Czym jest Waze?  Wszystko, co musisz wiedzieć o popularnej aplikacji nawigacyjnej

Czym jest Waze? Wszystko, co musisz wiedzieć o popularnej aplikacji nawigacyjnej

Większość z nas korzysta z Map Google, aby uzyskać wskazówki dojazdu, ale czy jest to najlepsza opcja? Inne aplikacje nawigacyjne, takie jak Waze, są bardziej zorientowane na społeczność i od czasu ich uruchomienia zgromadziły ponad 140 milionów użytkowników. Użytkownicy działają jak oczy i uszy na drodze, aby zapewnić aktualne warunki ruchu. Ma nawet wariant carpool, aby obniżyć koszty gazu o połowę. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Waze i dlaczego warto z niego skorzystać.
Czytaj więcej: Dziesięć najlepszych aplikacji do jazdy na Androida

KRÓTKA ODPOWIEDŹ
Waze to darmowa, interaktywna aplikacja nawigacyjna na Androida i iOS. Wykorzystuje dane pochodzące z tłumu, aby dostarczać użytkownikom raporty o ruchu w czasie rzeczywistym.


KLUCZOWE SEKCJE

Co to jest Waze i jak to działa?

Waze zostało po raz pierwszy uruchomione w 2009 roku jako bezpłatna, oparta na crowdsourcingu aplikacja nawigacyjna, która pozwala szybciej dotrzeć do celu. Opiera się na swojej społeczności użytkowników, edytorach map, beta testerach i partnerach, aby dostarczać w czasie rzeczywistym dane o wypadkach, korkach, fotoradarach, przeszkodach i nie tylko. Innymi słowy, Waze jest skonstruowany w taki sposób, że im więcej użytkowników pozyskuje i im bardziej się skaluje, tym dokładniejsze stają się jego informacje.W 2013 roku Google kupił Waze za 966 milionów dolarów. Od tego czasu opracowała wszelkiego rodzaju elementy społecznościowe i geo-gamingowe, które sprawiają, że dojazdy do pracy są wciągające i satysfakcjonujące. Na przykład, każdy zaczyna jako „dziecko Wazer”. Im więcej podróżujesz i zgłaszasz incydenty na swojej trasie, tym więcej punktów gromadzisz, aby awansować na „rycerza Waze” lub nawet być jednym z nielicznych namaszczonych do „królewskiej rodziny Waze”. W 2017 roku Waze otworzyło się dla użytkowników motocykli i dodało wyspecjalizowane trasy dla osób uprawnionych do jazdy na pasach carpool. Pozwala także użytkownikom wybrać głos nawigacji. Niektóre głosy to Morgan Freeman, T-Pain, DJ Khaled, Arnold Schwarzenegger, Cookie Monster, Colonel Sanders, Kevin Hart, Shaq i inne gwiazdy.

Jak działa Waze?

Waze zbiera informacje z tłumu, aby obliczyć średnie prędkości, sprawdzić błędy i wskazówki dotyczące nawigacji zakręt po zakręcie. Dlatego kierowcy udostępniają informacje w czasie rzeczywistym, które przekładają się na warunki ruchu i strukturę drogi.Mapa WazeAdam Birney / Android AuthorityMożesz aktywnie zgłaszać warunki drogowe, wypadki, policyjne pułapki, zablokowane drogi, warunki pogodowe i nie tylko. Waze następnie porównuje te raporty, aby zapewnić najbardziej optymalną trasę. Krótko mówiąc, kierowcy są zachęcani do współpracy, aby poprawić sobie nawzajem wrażenia z jazdy.

Czy Waze działa z Android Auto i Apple CarPlay?

Tak, aplikacja współpracuje z systemami Android Auto i Apple CarPlay, aby otrzymywać informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym podczas jazdy. Aby połączyć się z Android Auto, musisz podłączyć urządzenie mobilne do pojazdu za pomocą kabla USB. Z drugiej strony możesz połączyć się z Apple CarPlay za pomocą kabla USB lub bezprzewodowo.Aplikacje na Androida AutoAdam Birney / Android Authority Podczas jazdy możesz korzystać z funkcji wyszukiwania lub poleceń głosowych, aby po drodze znaleźć pitstopy i ceny paliw. Możesz także sparować Waze z ulubionymi usługami muzycznymi, aby odtwarzać muzykę w aplikacji. Nie można jednak aktualizować ustawień ani korzystać z funkcji społecznościowych, takich jak pogawędki podczas jazdy, aby zminimalizować rozpraszające powiadomienia i ryzyko wypadków.

Czy Waze jest bezpłatny?

Tak, aplikację można pobrać i używać w 100% za darmo dla każdego. Obsługiwane wersje i urządzenia to iOS 13 i nowsze oraz Android OS 6 i nowsze. Aby aplikacja działała poprawnie, Twoje urządzenie musi mieć łączność GPS i GSM/3G/4G/5G. Pamiętaj, że usługa jest uzależniona od Twojego planu transmisji danych, aby działać w podróży. Ciągłe użytkowanie może zużywać dużo danych, więc pamiętaj, aby monitorować zużycie danych, aby zapobiec wysokim rachunkom. W tej notatce, jeśli planujesz nawigację za granicę, koniecznie zapytaj swojego dostawcę o pakiety danych podczas podróży.

Kto jest właścicielem Waze?

Google jest obecnie właścicielem Waze. W czerwcu 2013 r. Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych (FTC) zakwestionowała, czy przejęcie firmy przez Google może naruszać prawo konkurencji, biorąc pod uwagę, że Waze był jednym z niewielu konkurentów w sektorze mapowania mobilnego Map Google. Dlatego FTC ogłosiła w 2020 r., że ponownie przeanalizuje przejęcie firmy przez Google.

Czy Waze jest lepsze niż Mapy Google?

To, co sprawia, że ​​jedna aplikacja jest lepsza od innej, zależy od tego, jak chcesz jej używać, więc trudno powiedzieć, że jedna jest obiektywnie lepsza od drugiej. Chociaż Mapy Google są prawdopodobnie bardziej zaawansowane i zapewniają nawigację w trybie offline, Waze oferuje dokładniejsze, aktywne warunki drogowe niż jakakolwiek inna usługa nawigacyjna.Chociaż obie aplikacje zaprowadzą Cię tam, gdzie chcesz się udać, Waze prawdopodobnie robi to szybciej, analizując warunki drogowe 24/7 i natychmiast aktualizując trasy z najszybszą ścieżką do miejsca docelowego. Jedynym haczykiem jest to, że opiera się na innych aktywnych użytkownikach, więc korzystanie z niego w kraju lub w szczerym polu nie jest tak korzystne. Ale jeśli potrzebujesz szybkiego wyjścia z zatłoczonej godziny szczytu o godzinie 17:00, Waze Ci to zapewni. Dodatkowo będziesz chciał korzystać z Waze tylko wtedy, gdy podróżujesz samochodem lub motocyklem, ponieważ aplikacja nie zapewnia transportu publicznego lub trasy piesze, takie jak Mapy Google. Interfejs użytkownika obu aplikacji jest podobny, ale Waze jest bardziej uproszczony i łatwiejszy w nawigacji. Ponadto zawiera wiele zabawnych funkcji społecznościowych, takich jak dostosowywanie ikon postaci i pojazdów. Znajdziesz również małe grafiki fotoradarów i zagrożeń wyświetlane na mapie, aby zobaczyć, czego się spodziewać i gdzie.

Co to jest Waze Carpool?

Waze Carpool to osobna aplikacja mobilna dla pasażerów, która umożliwia dopasowywanie innych osób dojeżdżających w tym samym kierunku. Pasażerowie mogą planować cotygodniowe przejazdy i być na bieżąco dzięki przypomnieniom w aplikacji. Koszt dojazdów jest dzielony między pasażerów i często jest znacznie tańszy niż inne usługi wspólnego przejazdu, takie jak Uber. rozpocząć.


Czytaj więcej: Dziesięć najlepszych aplikacji do podróży drogowych na Androida

Często zadawane pytania

Jak Waze zarabia pieniądze? Waze generuje przychody z reklam hiperlokalnych dla około 130 milionów użytkowników miesięcznie. Reklamy oparte na lokalizacji umożliwiają lokalnym restauracjom i stacjom benzynowym uiszczenie opłaty za reklamowanie się pobliskim kierowcom za pomocą aplikacji. Ile danych wykorzystuje Waze? Ilość używanych danych zależy od używanego urządzenia, przebytej trasy i jej długości, pobranych map, pory dnia, dnia tygodnia, liczby raportów i natężenia ruchu, liczby aktywnych kierowców i inne czynniki. Czy Waze pokazuje policję? Tak, użytkownicy mogą oznaczyć obecność funkcjonariusza małą ikoną i wskazać, czy funkcjonariusz jest widoczny, czy ukryty. Google twierdzi, że znajomość miejsca pobytu funkcjonariusza promuje bezpieczniejszą jazdę. Czy Waze pokazuje punkty kontrolne DUI? Waze nie pozwala kierowcom na identyfikację punktów kontrolnych trzeźwości. Jednak osoby korzystające z funkcji raportowania policyjnego w aplikacji mogą zostawiać szczegółowe komentarze pod raportami o obecności policji. Czy Google jest właścicielem Waze? Tak, Google nabył firmę w 2013 roku za 966 milionów dolarów. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android