Dolby Atmos, Dolby Vision i IMAX Enhanced: Jaka jest różnica?

Dolby Atmos, Dolby Vision i IMAX Enhanced: Jaka jest różnica?


Jeśli chodzi o odtwarzanie kina domowego w domu, możesz wybrać Dolby Vision lub IMAX Enhanced. Jaka jest różnica między tymi dwiema technologiami i którą wybrać? Omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o tych dwóch standardach kina domowego i pomożemy Ci określić, który jest odpowiedni dla Ciebie.

Dolby Atmos kontra Dolby Vision

Reprezentacja systemu Dolby Atmos przedstawiająca wiele głośników otaczających kanapę i telewizor z dwoma głośnikami zamontowanymi w suficie.Jeśli jest jedna nazwa mocno związana z dźwiękiem przestrzennym, to jest to Dolby. Więc jeśli chodzi o Dolby Atmos vs Dolby Vision, jaka jest różnica? Dobre pytanie. Dolby Atmos reprezentuje rozszerzenie typowych konfiguracji dźwięku przestrzennego 5.1 i 7.1. W przypadku kina domowego musisz wiedzieć, że zwykle kończy się to dwoma lub czterema dodatkowymi głośnikami sufitowymi dodanymi do konfiguracji 5.1 lub 7.1. Pomaga to stworzyć wyjątkowo wciągający krajobraz dźwiękowy, ponieważ Atmos jest standardem opartym na obiektach. Zasadniczo dźwięki są przedstawiane jako obiekty, które mogą się poruszać i zmieniać w trakcie odtwarzania. W rezultacie będą podróżować przez głośniki w Twojej konfiguracji, aby stworzyć wciągające, realistyczne wrażenia. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj nasz artykuł o dźwięku przestrzennym. Dolby Atmos nie ma jednak większego znaczenia dla treści wizualnych. Większość multimediów, które znajdziesz ze ścieżkami dźwiękowymi Atmos, będzie HD lub 4K, ale sam standard niewiele w tym zakresie definiuje. Do tego jest Dolby Vision. Ustanawia również jasność, reprodukcję kolorów, edycję i proces masteringu, aby zapewnić najwyższą jakość obrazu i dźwięku. Jak każdy standard kina domowego, będziesz potrzebować treści stworzonych z myślą o Dolby Vision. Aby korzystać z Dolby Vision, potrzebujesz kompatybilnego telewizora i sprzętu. I będziesz potrzebować zawartości zgodnej z Dolby Vision. Możesz znaleźć programy z obsługą Dolby Vision za pośrednictwem Apple TV, Netflix, Disney Plus i Vudu, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo.

Dolby kontra IMAX: IMAX Enhanced

Sony X90J 65-calowy Bravia XR 4K UHD Smart Google TV Obraz promocyjnyWiemy, o co chodzi w Dolby. A co z Dolby kontra IMAX? IMAX Enhanced prezentuje nieco większy obraz w porównaniu do innych standardów. Wykorzystuje wiele takich samych pomysłów na dźwięk, jak Dolby Atmos i Dolby Vision, z wyjątkiem tego, że wykorzystuje technologię DTS:X. Nadal otrzymujesz dźwięk przestrzenny oparty na obiektach i wciągające wrażenia, jakie zapewnia. Oczywiście będziesz potrzebować treści zgodnej z IMAX Enhanced. Potrzebny będzie również kompatybilny telewizor i sprzęt, aby uzyskać pełne wrażenia. Jednak ten większy obraz nie jest przeskalowany ani przeskalowany. Zamiast tego jest to obraz, który widziały kamery nagrywające treści, zanim został wycięty podczas edycji. Możesz włączyć lub wyłączyć tę opcję, jak chcesz, w IMAX Enhanced. Wciąż zobaczysz ten większy obraz na telewizorach, które nie zostały specjalnie stworzone dla standardu, ale standard to coś więcej. Podobnie jak Dolby Vision, definiuje również ustawienia kolorów, jasność i inne aspekty obrazu. Jeśli Twój telewizor nie jest zgodny z IMAX Enhanced, nie odczujesz tych korzyści. Ogólnie rzecz biorąc, te dwa standardy są dość porównywalne pod względem technicznym. Oba zapewniają wciągający, realistyczny dźwięk i ulepszony obraz. Tam, gdzie IMAX Enhanced najbardziej się różni, jest obsługa usług przesyłania strumieniowego. Jak dotąd Disney Plus, Bravia Core, RakutenTV, iQiyi i Tencent obsługują standard.

Dolby Vision vs IMAX Enhanced: Który powinienem wybrać?

Samsung HW A650 3.1-kanałowy soundbar promocyjny obrazMatt Horne / Android Authority Decyzja między Dolby Vision a IMAX Enhanced zostanie podjęta na podstawie wyboru sprzętu i usług przesyłania strumieniowego. Dolby Vision może Ci bardziej odpowiadać, jeśli Twoje treści są dostępne na kilku platformach. IMAX Enhanced daje większy obraz, który może być imponujący, ale obecnie jest ograniczony w wyborze treści przesyłanych strumieniowo. Gdy już zdecydujesz się na standard, upewnij się, że kupujesz odpowiedni sprzęt i odtwarzaj treści, które będą z nim współpracować, aby w pełni wykorzystać wszystko. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android