Czy usługi przesyłania strumieniowego z reklamami są tego warte?

Czy usługi przesyłania strumieniowego z reklamami są tego warte?

Adam Birney / Android AuthorityRynek transmisji strumieniowych przeżywa szaloną jazdę od kilku lat. We wczesnych dniach blokad Netflix i inne usługi przesyłania strumieniowego odnotowały ogromny wzrost liczby subskrybentów, ponieważ coraz więcej z nas pozostawało w domach. Wszystko, co dobre, musi się jednak skończyć, a rok 2022 był znacznie trudniejszym rokiem dla usług przesyłania strumieniowego, ponieważ inflacja szalała. Nie pomogło też to, że wielu z nas zaczęło wracać do codzienności. Wraz ze spowolnieniem wzrostu liczby abonentów wielu z nas ograniczyło również liczbę subskrybowanych usług przesyłania strumieniowego. Aby przeciwdziałać tej zmianie na rynku, wiele usług przesyłania strumieniowego przesuwa teraz poziomy reklam. Widzimy również uznane płatne usługi, które tworzą własne SZYBKIE (bezpłatne transmisje strumieniowe z reklamami), takie jak Amazon Freevee. Osobiście nie mam nic przeciwko reklamom. Jasne, wolałbym się bez nich obejść, ale nie mogę zaprzeczyć, że jest to łatwy sposób na zaoszczędzenie trochę gotówki. Niestety obecny stan reklam nie jest pozbawiony kilku dziwactw i wyrzeczeń.

Czy usługi przesyłania strumieniowego z reklamami są warte oszczędności?

43 głosyTak26%Nie53%Niektóre z nich, ale Netflix wydaje się dość ograniczony. 21%0%

Większość usług przesyłania strumieniowego nie wie, jak prawidłowo wyświetlać reklamy, przynajmniej na razie

Wybór reklamy w serwisie NetflixTradycyjna telewizja ma zwykle szeroki wybór reklam dla wszystkich rodzajów zainteresowań. Przeprowadza się szeroko zakrojone badania rynku dotyczące tego, kto ogląda, o jakich porach dnia, ile zarabia i tak dalej. Pozwala to na stosunkowo przyzwoite ukierunkowane reklamy. Usługi przesyłania strumieniowego są zwykle nieco bardziej losowe. Niektóre, takie jak plan reklam Netflix, faktycznie próbują dowiedzieć się trochę o tobie, zanim pobiorą reklamy. Inne, takie jak Hulu, wydają się różnić w zależności od tego, co oglądasz, co wskazuje, że przeprowadzają badania odbiorców przynajmniej na pewnym poziomie. Mimo to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że większość reklam jest dla mnie zupełnie nieistotna. Na przykład uruchomiłem kilka różnych programów na Hulu. Niektóre były starszymi klejnotami, takimi jak 30 Rock; inne były nowsze, jak Abbot Elementary. Wybrałem też kilka rzeczy wykraczających poza moje typowe wzorce oglądania, aby lepiej poznać zakres reklam. Transmisje strumieniowe z reklamami mają tendencję do wyświetlania tych samych reklam w kółko. I nie wydają się być ukierunkowane na moje rzeczywiste gusta. Niezależnie od tego, co zdawałem się oglądać, większość reklam albo próbowała sprzedać mi leki na problemy, których nie mam, albo próbowała nakłonić mnie do zarejestrowania się w aplikacji randkowej. Ubezpieczenie progresywne również było dobrze widoczne, a większość programów zawierała reklamy „nie zamieniaj się w swoich rodziców” co najmniej dwa razy. Jestem żonaty i mam już Progressive jako mojego ubezpieczyciela, więc jasne jest, że zindywidualizowane targetowanie nie zadziałało. Dla mnie. Prawdopodobnie dlatego, że były to głównie reflektory własnej treści, a od czasu do czasu jakieś znośne reklamy samochodów Hondy. Reklamy lekarstw też tam były, więc chyba mój telewizor próbuje mi powiedzieć, że się starzeję. Jakby moje ciało już nie mówiło mi tego samego! Wydaje się, że nikt tak dobrze nie radzi sobie z kierowaniem reklam. Rozwiązanie? Chciałbym zobaczyć bardziej spersonalizowane systemy reklamowe, takie jak wypełnianie ankiety i innych podstawowych informacji podczas pierwszej rejestracji, lub prosty system, który pozwala odpowiadać na reklamy, informując, czy są one dla Ciebie istotne, czy nie.

Reklamy nie powinny być uciążliwe i chciałbym mieć większą spójność co do tego, kiedy i gdzie je widzę

hula reklamaOczywiście nie chodzi tylko o to, jakie reklamy są wyświetlane, ale także kiedy. Nie ma nic bardziej zakłócającego oglądanie niż źle umieszczona reklama. Może przerwa ma miejsce nienaturalnie, gdy ktoś w serialu lub filmie właśnie mówi. Po powrocie serialu może nawet powtórzyć część tego, co już oglądałeś. Dzieje się tak głównie w przypadku naprawdę darmowych opcji, ale niektóre programy na Peacock mają również źle zaplanowane przerwy. Nawet HBO Max czasami kończyło się umieszczaniem ich w dość nielogicznych momentach. Telewizja nadawcza i kablowa z pewnością radzą sobie tutaj znacznie lepiej, ale dobrą wiadomością jest to, że sytuacja się poprawia. Pamiętam, że miałem ten problem na Hulu i innych zaledwie kilka lat temu. Teraz są to głównie bezpłatne opcje lub po prostu czasami źle umieszczona reklama. Nawet ilość reklam może być wszędzie. Jako przykład spójrzmy na HBO Max. Większość treści premium HBO (np. Gra o Tron lub Dolina Krzemowa) była całkowicie pozbawiona reklam. Inne programy i filmy miałyby kilka minut reklam na samym początku i może jedną lub dwie przerwy w środku. Długość i umiejscowienie reklam mogą się znacznie różnić w zależności od programu i filmu — nawet w ramach tej samej usługi. Bez względu na to, z jakiej usługi przesyłania strumieniowego korzystałem, reklamy były zwykle umieszczane w przypadkowym miejscu i czasie wyświetlania. Trochę rozumiem logikę tutaj. Dzięki temu, że reklamy są przewidywalne, ludzie rzadziej je oglądają. Kiedy wiesz, że nadchodzi reklama, łatwiej jest zaplanować przerwy w łazience lub pobiec do kuchni na przekąskę. To oczywiście przeciwieństwo tego, czego chcą reklamodawcy. Mimo to byłoby miło uzyskać choć trochę większą przejrzystość tego, kiedy dostanę reklamy, a kiedy nie.

Jakość wideo może nie być tak dobra, jak poziomy premium

HDMI — najlepsze aplikacje do tworzenia kopii lustrzanych ekranuOkay, to naprawdę dotyczy tylko niektórych całkowicie darmowych usług przesyłania strumieniowego i Netflix. Netflix nie ma opcji Full HD dla tych, którzy chcą znosić reklamy. Jeśli otrzymasz Netflix Basic z reklamami, utkniesz z 720p. Większość całkowicie bezpłatnych usług jest również ograniczona do 720p, aw niektórych przypadkach nawet niższych. Na przykład Pluto TV wydaje się mieć tak agresywną kompresję, że często wygląda na rozmyty i pikselowany, nawet jeśli podobno ma 720p. Niektóre opcje, takie jak Freevee, mogą uzyskać rozdzielczość do 1080p, choć znowu wydaje się to czasami nieco agresywne dzięki kompresji i może być bardziej rozmyte niż oczekiwano. Jasną stroną jest to, że każda inna duża płatna usługa przesyłania strumieniowego z reklamami miała 1080p na stole. Niektóre miały nawet opcje 4K, choć zazwyczaj były ograniczone tylko do kilku wybranych tytułów. Dla kogoś, kto nie ma świetnej usługi internetowej, 1080p jest w porządku. Jednak 720p wydaje się trochę za dużym krokiem wstecz.

Nie będziesz mieć możliwości pobierania programów i filmów do późniejszego obejrzenia

Każda usługa bezpłatna lub z reklamami wymaga połączenia z Internetem w celu oglądania. To ma sens; w przeciwnym razie oglądałbyś tę samą reklamę w kółko. Mimo to może to być problem dla tych, którzy często podróżują lub mają słabe połączenie z Internetem i chcą zachować kilka programów na tablecie lub telefonie. Brak pobierania offline był jedną z rzeczy, które skłoniły mnie do ponownej subskrypcji droższego planu HBO Max.

Przeczytaj drobny druk: możesz nie mieć dostępu do wszystkiego

Ralph Macchio, Tanner Buchanan i Mary Mouser stoją razem nocą w Cobra Kai – najlepsze oryginały z YouTubeWiększość warstw przesyłania strumieniowego z reklamami ma pełną bibliotekę treści, ale ze względu na ograniczenia licencyjne czasami możesz znaleźć coś, co nie jest dostępne w planie z reklamami, który otrzymasz, jeśli zapłacisz za subskrypcję premium. Ta sytuacja dotyczy głównie bezpłatnego planu Peacocka (który jest bardziej samplerem niż funkcjonalną usługą) lub Netflix Basic z reklamami. O ile wiem, Disney Plus, Paramount Plus i HBO Max miały swoje pełne katalogi dostępne dla wszystkich subskrybentów. Netflix jest jedyną z tych płatnych opcji, której brakuje niektórych typowych treści. Firma twierdzi, że około 5-10% jej filmów i programów nie będzie odtwarzanych w nowej usłudze, choć trudno jest znaleźć pełną listę. Wybaczono by ci myślenie, że to głównie programy innych firm, które nie są dostępne, ale wielkie hity, takie jak Cobra Kai i House of Cards, są całkowicie nieobecne. Inne brakujące programy to Breaking Bad, Good Girls, The Good Place, The Bad Guys i Skyfall. To daleko od pełnej listy, ale wszystko, czego nie można odtworzyć, pokazuje ikonę kłódki w bibliotece.

Czy usługi przesyłania strumieniowego z reklamami rzeczywiście są tego warte?

planu reklamowego NetflixaWszyscy zaciskają portfele w 2023 roku, ale czy to dobre miejsce na oszczędzanie gotówki? Szczerze mówiąc, zależy to od tego, ile przesyłasz strumieniowo filmów i seriali oraz czy którykolwiek z powyższych punktów stanowi dla Ciebie przeszkodę. Naprawdę nie ma jednego uniwersalnego podejścia. W moim przypadku płacę za kilka subskrypcji bez reklam, takich jak Peacock, Netflix i HBO Max. Po pierwsze, ponieważ oglądam go najczęściej, Netflix z powodu brakujących treści i HBO Max, ponieważ często go pobieram, aby oglądać w ruchu. Usługi obsługiwane przez reklamy to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy; pamiętaj tylko, że będziesz musiał pójść na pewne kompromisy. W razie wątpliwości zalecamy wypróbowanie opcji obsługiwanej przez reklamy, jeśli podoba Ci się pomysł zaoszczędzenia kilku dolców miesięcznie. Powrót do planu bez reklam jest bardzo łatwy. W rzeczywistości planuję to robić za każdym razem, gdy na moich ulubionych platformach pojawiają się nowe duże programy i chcę je oglądać bez reklam. Gdybyś mógł wybrać tylko kilka opcji, zalecamy Freevee, Tubi i PlutoTV z wszystkie naprawdę bezpłatne usługi z reklamami. Pamiętaj tylko, że dostajesz więcej niż to, za co płacisz, a to nic. Te usługi mają swoje dziwactwa, ale jest to dobry sposób na uzupełnienie płatnych treści. Dla tych, którzy szukają najlepszej płatnej usługi z reklamami? HBO Max, Hulu i Disney Plus wykonują tutaj najlepszą robotę. Wszyscy inni mają zwykle kilka kompromisów więcej, niż bym chciał. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android