Czy NordVPN współpracuje z Netflix?

Czy NordVPN współpracuje z Netflix?

Edgar Cervantes / Android AuthorityJeśli zastanawiasz się, czy NordVPN współpracuje z serwisem Netflix, prawdopodobnie wiesz, że zawartość serwisu Netflix różni się w zależności od regionu geograficznego. Na przykład dostęp do konta Netflix w Stanach Zjednoczonych zapewnia inną gamę programów i filmów niż dostęp do niego w Wielkiej Brytanii. Wynika to z powodów licencyjnych, ale może być frustrujące, jeśli podróżujesz za granicę. Co zrobić, jeśli chcesz nadrobić zaległości w programie, który nie jest dostępny w kraju, który odwiedzasz?
Zobacz też: Przewodnik krok po kroku dotyczący korzystania z sieci VPN Możesz również podejrzewać, że rozwiązaniem może być sieć VPN, ponieważ można jej użyć do sfałszowania Twojej lokalizacji. Netflix jest jednym z najlepszych w branży w blokowaniu dostępu przez VPN, ale NordVPN jest również liderem w swojej branży. To sprawia, że ​​Netflix kontra Nord to pojedynek wagi ciężkiej. Przekonajmy się, czy to działa, czy jest dozwolone i jak możesz to zrobić.

Czy NordVPN współpracuje z Netflix?

NordVPN współpracuje z Netflix na tabletachRyan Haines / Android Authority Tak, tak. A przynajmniej robi to większość serwerów NordVPN. Podczas gdy środki wykrywania VPN stosowane przez Netflix pozwalają umieścić na czarnej liście adresy IP niektórych serwerów, możliwy jest dostęp do bibliotek Netflix w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie i wszystkich innych regionach za pomocą Nord. Działa nie tylko w przeglądarce. Możesz używać NordVPN na urządzeniach mobilnych, aby uzyskać dostęp do Netflix za pośrednictwem aplikacji na iOS i Androida.
Zobacz też: Najlepsze VPN dla NetflixWarto zauważyć, że korzystanie z VPN spowalnia szybkość połączenia, co może mieć wpływ na przesyłanie strumieniowe Netflix. Ale będąc VPN najwyższej klasy, serwery Nord mają doskonałe prędkości połączenia, więc jest mało prawdopodobne, aby wpłynęło to na oglądanie Netflix, chyba że masz już powolne połączenie internetowe. Netflix stale aktualizuje swoje możliwości wykrywania VPN, więc może nadejść czas, kiedy NordVPN nie działa tak skutecznie z Netflix. Ale na razie jesteś dobry.

Czy darmowe VPN działają z Netflix?

VPN zdjęcie stockowe 3Edgar Cervantes / Android Authority Jest bardzo mało prawdopodobne, aby znaleźć darmową sieć VPN, która zapewnia stały i skuteczny dostęp do serwisu Netflix. Jest ku temu kilka powodów. Jak ustaliliśmy, Netflix bardzo dobrze identyfikuje i blokuje adresy IP serwerów VPN. Niektóre najlepsze sieci VPN, takie jak Nord i ExpressVPN, mają wystarczającą liczbę serwerów, aby uniknąć pełnego wykrycia. Jednak większość sieci VPN jest zablokowana, zwłaszcza te bezpłatne.
Czytaj więcej: Najlepsi dostawcy bezpłatnych VPN Jeśli masz szczęście znaleźć serwer w darmowej sieci VPN, która ma dostęp do Netflix, prawdopodobnie będzie ona zbyt wolna, aby skutecznie przesyłać strumieniowo. Na szybkość VPN duży wpływ ma liczba użytkowników próbujących uzyskać dostęp do serwerów. Darmowe VPN mają nie tylko ogromną liczbę użytkowników, ale kilka serwerów, które mogą uniknąć wykrycia Netflix, prawdopodobnie będzie miało bardzo dużą liczbę subskrypcji. Oprócz tych problemów, darmowe VPN często ograniczają cię do ograniczonego limitu danych, zanim poproszą o uaktualnienie do płatna usługa. Może to być zaledwie 100 MB, które można bardzo szybko spalić, przesyłając strumieniowo zawartość Netflix. Połączenie wszystkich tych czynników sprawia, że ​​przesyłanie strumieniowe Netflix przez darmową sieć VPN jest stosunkowo trudne.

Czy Netflix zezwala na VPN?

NordVPN współpracuje z Netflix na dowolnym urządzeniu.Edgar Cervantes / Android Authority Może Cię zaskoczyć informacja, że ​​Netflix do pewnego stopnia zezwala na korzystanie z VPN. Pomimo środków, które mają temu zapobiec, Centrum pomocy Netflix stwierdza, że ​​„możesz korzystać z VPN z Netflix w ramach planu podstawowego, standardowego lub premium”. Ma to sens, ponieważ możesz po prostu korzystać z VPN w swoim kraju. Sieci VPN mają kilka wspaniałych zalet, takich jak anonimizacja Twojej lokalizacji i szyfrowanie danych. Moja sieć VPN jest rzadko wyłączana i lubię utrzymywać to bezpieczeństwo podczas przesyłania strumieniowego. Do pewnego stopnia Netflix zezwala na korzystanie z VPN. Sprawy stają się bardziej mętne, gdy uzyskujesz dostęp do biblioteki Netflix w swoim kraju z zagranicy. Część 4.3 Warunków korzystania z serwisu Netflix stanowi, że „możesz uzyskać dostęp do treści Netflix przede wszystkim w kraju, w którym założyłeś konto i tylko w lokalizacjach geograficznych, w których oferujemy Twój plan subskrypcji i uzyskaliśmy licencję na takie treści”. Więc jeśli uzyskujesz dostęp do treści z zagranicy, które nie są licencjonowane tam, gdzie się znajdujesz, technicznie rzecz biorąc, możesz naruszyć te warunki. Z moralnego punktu widzenia możesz czuć się dobrze, mając dostęp do treści z kraju ojczystego, za które już płacisz, ale te są zasady.
Zobacz też: Najlepsze aplikacje VPN na AndroidaKorzystanie z VPN z własnego kraju w celu uzyskania dostępu do bibliotek Netflix w innych regionach jest bardziej rażącym naruszeniem warunków. Byłoby to prawdopodobnie postrzegane jako próba uzyskania dostępu do treści, które nie są licencjonowane w Twoim kraju, a koszty subskrypcji różnią się również w zależności od regionu. Właśnie dlatego Netflix dokłada wszelkich starań, aby wykryć i uniemożliwić korzystanie z VPN.

Czy mogę mieć kłopoty?

Jeśli zostaniesz przyłapany na łamaniu warunków korzystania z serwisu Netflix, Twoje konto może zostać usunięte. To powiedziawszy, nie widzieliśmy żadnych dowodów na to, że kiedykolwiek tak się stało. Netflix ma obowiązek wysuwać takie groźby, ale trudno byłoby ustalić, czy intencją użytkownika było odblokowanie treści. Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że korzystasz z VPN. Bez względu na powód, Netflix woli blokować VPN niż karać za ich używanie. Warto również wyjaśnić, że nie ma nic nielegalnego w korzystaniu z VPN w celu uzyskania dostępu do Netflix. Nie jest to równoznaczne z pobieraniem pirackich filmów — korzystasz z VPN, aby uzyskać dostęp do usługi, którą już subskrybujesz. Byłoby to nielegalne tylko wtedy, gdy znajdujesz się w kraju, w którym korzystanie z VPN jest z natury zabronione.

Jak korzystać z NordVPN z Netflixem

Nord VPN funkcjaAnkit Banerjee / Android AuthorityPonieważ Netflix automatycznie wykrywa adres IP używany do uzyskiwania do niego dostępu, kroki, które należy wykonać, aby NordVPN działał z Netflix, są bardzo proste. Wystarczy otworzyć konto Netflix z włączoną siecią VPN. Oto jak to zrobić: Przejdź do witryny NordVPN i zapisać się na jeden z planów. Pobierz aplikację NordVPN dla urządzenia, na którym chcesz jej używać. Może to być system Windows, macOS, iOS, Android lub inny system operacyjny.
Wybierz serwer z lokalizacji, w której próbujesz uzyskać dostęp do biblioteki Netflix i aktywować VPN.
Zaloguj się do swojego konta Netflix i powinieneś automatycznie zobaczyć zawartość Netflix lokalizacji serwera. Jeśli pojawi się komunikat o błędzie informujący, że używasz narzędzia odblokowującego, odłącz VPN i połączyć się z innym serwerem w tej samej lokalizacji i spróbuj ponownie. To takie proste. Jeśli dowiemy się o zmianie warunków korzystania z Netflix dotyczących VPN lub skuteczności NordVPN w dostępie do Netflix, będziemy Cię na bieżąco informować.
Czytaj więcej: Jak skonfigurować VPN na Androidzie, Windowsie i innych platformach Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android