Czym jest Grok i jak wypada w porównaniu z ChatGPT?

Czym jest Grok i jak wypada w porównaniu z ChatGPT?

Elon Musk zaprezentował niedawno Groka, nowego chatbota opartego na sztucznej inteligencji, który ma bezpośrednio rywalizować z ChatGPT i Bardem. Jest rozwijany przez xAI, własny start-up AI Muska, który został uruchomiony w lipcu tego roku. W tym krótkim przewodniku omówimy wszystkie najważniejsze szczegóły znane na temat nowego narzędzia AI, w tym jego porównanie z konkurencją, jak uzyskać do niego dostęp i nie tylko.

Co to jest Grok?

Grok to najnowsze narzędzie AI na rynku. Jest rozwijany przez xAI, startup AI założony i będący własnością Elona Muska. Według doniesień sztuczna inteligencja jest wzorowana na powieści Douglasa Adamsa z 1979 r. „Autostopem przez galaktykę”. Według xAI Grok jest bardziej „zbuntowaną” i sarkastyczną sztuczną inteligencją, z „odrobiną dowcipu”. Grok jest podobny do ChatGPT. Chatbot jest podobny do narzędzi takich jak ChatGPT, Bard i Copilot firmy Microsoft, a największą cechą, która go wyróżnia, jest sarkastyczny ton i dowcip. W przeciwieństwie do innych chatbotów, Grok odpowie na bardziej kontrowersyjne pytania, na które inni po prostu nie chcą odpowiedzieć.

Jak działa Grok?

Podobnie jak inne narzędzia AI, takie jak ChatGPT, Grok to chatbot AI korzystający z technologii LLM (model dużego języka), która szkoli sztuczną inteligencję, dostarczając jej ogromną ilość informacji z całego Internetu. Jednak w przeciwieństwie do innych narzędzi, które ograniczają się do informacji do 2021 r. — podobnie jak ChatGPT 3.5 — Grok korzysta z Internetu, aby mieć dostęp w czasie rzeczywistym do potrzebnych mu danych. Dostęp Groka do Internetu powinien umożliwić mu dostarczanie bardziej aktualnych informacji. Największym problemem jest jednak to, że Grok ma dostęp tylko do danych z X (wcześniej znanego jako Twitter), a nie do szerszego Internetu jako całości. Może to nie być ogromną korzyścią, ponieważ spora część informacji dostępnych na Twitterze jest niedokładna.

Co potrafi Grok?

Ogłoszenie grok xaiJako sztuczna inteligencja korzystająca z LLM (model dużego języka), Grok może robić wiele tych samych rzeczy, do których potrafią ChatGPT i Bard, w tym odpowiadać na proste pytania, wykonywać zadania pisemne, wymyślać pomysły i wiele więcej. Jak wspomniano wcześniej Największą zaletą Groka jest jego zdolność do udzielania bardziej humorystycznych i dowcipnych odpowiedzi. Mając większą osobowość i poczucie humoru, Grok może okazać się znacznie ciekawszą sztuczną inteligencją, z którą użytkownicy mogą wchodzić w interakcje.

Jak Grok wypada w porównaniu z ChatGPT i innymi popularnymi chatbotami AI?

CzatGPT zdjęcie stockowe 71Calvin Wankhede / Android Authority Chociaż raporty mówią, że Grok jest tak samo zdolny i użyteczny jak ChatGPT i Bard, fakt ten dopiero się okaże, ponieważ nie udało nam się jeszcze go zdobyć, aby samemu go wypróbować. Chociaż narzędzie to ma dostęp do bardziej aktualnych informacji niż ChatGPT 3.5 dzięki dostępowi do Internetu, prawdopodobnie nie zawiera najdokładniejszych informacji.X jest znany z prezentowania dużej ilości obraźliwych i niedokładnych treści, więc chociaż niektóre informacje, które Grok z niego wyciągnie, mogą być przydatne, ale wiele z nich może nie być.

Jak uzyskać dostęp i korzystać z Grok

Ponieważ Grok jest własnością Elona Muska i jest dostępny za pośrednictwem X, musisz mieć konto X, aby uzyskać do niego dostęp. Co więcej, ponieważ Grok jest obecnie w fazie wczesnego dostępu, narzędzie AI jest na razie ograniczone do zweryfikowanych użytkowników. Aby zostać zweryfikowanym użytkownikiem, wymagana jest subskrypcja X Premium+. Subskrypcja Premium+ kosztuje 16 dolarów miesięcznie lub 168 dolarów za subskrypcję roczną. Nie jest jasne, czy Grok pozostanie zablokowany w subskrypcji Premium+ X, czy też stanie się publicznie dostępny w przyszłość.

Często zadawane pytania

Co oznacza imię Grok? Grok to termin ukuty przez pisarza science fiction Roberta Heinleina. Heinlein jest autorem takich klasyków, jak Starship Troopers, Stranger in a Strange Land i The Door to Summer. Słowo „grok” definiuje się jako intuicyjne zrozumienie czegoś, empatię lub współczującą komunikację. Mówi się, że narzędzie AI Grok jest inspirowane komediową książką science-fiction Douglasa Adamsa i programem radiowym The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy. Co oznacza xAI?xAI to nazwa amerykańskiej firmy startupowej założonej przez Elona Muska w marcu 2023 roku. Czy xAI jest spółką notowaną na giełdzie? Obecnie xAI jest nadal startupem i nie jest spółką notowaną na giełdzie. Czy xAI jest częścią Tesli? Chociaż xAI, X i Tesla ściśle ze sobą współpracują (i wszystkie mają bliskie powiązania z Elonem Muskiem), są to odrębne firmy. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android