Czy warto kupić Pixela 7a, czy poczekać na Pixela 8a?

Czy warto kupić Pixela 7a, czy poczekać na Pixela 8a?

Seria Pixel A oferuje ostatnio telefony o najlepszym stosunku jakości do ceny, oferujące flagowe funkcje w cenie poniżej 500 dolarów. Pixel 7a kontynuował tę tradycję, oferując jedne z najbardziej imponujących specyfikacji, jakie kiedykolwiek widziano w telefonach Pixel z serii A. Jeśli jednak wszystkie pogłoski na temat Pixela 8a okażą się prawdą, możemy otrzymać telefon, który jeszcze bardziej zaciera granice między flagowcami z serii A a flagowcami Pixela. To naturalne, że odczuwasz konflikt w związku z koniecznością złapania i tak już genialnego Pixela 7a lub czekania na niego potencjalną potęgą, jaką jest Pixel 8a. Nie mamy jeszcze odpowiedzi na wszystkie odpowiedzi, ale na podstawie wszystkiego, co wiemy do tej pory, oto, co należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji.

Pixel 7a kontra Pixel 8a: wydajność i specyfikacje

Ryan Haines / Android Authority Zacznijmy od kilku rzeczy, których w przypadku Pixela 8a jesteśmy niemal pewni. Urządzenia Pixel z serii A tradycyjnie korzystają z flagowego procesora Pixel obecnej generacji, a przecieki sugerują, że Pixel 8a pójdzie w ich ślady. Oznacza to, że prawdopodobnie będzie wyposażony w najnowszy układ Google Tensor G3, tę samą moc, którą można znaleźć w rodzinie Pixel 8, w porównaniu z Tensorem G2 poprzedniej generacji Pixela 7a. Istnieje jednak małe zastrzeżenie. Tensor G2 w Pixelu 7a nie był taki sam jak w Pixelu 7. Wykorzystano w nim wariant chipa „IPOP” z inną obudową, która podobno zwiększała jego podatność na przegrzanie, co prowadziło do szybszego dławienia przy dużych obciążeniach. Google może zastosować podobną obudowę w przypadku Tensora G3 Pixela 8a, co spowoduje podobną różnicę w wydajności w porównaniu do flagowego Pixela 8, ale nie jest to gwarantowane. Tensor G3 może pochwalić się kilkoma ulepszeniami w stosunku do G2. Niezależnie od tego, Tensor G3 może pochwalić się kilkoma ulepszeniami w stosunku do G2 z nowszym procesorem graficznym Mali-G715 zapewniającym lepsze przetwarzanie grafiki, zaktualizowanym modemem Samsung i obsługą kodowania AV1 z prędkością do 4K/60fps. Ulepszona TPU i procesor DSP powinny również zapewnić Pixelowi 8a niewielką przewagę w zakresie zadań obliczania danych i przetwarzania obrazu w porównaniu z Pixelem 7a. Mówiąc o wydajności, rodzina Pixel 7 i Pixel Fold, wszystkie zasilane przez chipy Tensor G2, musiały stawić czoła pewne problemy z przegrzaniem. Nie inaczej było w przypadku rodziny Pixel 8 w tym roku. Dlatego możemy spodziewać się, że Pixel 8a będzie działał lepiej pod względem odprowadzania ciepła i wydajności baterii w porównaniu z 7a. Pixel 7a jest dostępny w jednym wariancie pamięci masowej 8 GB/128 GB, co powinno być również podstawową konfiguracją dla Pixela 8a. Jednak przecieki sugerują, że Pixel 8a może również oferować opcję pamięci o pojemności 256 GB, co zapewni użytkownikom długoterminową przewagę, ponieważ żaden telefon nie obsługuje rozszerzalnej pamięci.

Pixel 8a powinien otrzymać jedną dodatkową aktualizację systemu operacyjnego

Jeśli chodzi o oprogramowanie, Pixel 7a został uruchomiony z Androidem 13 i od tego czasu został zaktualizowany do Androida 14, tej samej wersji, w której prawdopodobnie zadebiutuje Pixel 8a. Obydwa telefony będą objęte nadchodzącą aktualizacją Androida 15. Jeśli chodzi o długoterminowe wsparcie oprogramowania, Pixel 7a oferuje pięcioletnie aktualizacje Pixela, które obejmują trzyletnie aktualizacje wersji Androida (do Androida 16) i pięć lat poprawek zabezpieczeń . Oczekujemy, że Pixel 8a będzie działał według tej samej strategii wsparcia oprogramowania, ale okno wsparcia oprogramowania zostanie rozszerzone na Androida 17, co zapewni mu dodatkowy rok korzystania z najnowszych funkcji i aktualizacji zabezpieczeń.

Pixel 7a kontra Pixel 8a: projekt i wyświetlacz

Bohater Google Pixel 7aPiksel 7aRender Google Pixel 8aZgodnie z ustalonym przez Google wzorcem serii A, zachowując projekt swojego flagowego rodzeństwa, 8a prawdopodobnie będzie odzwierciedlać zmiany konstrukcyjne wprowadzone w serii Pixel 8. Wiele renderów, które wyciekły, pokazuje również bardziej zaokrągloną estetykę Pixela 8a w porównaniu z Pixelem 7a. Z wyjątkiem zaokrąglonych rogów wyświetlacza, Pixel 8a i 7a mają charakterystyczny wygląd Pixela z metalowym paskiem aparatu z tyłu, w którym mieszczą się czujniki aparatu. Wycieki sugerują, że Pixel 8a będzie miał wymiary 152,1 x 72,6 x 8,9 mm, czyli bardzo blisko Wymiary Pixela 7a to 152 x 72,9 x 9 mm. Możemy się spodziewać, że waga i ogólna ergonomia Pixela 8a będą prawie identyczne z Pixelem 7a. Pixel 7a miał stopień ochrony IP67 i głośniki stereo, które Pixel 8a prawdopodobnie również powinien zachować.

Wyświetlacz Pixela 8a będzie dużym ulepszeniem

wskazówki dotyczące Google Pixel 7a, które Cię dotycząRyan Haines / Android Authority Wyświetlacz to miejsce, w którym według plotek Pixel 8a dokona znaczącego skoku. Chociaż oczekuje się, że rozdzielczość i rozmiar (prawdopodobnie 6,1-calowy FHD+) pozostaną niezmienione, wyświetlacz Pixela 8a ma podobno charakteryzować się częstotliwością odświeżania 120 Hz w porównaniu do 90 Hz Pixela 7a. Towarzyszyć temu będzie wzrost szczytowej jasności HDR do 1400 nitów, co odpowiada specyfikacji flagowego Pixela 8. Różnica między częstotliwością odświeżania 90 Hz a 120 Hz może dla niektórych być subtelna. Należy jednak wziąć pod uwagę, jak te ulepszenia przekładają się na rzeczywiste użytkowanie. Wyświetlacz OLED Pixela 7a zapewnia już żywe kolory i jasność wystarczającą do większości codziennych zadań. Dla niektórych użytkowników różnica między częstotliwością odświeżania 90 Hz a 120 Hz może być również subtelna. Wyświetlacz Pixela 8a może mieć wyraźną przewagę w widoczności na zewnątrz dzięki podobno wyższej jasności szczytowej. Wreszcie, funkcją wprowadzoną w serii Pixel 8, która może pojawić się w modelu 8a, jest obsługa wyjścia DisplayPort. Ta funkcja umożliwia podłączenie telefonu do zewnętrznego wyświetlacza w celu uzyskania efektu przypominającego komputer stacjonarny. Choć początkowo nie było to możliwe, Google niedawno włączyło ograniczoną funkcjonalność w wersji beta Androida 14 QPR3. Wycieki sugerują, że Pixel 8a również może odziedziczyć tę funkcję.

Pixel 7a kontra Pixel 8a: aparaty

Google Pixel 7a 4Rita El Khoury / Android AuthorityAparaty niezmiennie stanowią znak rozpoznawczy serii Pixel A, dzięki czemu zyskały reputację producenta wykonującego jedne z najlepszych zdjęć w swoim przedziale cenowym. W zeszłym roku Pixel 7a ostatecznie porzucił starzejący się główny czujnik Sony IMX363 o rozdzielczości 12 MP w modelu na korzyść czujnika Sony IMX787 o rozdzielczości 64 MP. Seria Pixel 8 poprawiła się dzięki wyższej jakości aparatowi głównemu o rozdzielczości 50 MP, ale to ulepszenie prawdopodobnie nie obejmie Pixela 8a. Sprzęt aparatu pozostaje jedną z kluczowych różnic między serią A a standardową linią Pixel. Jest wysoce prawdopodobne, że Google pozostanie przy tym samym głównym czujniku Sony IMX787 o rozdzielczości 64 MP, który zastosowano w Pixelu 7a również w modelu 8a. Oczekuje się, że Pixel 8a będzie miał te same ultraszerokokątne aparaty 13 MP i przedni aparat 13 MP, co Pixel 7a. Chociaż sprzęt może pozostać niezmieniony, procesor Tensor G3 w Pixelu 8a może potencjalnie zapewnić pewne ulepszenia przetwarzania, które przełożą się na nieznacznie lepsze zdjęcia. Nie należy się jednak spodziewać rewolucyjnego skoku w wydajności aparatu. Co więcej, aparat Pixela 7a jest już bardzo ceniony, więc różnica może być niezauważalna dla większości użytkowników.

Pixel 7a kontra Pixel 8a: bateria i ładowanie

piksel google 7a vs piksel 7 8Oliver Cragg / Android AuthorityDokładna pojemność baterii Pixela 8a pozostaje tajemnicą, ale biorąc pod uwagę, że seria Pixel 8 ma nieco większe baterie niż Pixel 7, możemy spodziewać się podobnego wzrostu w przypadku Pixela 8a. Bateria Pixela 7a o pojemności 4385 mAh zapewniała cały dzień od lekkiego do umiarkowanego użytkowania, a bateria Pixela 8a prawdopodobnie będzie mieścić się w przedziale 4400–4500 mAh. W połączeniu z ulepszeniami w zakresie efektywności energetycznej chipa Tensor G3, Pixel 8a może oferować nieznacznie dłuższą żywotność baterii niż jego poprzednik. Szybkie ładowanie pozostaje obszarem, w którym linia Pixel wyprzedza konkurencję. Pixel 7a oferuje podstawowe rozwiązanie szybkiego ładowania o mocy 18 W i możemy spodziewać się, że Pixel 8a będzie co najmniej dorównywał tej prędkości. Seria Pixel 8 otrzymała niewielką poprawę prędkości ładowania, więc istnieje możliwość, że Pixel 8a może odnotować wzrost do 20 W. Nie byłby to jednak znaczący skok, a pełne naładowanie obu telefonów od zera zajęłoby znacznie ponad godzinę. Ładowanie bezprzewodowe było mile widzianym dodatkiem do Pixela 7a, choć z powolnym ograniczeniem do 7,5 W. Seria Pixel 8 oferuje bardziej przyzwoite ładowanie bezprzewodowe o mocy 18 W. Chociaż idealnie byłoby, gdyby Pixel 8a osiągnął prędkość ładowania bezprzewodowego co najmniej 15 W, nie ma żadnych mocnych przesłanek, które by to sugerowały.

Jak długo będę musiał czekać na Pixela 8a?

Google Pixel 8 vs Pixel 7a bohater wyświetlaczaRyan Haines / Android Authority Jeśli Google będzie trzymać się swojego zwykłego harmonogramu wydawniczego, premiera Pixela 8a ma nastąpić podczas Google I/O w maju 2024 r. Oznacza to, że osoby zainteresowane nadchodzącym telefonem Pixel nie będą musiały długo czekać. Są też dobre wieści dotyczące dostępności. Wycieki sugerują, że Google może planować szerszą wersję Pixela 8a w porównaniu do Pixela 7a. Model 7a był dostępny tylko w 21 krajach, podczas gdy model 8a mógł zostać wprowadzony na ponad 10 nowych terytoriów, dzięki czemu będzie dostępny dla szerszej publiczności.

Pixel 7a vs Pixel 8a: czy będzie różnica w cenie?

Piksel 3a i 3a XL: 399 dolarów i 479 dolarów
Piksel 4a i 4a 5G: 349 dolarów i 499 dolarów
Piksel 5a: 449 dolarów
Piksel 6a: 449 dolarów
Piksel 7a: 499 dolarów Pixel 7a oznaczał skok o 50 dolarów w stosunku do swojego poprzednika, ale znaczące ulepszenia, takie jak wyświetlacz o wysokiej częstotliwości odświeżania i ładowanie bezprzewodowe, prawdopodobnie to uzasadniały. Chociaż plotki o ulepszeniach Pixela 8a mogą nie być aż tak przełomowe, wycieki sugerują, że na horyzoncie zbliża się kolejna podwyżka cen. Jeśli dodać do tego różnicę w cenie wynoszącą 100 dolarów między cenami premierowymi Pixela 7a i Pixela 7, Pixel 8a może potencjalnie wzrosnąć do 599 dolarów za utrzymanie różnica 100 dolarów w stosunku do Pixela 8. Jednak to pozycjonowanie może zbytnio odbiegać od „niedrogiej” tożsamości Pixela. Bardziej realistyczna cena początkowa Pixela 8a prawdopodobnie wyniesie około 549 dolarów. Istnieje niewielka szansa, że ​​Google zaskoczy nas ceną premierową wynoszącą 499 dolarów, ale prawdopodobnie będzie to wymagało obniżenia ceny Pixela 7a do 449 dolarów, a nawet 399 dolarów. Pixel 7a, którego premiera odbyła się w maju 2023 roku w cenie 499 dolarów, jest dostępny w witrynie Google i sprzedawców detalicznych, takich jak Amazon i Best Buy. Ostatnio widzieliśmy już, że jest on dostępny w cenach niższych niż 400 dolarów.

Czy warto kupić Pixela 7a, czy poczekać na Pixela 8a?

Aparaty Google Pixel 8 i Pixel 7aRyan Haines / Android Authority Jeśli zastanawiasz się nad nowym telefonem Pixel, prawdopodobnie przyciągną Cię doskonałe aparaty Pixel, przejrzyste oprogramowanie i unikalne funkcje Pixela. Pixel 7a spełnia wszystkie te wymagania, a nadchodzący Pixel 8a nie przyniesie znaczących ulepszeń w większości z tych obszarów. Plotki sugerują również, że 8a może kosztować 50–100 dolarów więcej niż 7a, nie wspominając o tym, że Pixel 7a był już wielokrotnie przeceniany i najprawdopodobniej zostanie obniżony, gdy pojawi się 8a. Mając to na uwadze, nie sądzimy, aby że osoby, które już posiadają Pixela 7a, będą musiały dokonać aktualizacji do nadchodzącego modelu. Jeśli jednak korzystasz ze starszego modelu Pixela lub kupujesz Pixela po raz pierwszy, warto poczekać kilka miesięcy na Pixela 8a. Telefon zapewnia płynniejszy wyświetlacz 120 Hz z poprawioną jasnością, mocniejszym procesorem i pewnymi stopniowymi poprawami w zakresie żywotności baterii i wydajności aparatu. Bądź jednak przygotowany na potencjalny skok cen, który może wypchnąć 8a do przedziału 500–550 USD. W tym przedziale cenowym warto również przyjrzeć się Pixelowi 8 (499 USD w Amazon), który został wykryty w sprzedaży po podobnych cenach. Pixel 8 zapewnia odpowiednie działanie flagowego aparatu Pixel, dłuższą pomoc techniczną dla oprogramowania i dostęp do potencjalnych, ekskluzywnych funkcji Pixela. Jednak dla osób z ograniczonym budżetem Pixel 7a pozostaje fantastycznym telefonem ze wszystkimi zaletami Pixela, których potrzebujesz. Naprawdę nie może się to nie udać. Jeśli jednak zdecydujesz się na Pixela 7a, nadal warto poczekać do premiery Pixela 8a, ponieważ w tym momencie możesz uzyskać lepszą ofertę na telefon. Google Pixela 7aGoogle Pixela 7aWybór redakcji AAGoogle Pixel 7aNajlepszy telefon z aparatem w cenie poniżej 500 USD • Solidna wydajność i dużo pamięci RAM • Ulepszony wyświetlacz 90 Hz Niezbędne wrażenia z Pixela Pixel 7a zapewnia więcej funkcji premium niż kiedykolwiek za mniej niż 500 USD, takich jak obsługa ładowania bezprzewodowego, wyświetlacz z częstotliwością odświeżania 90 Hz i rozdzielczość 64 MP kamera.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android