Czy powinieneś kupić robota odkurzającego, czy inteligentny odkurzacz stojący?

Czy powinieneś kupić robota odkurzającego, czy inteligentny odkurzacz stojący?

Roger Fingas / Android Authority Niedawno miałem okazję zrecenzować Roborock Dyad Pro, mój pierwszy inteligentny odkurzacz, który nie jest robotem. Ta koncepcja może być nieznana niektórym osobom, więc za namową innych z Android Authority dzielę się swoimi doświadczeniami z obiema opcjami czyszczenia – ważąc ich zalety i wady dla osób, które próbowały jednej lub żadnej. Wyjaśnijmy od razu: Robot odkurzający jest w stanie w pełni autonomicznie sprzątać, a przynajmniej działać bez bezpośredniego kierowania rękami. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej lub, jeśli ją masz, inteligentnego głośnika lub wyświetlacza. Niektóre roboty są wyposażone w stacje dokujące, które automatycznie opróżniają śmieci do kosza, a nawet wymieniają brudną wodę, jeśli robot ma funkcję mopowania. Inteligentne odkurzacze stojące są w dużej mierze podobne do tradycyjnych, zarówno pod względem konstrukcji, jak i konieczności obsługi ręcznej. Różnica polega na tym, że oferują opcje stanu i ustawień oparte na aplikacji i/lub możliwość automatycznego przełączania między trybami czyszczenia. Dyad Pro zapewnia jedno i drugie, a jego flagową funkcją jest możliwość przełączania między odsysaniem a mopem w oparciu o wykrywanie powierzchni. Jest również dostarczany ze stacją dokującą, która umożliwia samooczyszczanie i suszenie po zakończeniu pracy.

Czy posiadasz odkurzacz automatyczny lub inteligentny odkurzacz stojący?

44 głosyTak, robot32%Tak, inteligentny odkurzacz stojący5%Tak, oba5%Żadne59%

Jak to jest używać robota odkurzającego?

Deebot X1 Omni czyści podłogę z płytekRoger Fingas / Android Authority Główną zaletą robota jest możliwość jego ustawienia i zapomnienia. Jeśli zaprogramowałeś odpowiedni harmonogram i poradziłeś sobie z potencjalnymi przeszkodami, możesz prawie zapomnieć, że twój robot istnieje. Na przykład, kiedy testowałem ECOVACS Deebot Omni X1, zaplanowałem, aby działał na głównym piętrze tylko wtedy, gdy moja rodzina spała na górze, poza zasięgiem słuchu. Jakiś czas po mojej recenzji wydawało mi się, że podłoga jest po prostu naturalnie czysta, a X1 był fragmentem statycznej scenerii pokoju. Ten odkurzacz jest niestety poza moim domem. Jeśli ustawisz odpowiedni harmonogram, możesz prawie zapomnieć, że twój robot istnieje. Kiedy musisz interweniować za pomocą robota odkurzającego, wysiłek jest często minimalny, zwykle wystarczy kilka dotknięć telefonu lub polecenie głosowe. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli robot ma wysokiej klasy stację dokującą, taką jak X1 i inny produkt Roborock, który sprawdziliśmy, S7 MaxV Ultra (poniżej). Pomagają one wydłużyć czas między wymianą pojemnika/zbiornika z dni do tygodni, a nawet miesięcy, jeśli nie używasz maszyny zbyt często. O ile mi wiadomo, nie można znaleźć tego rodzaju stacji dokującej do odkurzacza stojącego — teraz opróżniam Dyad Pro mniej więcej raz na tydzień i uzupełniam czystą wodę co dwie do czterech sesji. Na szczęście wkład z detergentem wydaje się działać znacznie dłużej.
Inna opinia: Po sześciu miesiącach z robotem odkurzającym, nigdy nie wrócęRoborock S7 MaxV Ultra pusty dok do mycia z otwartymi przegrodamiRita El Khoury / Android Authority Idealnym miejscem dla robota jest dom o otwartym planie, w którym stosunkowo niewiele rzeczy zaśmieca podłogę. To maksymalizuje jego wydajność i zmniejsza prawdopodobieństwo zablokowania lub zatkania. Mój obecny dom jest w tym sensie przeciwieństwem ideału, ponieważ ma małe podłogi, wąskie korytarze i skupiska zabawek i materiałów do renowacji. W rzeczywistości, podczas gdy wciąż mam robota Neato D7, którego recenzowałem lata temu, w tej chwili używam tylko Dyad Pro, ponieważ D7 i jego stacja ładująca zajmowałyby więcej miejsca, niż są warte.

(Dosłownie) pułapki robotów

Roborock S7 MaxV Ultra z uśmiechniętym samoyedemRita El Khoury / Android Authority Z mojego doświadczenia wynika, że ​​główną wadą robotów jest możliwość uwięzienia ich na meblach i przedmiotach. Ich unikanie przeszkód jest tak dobre, jak ich czujniki i algorytmy, a ponieważ czująca sztuczna inteligencja nie została jeszcze wynaleziona, nie zawsze są wystarczająco sprytni, aby uniknąć zwierzaka, kabla USB lub krawędzi schodów. Chociaż nie zajmowałem się tym osobiście, od czasu do czasu słyszę anegdoty o robotach spadających ze schodów. Nic z tego nie jest wielkim problemem, jeśli jesteś gotowy, aby przyjść na ratunek, ale jeśli jesteś daleko lub śpisz, oznacza to kłopoty . W najlepszym razie możesz odkryć, że twój odkurzacz ma wyczerpaną baterię i nie dokończył pracy; w najgorszym przypadku może zniszczyć kosztowności. Unikanie przeszkód jest tak dobre, jak czujniki i algorytmy robota, które mogą wywołać chaos. Poleganie na „słabej” sztucznej inteligencji (termin techniczny, nie obraza) oznacza również, że robot może przegapić miejsca, które złapie człowiek, zwłaszcza narożniki lub pod meblami. Produkty Neato w kształcie litery D pomagają rozwiązać problem z narożnikami, ale z każdym robotem nieuchronnie będziesz potrzebować drugiego, ręcznego urządzenia do wykończenia podłogi, nie wspominając o rzeczach, do których robot nie może dotrzeć, takich jak zasłony lub biurka. Nawiasem mówiąc, czymś, o czym nigdy nie wspomina się w recenzjach, jest to, że roboty mogą być problematyczne, jeśli w pobliżu są przedszkolaki. W naszym starym domu w Austin mój syn lubił bawić się przyciskami naszych robotów, a nawet wyciągać je z doków. Teraz wie lepiej, ale tylko dlatego, że był wielokrotnie skarcony.

Jak to jest używać inteligentnego odkurzacza stojącego?

Odkurzanie dywanu za pomocą Roborock Dyad ProRoger Fingas / Android Authority W przeważającej części te inteligentne wersje są tak samo ręczne, jak każdy inny odkurzacz stojący, co oznacza, że ​​popychasz uchwyt i samodzielnie opróżniasz pojemniki lub zbiorniki. Samoczyszcząca stacja dokująca Dyad Pro oszczędza trochę wysiłku, ale i tak spędzisz około 20 do 40 minut na czyszczeniu podłogi. Może to brzmieć nieatrakcyjnie, ale jak wspomniano we wstępie, niektóre inteligentne odkurzacze, takie jak Dyad Pro lub Tineco Floor One S5 wykorzystuje czujniki do przełączania między mopem a odkurzaniem w locie. Połączenie tego i ręcznego sterowania może w niektórych przypadkach sprawić, że stójki będą wydajniejsze niż roboty, ponieważ możesz przejść do pościgu w miejscach, które robot przegapiłby, lub oszczędzić kłopotów związanych ze zmianą osprzętu, gdy robot obsługuje zarówno odkurzanie, jak i mopuje, ale nie może samodzielnie przełączać trybów (jak w przypadku X1). Robot tak naprawdę nie oszczędza ci smutku, jeśli spędzasz dużo czasu na rozwiązywaniu jego wad. Jest to szczególnie prawdziwe w moim obecnym domu, który jest torem przeszkód dla sztucznej inteligencji, ale cinch dla człowieka.Stand-upy są również lepsze w czyszczeniu punktowym, biorąc pod uwagę, że nie musisz majstrować przy kierowaniu opartym na aplikacji ani uruchamiać niepotrzebnego bieg na całe piętro. Co więcej, większość robotów odkurzających nie ma wystarczającej mocy, aby poradzić sobie z dużymi lub uporczywymi bałaganami, takimi jak makaron czy budyń. Chociaż Dyad Pro nie jest najmocniejszym odkurzaczem na rynku, ma większą siłę ssania niż X1, a człowiek wie, kiedy się zatrzymać, aby upewnić się, że bałagan zniknął. Stojaki są lepsze do sprzątania punktowego lub dużych bałaganów. Dla niektórych osób największą zaletą może być możliwość połączenia funkcji odkurzania i mopowania za dużo mniej niż kosztuje w robocie. X1 osiąga 1550 USD przed rabatami, a nawet Roomba Combo j7 Plus firmy iRobot kosztuje 1100 USD. Nagle 450 $ za Dyad Pro lub Floor One S5 wydaje się trywialne.

Odkurzacz automatyczny lub inteligentny odkurzacz stojący: jaka opcja jest najlepsza dla większości ludzi?

Robot odkurzający iRobot Roomba i3Sugerowałbym zakup robota do suchego odkurzacza z samoopróżniającą się stacją dokującą – na przykład Roomba i3 Plus firmy iRobot (400-500 USD) lub Deebot Ozmo N8 Plus firmy Ecovacs – i połączenie tego z „głupim” mopem, tanim odkurzaczem w sztyfcie, oraz mały ręczny odkurzacz do biurek i klawiatur. Zwykle ludzie najbardziej martwią się o suche zanieczyszczenia z podłogi, a ta kombinacja automatyzuje tę część, jednocześnie oszczędzając resztę pieniędzy na narzędzia, których i tak będziesz potrzebować. Istnieje jednak wiele wyjątków. Jeśli masz mały dom, dużo do wycierania i/lub musisz dużo sprzątać, inteligentny odkurzacz stojący/mop może być Twoim najlepszym podstawowym narzędziem, zakładając, że masz czas na robociznę. Ludzie obracający się w gotówce mogą oczywiście kupić najwyższej klasy robota odkurzającego / mopującego ze stacją dokującą, taką jak Roborock S7 MaxV Ultra, ale tak jak powiedziałem, nadal będą potrzebować dodatkowych urządzeń, aby ukończyć zadanie. Większość ludzi powinna dostać robota do odkurzania na sucho, łącząc go z kolekcją tańszych urządzeń do pokrycia baz. Nie mogę ci mówić, jak masz wydawać pieniądze. Ale z mojej własnej perspektywy wydaje się trochę dużo, aby wydać 1000 $ lub więcej, kiedy normalnie masz do czynienia z okruchami, włosami i rozlanym mlekiem i sokiem. 1059,99 USD w AmazonRoborock S7 MaxV Ultra24% zniżki na Roborock S7 MaxV UltraAutonomiczny i wydajny
Dokładne mapowanie i unikanie przeszkód
Doskonałe czyszczenie i mycie
999,99 USD w AmazonieEcovacs Deebot X1 Omni35% zniżkiEcovacs Deebot X1 OmniWygodna stacja Omni
Dobra wydajność odkurzania, mopowania
Dobrze zaprojektowana aplikacja mobilna
449,99 USD w AmazonieRoborock Dyad ProRoborock Dyad Pro Bezszwowe funkcje odkurzania i mopa
Inteligentna kontrola aplikacji
Lekki i zwrotny

Często Zadawane Pytania

Jak długo działają odkurzacze automatyczne? Nie ma konkretnych danych, ale konsensus wydaje się wynosić od 4 do 6 lat. Zakłada to, że przeprowadzasz niezbędną konserwację, taką jak czyszczenie czujników oraz wymiana filtrów i szczotek. Główną fabryką jest żywotność baterii — nawet ładowalna bateria litowo-jonowa może wytrzymać tylko około 1500 do 2000 cykli ładowania. Możesz być w stanie przesunąć dane dłużej, jeśli kupisz model wysokiej jakości i unikniesz poważnego obciążenia swojej maszyny. Czy roboty odkurzające uczą się Twojego domu? Tak, a technologia staje się coraz bardziej zaawansowana. Lepsze roboty wykorzystują kamery i LIDAR do mapowania przeszkód, zapisując te dane w celu optymalizacji późniejszych przejazdów. Mapy zwykle pojawiają się również w aplikacji odkurzacza, umożliwiając kierowanie na określone obszary i / lub meble. Czy przy zakupie odkurzacza powinienem kupować dodatkowe materiały eksploatacyjne? Tak. Branża technologiczna rozwija się szybko i chociaż wydaje się, że do tej pory producenci próżni dobrze radzili sobie z długoterminowym wsparciem, zawsze istnieje szansa, że ​​zrzucą linię produktów dokładnie wtedy, gdy będziesz potrzebować więcej materiałów eksploatacyjnych lub komponentów zamiennych. zalecamy zakup dodatkowych materiałów jednorazowego użytku, takich jak worki i filtry. Części zamienne są mniej istotne, ale jeśli chcesz odłożyć zakup nowego odkurzacza tak długo, jak to możliwe, powinieneś rozważyć zapasowe szczotki, rolki, kable ładujące i/lub ściereczki do mopa, w zależności od modelu. Przechowuj wszystko w oznaczonym pudełku, aby faktycznie z niego korzystać. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android