Dysk Google: utwórz i znajdź kopię zapasową WhatsApp

Dysk Google: utwórz i znajdź kopię zapasową WhatsApp

Aby mieć pewność, że Twoje rozmowy w WhatsApp nie zostaną utracone, powinieneś regularnie tworzyć kopię zapasową danych. WhatsApp ma funkcję automatycznego tworzenia kopii zapasowych. Użytkownicy Androida mogą w tym celu uzyskać dostęp do „Dysku Google”.

Wersja:2.23.12.75

Języki niemiecki

Licencja: bezpłatna

Platformy: Android

Dzięki kopii zapasowej możesz z jednej strony przywrócić utracone wiadomości, a z drugiej przenieść WhatsApp na inny smartfon, na przykład jeśli kupiłeś nowe urządzenie. Alternatywnie możesz także utworzyć lokalną kopię zapasową danych WhatsApp bezpośrednio na swoim smartfonie.

Dysk Google: znajdź kopię zapasową WhatsApp

Aby korzystać z Dysku Google do tworzenia kopii zapasowych WhatsApp, potrzebujesz konta Google i Usług Google Play na swoim smartfonie. Na smartfonie musi być również wystarczająco dużo miejsca, aby można było utworzyć kopię zapasową. Jeśli wymagania są spełnione, kopię zapasową Dysku Google dla WhatsApp można skonfigurować w następujący sposób:

Otwiera się WhatsApp na swoim smartfonie. Stuknij w trzy punktyaby otworzyć opcje. W ustawieniach wybierasz obszar „Czaty„.Tutaj znajdziesz podpunkt”Kopia zapasowa czatu„.Dotknij punktu”Zapisz na Dysku Google“.Wybierać, w jakich odstępach czasu powinna zostać utworzona kopia zapasowa. Poniżej możesz określić na którym koncie Google Pliki kopii zapasowej powinny znajdować się na Dysku Google. Domyślnie wybrane jest główne konto Twojego smartfona z Androidem. Zwłaszcza jeśli otrzymałeś dużo zdjęć i filmów za pośrednictwem WhatsApp, powinieneś wybrać opcję „Bezpieczne dzięki mobilnej transmisji danych” wyłączyć coś. Oznacza to, że kopia zapasowa zostanie przesłana tylko do sieci WLAN i w ten sposób zapobiegniesz wykorzystaniu mobilnej ilości danych.Opcjonalnie możesz wybrać filmy wideo należy zabezpieczyć.
Dysk Google WhatsAppTak znajdziesz funkcję Dysku Google w WhatsApp (źródło zdjęcia: GIGA)

Kopia zapasowa WhatsApp będzie następnie wykonywana automatycznie w wybranych odstępach czasu. W “Kopia zapasowa czatu„Możesz korzystać z menu poprzez “Wycofać się„również natychmiast rozpocznij tworzenie kopii zapasowej.

Ile masz miejsca na Dysku Google?

Obecnie tworzona jest kopia zapasowa WhatsApp jeszcze nie na ograniczonej przestrzeni dyskowej zapisane w Google Cloud. Ale to może się wkrótce zmienić. Dobrze poinformowany blog WABetaInfo znalazł na początku 2022 roku odpowiednią informację, że niektóre treści można wykluczyć z kopii zapasowej WhatsApp. Ponadto we wstępnej wersji odkryto komunikat, który ostrzega użytkowników, gdy przestrzeń dyskowa stopniowo staje się zbyt pełna. Od początku 2024 roku kopia zapasowa WhatsApp będzie wliczana do miejsca na Dysku Google. Poziom bezpłatny nie będzie już wtedy dostępny. Jednak nadal możesz tworzyć kopie zapasowe nieograniczonej ilości danych z WhatsApp na Dysku Google bez konieczności zwiększania przestrzeni dyskowej za opłatą.

W filmie znajdziesz więcej porad i wskazówek dotyczących popularnego komunikatora:

WhatsApp: 13 porad i wskazówek, które powinieneś znać

Dysk Google: znajdź kopię zapasową WhatsApp

Wpis dotyczący kopii zapasowej WhatsApp znajdziesz w ustawieniach Dysku Google w przeglądarce. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

Przejdź na stronę drive.google.com. Kliknij koło zębate u góry i otwórz „Ustawienia“.W obszarze “Ogólnie„wybierasz opcję”Wyświetl elementy, które zajmują miejsce w pamięci„.W prawym górnym rogu znajduje się napis „Bezpieczniki„ Kontynuuj. Znajdziesz to tutaj Wpis dotyczący kopii zapasowej WhatsApp. Jeśli go naciśniesz, możesz w tym momencie wyłączyć tworzenie kopii zapasowej i usunąć ostatnią kopię zapasową. Nie ma możliwości wyświetlenia zawartości WhatsApp na Dysku Google.

Jeśli chcesz przywrócić starą wersję z kopii zapasowej, usuń WhatsApp ze swojego smartfona. Po nowej instalacji wprowadź numer powiązany z kopią zapasową WhatsApp na Dysku Google. Następnie wybierasz opcję „Przywrócić„. Wiadomości można także przenieść na zupełnie nowy telefon komórkowy. Dane muszą zabezpieczane co najmniej raz na pięć miesięcy stać się. W przeciwnym razie starsze kopie zapasowe zostaną automatycznie usunięte z Dysku Google.

WhatsApp: Kopia zapasowa Dysku Google na iPhonie?

Użytkownicy iPhone’a mogą korzystać z Dysku Google, ale tak brak dostępu do funkcji tworzenia kopii zapasowych WhatsApp na Dysku Google. Na urządzeniach z systemem iOS czaty i dane są przechowywane w iCloud. Zwykle nie stanowi to problemu w życiu codziennym. Stwarza to jednak przeszkody dla użytkowników, którzy przechodzą ze smartfona z Androidem na iPhone’a i odwrotnie, z iOS na Androida. Z funkcji cofania można wówczas korzystać wyłącznie podczas objazdu. W innym miejscu wyjaśniamy, jak uzyskać dostęp do starych treści WhatsApp po zmianie systemu:

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android