Dziwny SMS z nieznanego numeru?  to jest do zrobienia

Dziwny SMS z nieznanego numeru? to jest do zrobienia

Użytkownicy często otrzymują nie tylko irytujące i dziwne połączenia na swoich smartfonach, ale także dziwne wiadomości tekstowe z nieznanych numerów. Co powinieneś zrobić, jeśli otrzymujesz SMS-y od nieznajomych?

Zasadniczo można powiedzieć, że najpierw z czystych wiadomości tekstowych nie ma niebezpieczeństwa zabraknie Nie poniesiesz żadnych opłat, jeśli będziesz otrzymywać tylko wiadomości tekstowe. Jeśli otrzymałeś dopiero powiadomienie, Twoje prywatne dane lub konto bankowe nie są jeszcze zagrożone. Niemniej jednak należy uważać na nieznane wiadomości tekstowe na smartfonie.

Nieznane SMS-y to głównie oszustwa

Ogólnie rzecz biorąc, nie należy podążać za żadnymi linkami, które są zawarte w wiadomości SMS. Raczej W ogóle nie reagujesz na nieznane wiadomości. Więc nie odbieraj i nie dzwoń na nieznany numer, ale natychmiast usuwa wiadomość.

Jest to szczególnie prawdziwe, gdy SMS jest wysyłany w imieniu znanych marek. Raz po raz oszuści wykorzystują znane nazwy, takie jak DHL, Netflix, ale także z urzędu skarbowego do wysyłania wiadomości phishingowych. W takich wiadomościach ostrzega się o pilnym przypadku, takim jak jeden otwarte roszczenie Lub groźba konfiskaty. Aby uniknąć szkód, należy podążać za linkiem. Nie prowadzi to jednak do oficjalnej oferty wspomnianej firmy, a do jednej witryna oszustwana którym np. oddaje się własne dane w ręce oszustów.

Masz dziwne wiadomości tekstowe? Jak prawidłowo zareagować

Nie daj się też zwieść obietnicom zawartym w takich wiadomościach. Na przykład w takich fałszywych wiadomościach często obiecywane są bezpłatne kupony do Amazon, Rewe i Co. W innych przypadkach powinieneś był wygrać iPhone’a lub PlayStation. Tutaj oszuści chcą nakłonić Cię do podania swoich prywatnych danych, co z jednej strony pozwala się przedostać kradzież tożsamości może zostać skrzywdzony, az drugiej strony może nieświadomie wpaść w drogie pułapki abonamentowe. Zwłaszcza jeśli nie pamiętasz udziału w konkursie, powinieneś ignorować takie wiadomości.

Niektórzy oszuści chcą również zwabić użytkowników do zakupu programu lub pobierz aplikację za linkiem. Ta aplikacja następnie szpieguje prywatne dane ze smartfona, takie jak dane logowania do aplikacji bankowości internetowej lub naciśnięcia klawiszy. Dlatego nigdy nie pobieraj niczego za nieznanymi linkami z wiadomości SMS.

Masz dziwne wiadomości tekstowe od syna lub córki?

Ostatnio pojawiło się też sporo krótkich wiadomości, w których rzekomo bliscy nagle piszą z nowym numerem. Wtedy np. zgłaszają się dzieci, które twierdzą, że mają nowy numer, bo stary telefon jest uszkodzony. Oszustwo jest również bardzo popularne na WhatsApp (więcej o wiadomościach WhatsApp „Hello Mom”). Na początku jest to nadal realistyczne, ale najpóźniej, gdy nagle zostaniesz o to poproszony dokonywać płatności, ponieważ np. aplikacja bankowości internetowej nie została jeszcze skonfigurowana, należy podchodzić do tego sceptycznie. Jeśli syn lub córka wspomni o nagłej sytuacji finansowej pod nowym numerem przez SMS, zwykle kryje się za tym próba oszustwa. W takich przypadkach należy wziąć pod uwagę dzieci zadzwonić na znany wcześniej numer. W większości przypadków zawroty głowy są zauważalne.

Jeśli często niepokoją Cię dziwne wiadomości tekstowe z nieznanych numerów, powinieneś skonfigurować blokadę innej firmy, aby zapobiec przypadkowym opłatom. Możesz także blokować wiadomości z nieznanych numerów na swoim telefonie. W przypadku irytujących lub niebezpiecznych przypadków również możesz skontaktować się z policją. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli już skorzystałeś z linku i wpadłeś w pułapkę oszustów. W takich przypadkach należy złożyć zawiadomienie o przestępstwie a także skontaktuj się z operatorem komórkowym i/lub bankiem, aby uniknąć ewentualnych nieprzewidzianych kosztów.

Możesz również zgłosić denerwujące SMS-y reklamowe bez zamiaru oszustwa do Federalnej Agencji Sieciowej, jeśli nie zatwierdziłeś odbioru.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android