Czy wiesz: to najlepiej sprzedający się telefon wszechczasów

Czy wiesz: to najlepiej sprzedający się telefon wszechczasów

Robert Triggs / Android AuthorityNie jest tajemnicą, że Samsung i Apple dominują obecnie na rynku smartfonów, jednak jeśli chcemy mówić o najlepiej sprzedającym się telefonie wszech czasów, trzeba cofnąć się aż do ery przedsmartfonowej. To był czas, gdy Snake II był największą grą mobilną na świecie, a telefony z aparatem były jeszcze nieczynne stosunkowo nowatorskiNajlepiej sprzedającym się telefonem wszech czasów jest Nokia 1100 i pomimo tego, że od chwili premiery w 2003 roku sprzedano ponad 250 milionów egzemplarzy, większość z Was prawdopodobnie nigdy go nie miała.

Telefon dla mas

Chociaż lwią część zasięgu w świecie mobilnym mają drogie, luksusowe smartfony, większość ludzi korzysta z telefonów budżetowych. Rzeczywiście, nawet najtańszy z nowoczesnych smartfonów jest w stanie zaspokoić podstawowe potrzeby mas, oferując solidną wydajność i przyzwoity zestaw funkcji za kilkaset dolarów. Nokia zrozumiała to, wprowadzając na rynek Nokię 1100 w sierpniu 2003 roku. Wytrzymały mały batonik- Stylowy telefon został zaprojektowany z myślą o rynkach wschodzących, takich jak Rosja, Indie i Chiny. Nie jest tak trwała jak legendarna Nokia 3310, ale ma dodatkową ochronę przed kurzem i boczne uchwyty do stosowania w wilgotnym środowisku. Jak sama Nokia w swoim oficjalnym komunikacie prasowym chciała „zaoferować początkującym użytkownikom niezawodną funkcjonalność, prostotę i stosunek jakości do ceny.”

Jaki był podstawowy telefon w 2003 roku?

Nokia 1100 na początku nie była zbyt inspirująca, ale dla większości użytkowników nadal spełniała podstawowe funkcje. Jakich funkcji szukali ludzie? Oto krótka lista tego, co Nokia 1100 miała do zaoferowania: Monochromatyczny wyświetlacz 96×65 Pyłoszczelna konstrukcja Wiadomości głosowe i tekstowe o pojemności 50 wiadomości Pamięć na maksymalnie 50 kontaktów 36 fabrycznie zainstalowanych dzwonków monofonicznych i możliwość komponowania siedmiu oryginalne dzwonki Wymienna bateria zapewniająca 400 godzin czasu czuwania Wbudowana latarka, budzik, stoper i kalkulator Gry Snake II i Space Impact+ Telefon pozostawał popularny przez cały okres swojej działalności w latach 2003-2009. O sprawie zrobiło się głośno na początku 2009 roku, kiedy część telefonów Nokia 1100 mogła zostać zhakowana w celu wysyłania wiadomości tekstowych z dowolnego numeru, co umożliwiło wszelkiego rodzaju oszustwa internetowe. Przestępcy zapłacili za wadliwe urządzenia ponad 30 000 dolarów, co mogło być ostatnim gwoździem do trumny tego niezwykle popularnego telefonu.

Inni wielcy sprzedawcy

Chociaż na szczycie listy znajduje się Nokia 1100, istnieje wiele innych telefonów, które przekroczyły granicę 200 milionów. Drugie miejsce zajmuje Nokia 1110, czyli bardzo podobny model, który został wypuszczony na rynek w 2005 roku. Jest tylko o włos gorszy od poprzednika, którego sprzedaż zbliża się do 250 milionów. Jeśli mowa o smartfonach, najlepiej sprzedającymi się urządzeniami są iPhone 6 i 6 Plus, których łączna sprzedaż przekroczyła 220 milionów. Telefony te zapoczątkowały nową erę „dużych” ekranów i naprawdę ugruntowały pozycję Apple w 2014 roku. Pozostałości designu iPhone'a 6 nadal można dziś zobaczyć we wszystkich budżetowych modelach iPhone'a SE. Z pierwszej dziesiątki Nokia zajmuje cztery miejsca, a Pozostałe sześć zajmują iPhone'y Apple. Pomimo tego, że w latach 2010–2023 był największym producentem smartfonów, jedynym urządzeniem Samsung, które znalazło się w pierwszej dwudziestce, jest Samsung E1100 z 2009 r., którego sprzedaż wyniosła 150 milionów. Klasyczna Motorola RAZR V3 z klapką również przebija pierwszą dwudziestkę ze sprzedażą 130 milionów. Reszta pierwszej dwudziestki to tylko Nokia i Apple. To prawda, że ​​wszystkie telefony Nokia na liście mają ponad dziesięć lat, a ich data powstania sięga jeszcze okresu poprzedzającego katastrofalne przejęcie przez Microsoft działu telefonów komórkowych Nokii w 2013 roku. Jasne, nadal można kupić telefony marki Nokia od HMD, ale era fińskiej magii batoników już minęła. przyjdź i odejdź. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android