal mieszkali razem. Związek pary był podobno napięty z powodu problemów związanych z blokadą COVID-19 i ich trzyletnią córką.

Po opublikowaniu raportu Musk odpowiedział przez Twitter, nazywając historię „total bs”. Według Muska: „Siergiej i ja jesteśmy przyjaciółmi i wczoraj wieczorem byliśmy razem na imprezie! Widziałem Nicole tylko dwa razy w ciągu trzech lat, za każdym razem w towarzystwie wielu innych ludzi. Nic romantycznego. W kolejna odpowiedź, szef miliardera powiedział: „Od wieków nawet nie uprawiałem seksu (westchnienie)”. Życie osobiste Muska nigdy nie jest daleko od jego biznesu i to się nie zmieniło, nawet gdy najbogatszy człowiek na świecie próbuje zrezygnować z umowy o wartości 44 miliardów dolarów na zakup Twittera. Wcześniej w tym miesiącu raport Insidera ujawnił, że Musk miał bliźniaków z Shivonem Zillisem, dyrektorem naczelnym w jego firmie Neuralink i byłym pracownikiem Tesli. Bliźniaki urodziły się zaledwie kilka tygodni przed tym, jak surogatka urodziła drugie dziecko Muska i Bouchera, zwiększając liczbę znanych dzieci Muska do dziewięciu. W maju była stewardessa SpaceX oskarżyła firmę o zapłacenie jej 250 000 USD, aby milczeć o incydencie z udziałem Muska. Ofiara twierdzi, że Musk poprosił ją o masaż, obnażył się przed nią i zaproponował jej seks. W międzyczasie Brin został kiedyś nazwany „Google playboy” za swoje seksualne zaangażowanie z pracownikami, a menedżer ds. zasobów ludzkich Heather Cairns nazwała jego zachowanie „roszczeniem o molestowanie seksualne, które czeka, aby się wydarzyć”. Raport Vanity Fair z 2014 r. szczegółowo opisał relacje Brina z menedżerem marketingu Google Glass Amandą Rosenberg, które miały miejsce, gdy był jeszcze żonaty ze współtwórcą 23andMe, Anne Wojcicki, a ona spotykała się z innym dyrektorem Google. Po tym, jak Brin i Wojcicki rozwiedli się w 2015 roku, Brin potajemnie ożenił się z Shanahanem w 2018 roku. Według WSJ, Shanahan szuka ponad 1 miliarda dolarów z prawie 100 miliardów dolarów fortuny Brina w ramach procesu rozwodowego. Jak wyszczególniono w raporcie, Brin i Musk byli bliskimi przyjaciółmi. Brin zaoferował należącą do Muska Teslę w wysokości 500 000 dolarów w czasie recesji w 2008 roku, a Musk odwzajemnił tę przysługę, czyniąc Brina jednym z pierwszych klientów, którzy posiadali Model X w 2015 roku. Źródła mówią WSJ, że Musk posunął się do tego, klęknij i błagaj Brina o przebaczenie podczas przyjęcia na początku tego roku. Raport twierdzi, że ci dwaj wciąż nie rozmawiają zbyt często, a Brin powiedział doradcom, aby sprzedawali jego osobiste inwestycje w firmy Muska.
Aktualizacja 25 lipca, godz. 00:48 ET: Zaktualizowano tweetami Elona Muska zaprzeczających raportowi Wall Street Journal.

Zapisz się do ograniczonego biuletynu The Verge od czasu do czasu wznawianego, gdy pojawia się Too Much Elon News. (A teraz jest za dużo wiadomości Elona.)

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android