Czym są filmy interaktywne i dlaczego ten gatunek jest tak wyjątkowy?

Czym są filmy interaktywne i dlaczego ten gatunek jest tak wyjątkowy?

Od redakcji 31 ​​sierpnia 2022 r.

Gry decyzyjne, zwane również filmami interaktywnymi, dają graczowi poczucie bycia częścią akcji. A tematem interaktywnej gry jest często tajemnicza historia, w której u władzy są siły demoniczne lub jacyś złoczyńcy, przestępcy. Niektóre gry są oparte na okolicznościach historycznych: na przykład gra Little Hope opowiada o polowaniu na czarownice w Salem w XVII wieku. Fabuła, w której postacie znajdują się na przemian w teraźniejszości i przeszłości, to bez wątpienia również bardzo ciekawa „sztuczka” twórców, która sprawia, że ​​gra jest jeszcze bardziej wciągająca i ekscytująca. Tutaj opowiemy o trzech cechach takich gier oraz o trzech grach z tego gatunku. Baw się dobrze!

Źródło obrazu: Pexels

WIELE WSKAZÓWEK I POMOCY DLA GRACZY

Gry interaktywne są idealne dla tych, którzy nie są jeszcze doświadczonymi graczami – takie gry są łatwo kontrolowane przez wydarzenia QTE i nie musisz być ekspertem od strzelanek. Ponadto niektóre decyzje w takich grach można zazwyczaj cofnąć. Na przykład w “Kamieniołomie” dzięki opcji “Death Rewing” możesz wrócić do pewnych momentów historii trzy razy na bieg, nawet jeśli postać już nie żyje. Często możesz ręcznie ustawić czas oczekiwania na wydarzenia QTE w ustawieniach i zrobić to tak, abyś był jak najbardziej skłonny do zrobienia wszystkiego.

INTERAKTYWNE FILMY MOŻNA CIESZYĆ SIĘ W TRYBIE WSPÓŁPRACY

I ta cecha odróżnia takie gry od innych gier. Wszystkie gry zorientowane na decyzje mają kilku bohaterów (przynajmniej 2) i dlatego mogą być doświadczane jako wspólne doświadczenie. Wystarczy, że zaprosisz znajomych i udostępnisz im kontroler, a wieczór gry (jako alternatywa dla wieczoru z zakładami sportowymi lub filmami) już się udał.

WIELE KOŃCÓW I WIELE PRZEJAZDÓW

Filmy interaktywne mają wiele zakończeń, na przykład The Quarry ma ponad 180 możliwych wyników w zależności od tego, które postacie przetrwają noc, a które nie. Wiele zakończeń ma na końcu swoje intrygujące przerywniki. A nawet każdy rozdział ma wiele zakończeń w grach tego gatunku. Dlatego tak czarujące jest granie w tego rodzaju gry w kółko i odkrywanie czegoś nowego w każdej nowej rozgrywce.

„DETROIT: ZOSTAŃ CZŁOWIEKIEM” (SCIENCE-FICTION, DRAMA)

Historia opowiedziana jest w grze z perspektywy trzech różnych postaci, więc możesz cieszyć się tą grą z trzema osobami. Wszyscy trzej bohaterowie to androidy w futurystycznym świecie, które mają walczyć lub wspierać reżim ludzi pod koniec gry. Oprócz wszystkich cech typowych dla filmów interaktywnych, „Detroit” charakteryzuje się bombastyczną grafiką i rozgrywką. Grę z pewnością docenią wszyscy fani gatunku cyberpunk. I prawie każdy rozdział w grze ma wiele zakończeń

„ŻYCIE JEST DZIWNE” (SCIENCE-FICTION, DRAMA)

W tej grze możesz wchodzić w interakcje z wieloma obiektami: na przykład możesz zrobić zdjęcie lub zmienić tekst notatki, a ta czynność wpłynie na fabułę. Bohaterką jest dziewczyna Max, która potrafi manipulować czasem. Podobnie jak w grach decyzyjnych czy w „Efekcie motyla” dziewczyna może sama cofać czas. A zadaniem Maxa jest rozwiązanie tajemniczego zniknięcia studentki Rachel i próba uratowania miasta przed huraganem.

„DO ŚWITU” I „KAMIOŁOM” (HORROR)

Tych dwóch nastoletnich slasherów z Supermassive Games łączy wiele podobnych cech. W jednej grze grupa przyjaciół odwiedza chatę, aby się zrelaksować i przypomnieć sobie przyjaciół, którzy zniknęli rok temu. Ale tam już czekają na nich szaleni ludzie i potwory. Nie dość, że łatwo tu zostać zjedzonym lub dźgniętym, bohaterowie kłócą się także między sobą, co czasem prowadzi do kolejnej absurdalnej śmierci. W „Kamieniołomie” występuje dziewięciu bohaterów, dziewięciu nastolatków na obozie letnim, którzy muszą zmierzyć się z tajemniczą klątwą. Obie gry są prawdziwymi atrakcjami dla ekspertów od horrorów.

Czy jesteś gotowy, aby wejść w buty innych ludzi i obejrzeć interaktywny film?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android