Dlaczego Twój Apple Watch umiera tak szybko?  Mamy odpowiedzi.

Dlaczego Twój Apple Watch umiera tak szybko? Mamy odpowiedzi.

Apple Watch to gwiezdny smartwatch, który płynnie łączy styl z funkcjonalnością. Podczas gdy seria 7 została niedawno wprowadzona na rynek z funkcjami szybszego ładowania, jedną cechą w stosunku do całej serii pozostaje słaba żywotność baterii. Apple twierdzi, że zegarki powinny działać przez 18 godzin między ładowaniami, ale co zrobić, jeśli zegarek Apple Watch zbyt szybko wyczerpuje baterię? Poniżej mamy kilka odpowiedzi.
Zobacz też: Recenzja Apple Watch Series 7

NIEZBĘDNIKI
Apple Watch Series 7 powinien działać około 18 godzin między ładowaniami. Czas ten można skrócić o kilka czynników, od oprogramowania po sprzęt. Na szczęście możesz potencjalnie wydłużyć żywotność baterii zegarka Apple Watch, dostosowując ustawienia. Apple Watch w żadnym wypadku nie jest najdłużej działającym smartwatchem, ale jeśli wyczerpie się w ciągu kilku godzin, pojawiają się większe problemy. Na to też nie ma jednej odpowiedzi, ale te problemy są zazwyczaj łatwe do naprawienia.

Aktualizacja oprogramowania

Apple sugeruje regularne sprawdzanie dostępności nowych aktualizacji oprogramowania. Zalecamy aktualizację do najnowszego oprogramowania tylko kilka dni po wydaniu, gdy stanie się jasne, że oprogramowanie jest w większości wolne od błędów. Pamiętaj, aby być na bieżąco z aktualizacjami oprogramowania i dziennikiem zmian, aby poprawić baterię i wydajność.

Problemy z parowaniem

Wierz lub nie, ale zegarek Apple Watch będzie wymagał więcej energii, jeśli będzie miał problemy z utrzymaniem połączenia lub zostanie odłączony od iPhone’a. Spróbuj ponownie sparować zegarek z telefonem, jeśli wydaje się to stanowić problem. Ponadto pamiętaj, aby włączyć Bluetooth na swoim iPhonie.

Wiek

Stare urządzenia nie działają tak dobrze, jak za młodu. Dotyczy to zwłaszcza baterii. W zależności od wieku zegarka Apple Watch bateria urządzenia może dobiegać końca. Prawdopodobnie możesz go zastąpić Apple, ale prawdopodobnie bardziej opłacalne jest uaktualnienie do nowszego zegarka Apple Watch.

Warunki atmosferyczne

Baterie nie działają dobrze, gdy są zbyt gorące lub zbyt zimne. Jeśli znajdujesz się w szczególnie zimnym lub gorącym regionie świata lub trzymasz zegarek w bezpośrednim świetle słonecznym, warunki klimatyczne mogą skracać żywotność baterii zegarka Apple Watch. Apple sugeruje trzymanie zegarka „w temperaturze otoczenia od 32 ° do 95 ° F (0 ° i 35 ° C)”.


Wskazówki, jak w pełni wykorzystać baterię zegarka Apple Watch

W porównaniu z rywalami Fitbit i Garmin zegarek Apple Watch nie może konkurować na froncie żywotności baterii. Twój zegarek powinien wystarczyć na co najmniej jeden dzień między ładowaniami. Istnieją sposoby na wydłużenie tej żywotności baterii. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak zmaksymalizować żywotność baterii zegarka Apple Watch. Apple sugeruje wyłączenie czujnika tętna podczas treningów, aby zmaksymalizować żywotność baterii. To dziwna sugestia i zmniejszy dokładność liczenia kalorii, ale warto się zastanowić, jeśli masz problemy z przebieżką. Otworzyć Zegarek na iPhonie, przejdź do Mój zegarek > Prywatność > Ruch i sprawność > wyłącz Tętno. Wyświetlacz jest jednym z największych rozładowań baterii w nowoczesnych urządzeniach i nie mniej dotyczy to Apple Watch. Rozważ zmniejszenie jasności wyświetlacza, wyłączenie zawsze aktywnego wyświetlacza i skrócenie czasu wybudzania ekranu. Możesz znaleźć wszystkie trzy, kierując się do Ustawienia > Jasność i wyświetlacz na zegarku Apple Watch.

Zobacz też: Najczęstsze problemy z Apple Watch i sposoby ich rozwiązywania Dodatkowo wyłączenie gestu budzenia nadgarstka zapewni, że ekran zegarka Apple Watch nie będzie się losowo podświetlał, gdy nie będzie potrzebny. Na iPhonie otwórz Zegarek aplikacja > Mój zegarek > Ogólny > Ekran budzenia > wyłącz Wybudź ekran po uniesieniu nadgarstka. Po zakończeniu uruchom ponownie zegarek Apple Watch i iPhone’a. W starszych zegarkach warto rozważyć wyłączenie animacji watchOS. To usunie trochę słodyczy dla oczu, ale zmniejszy obciążenie sprzętu i baterii zegarka. Udaj się do Zegarek aplikacja na iPhonie > Mój zegarek > Ogólny > Dostępność > włącz Zmniejszyć ruch. Możesz także wyłączyć uruchamianie aplikacji w tle, aby jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie energii. Naciśnij boczny przycisk na Apple Watch, a następnie użyj cyfrowej korony, aby przewijać aplikacje. Wybierz aplikację do zamknięcia, przesuwając po niej od prawej do lewej i naciskając czerwony blisko przycisk, aby go zabić. Jeśli żadne z tych rozwiązań nie rozwiąże problemu, problem z baterią może być objawem większego problemu ze sprzętem. Rozważ bezpośredni kontakt z Apple.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android