Czy gry mobilne są przyszłością e-sportu?

Czy gry mobilne są przyszłością e-sportu?

Redakcja 17 marca 2023 r

Źródło obrazu: unsplash.com

To, co jeszcze 10 lat temu było obcym słowem dla wielu Niemców, teraz jest na ustach wszystkich: e-sport. Wirtualne zawody są obecnie uważane za ważną formę rozrywki w kraju i mają szerokie grono odbiorców. 6 na 10 Niemców regularnie gra w gry wideo, nic więc dziwnego, że wiele osób śledzi również turnieje cyfrowe. Niektóre dyscypliny istnieją od lat i dominują w branży e-sportowej. Jednak rosnący potencjał gier mobilnych może to zmienić. Czy są przyszłością e-sportu?

eSport: Główne dyscypliny

W turniejach e-sportowych profesjonalni gracze rywalizują ze sobą w różnych grach. Jednak nie każda gra może być używana. Nacisk kładziony jest na gry, które stawiają wysokie wymagania zdolnościom taktycznym, zręczności manualnej, koncentracji i pracy zespołowej. W rezultacie niektóre tytuły wywalczyły sobie drogę na szczyt eSportu i od lat dominują w branży. Do najpopularniejszych gier należą zatem gry takie jak League of Legends, DOTA 2, Counter Strike, Fortnite i Overwatch. FIFA 23 zdobywa punkty także w Niemczech: dla wirtualnej piłki nożnej stworzono nawet wirtualną Bundesligę, w której prawdziwe kluby wysyłają swoich zawodników do wyścigu. Najważniejsze turnieje e-sportowe są transmitowane na żywo i śledzone przez fanów z całego świata. Bukmacherzy, którzy już włączyli rozgrywki do swojej oferty, pokazują, jak poważny stał się wirtualny sport dla niemieckiej gospodarki. Możesz stawiać zakłady na wiele dyscyplin eSportu i tym samym zwiększać emocje. Dostępny jest do tego szeroki wachlarz kursów, na przykład na ogólne wygrane w ważnych ligach, ale także na wyniki poszczególnych meczów.

Czy gry mobilne są przyszłością e-sportu?

Źródło obrazu: unsplash.com

Konkurencja na rynku gier mobilnych

Gry mobilne od dawna uważane są za prostą rozrywkę. Jednak dzięki ciągłemu rozwojowi technicznemu smartfony są teraz w stanie grać w złożone tytuły gier i stały się najpopularniejszą platformą do gier wśród Niemców. Szacuje się, że w 2022 roku około 23,5 miliona ludzi grało na smartfonach. To poręczne urządzenie zdecydowanie wyprzedza konsole i PC. Teraz wielu zadaje sobie pytanie: czy ten rozwój zostanie przeniesiony również do branży e-sportowej. W rzeczywistości istnieje już kilka turniejów, w których gracze rywalizują ze sobą na swoich smartfonach. Jednak w porównaniu z głównymi dyscyplinami zawody te są nadal znacznie mniej znane i nie cieszą się takim samym zainteresowaniem mediów. Popularne tytuły to obecnie Free Fire, Arena of Valor, PUBG Mobile i Mobile Legends: Bang Bang. To, że wielu deweloperów odpowiedzialnych za główne dyscypliny wydało mobilne wersje swoich gier, pokazuje, że branża przygląda się również rynkowi mobilnemu. Turnieje dla League of Legends: Wild Rift czy CS:GO Mobile już istnieją, ale nie zyskały jeszcze takiej popularności.

Gry mobilne zyskują na popularności, a praktyczne aplikacje na smartfony z roku na rok poprawiają swoją jakość. Niemniej jednak wydaje się, że nie wywierają presji na gry na PC i konsole, jeśli chodzi o e-sport. Tutaj bardziej złożony sprzęt do zabawy nadal okazuje się korzystny do przeprowadzania ukierunkowanych manewrów strategicznych i treningu własnych umiejętności. Jeśli wziąć pod uwagę, że profesjonaliści eSportu trenują nawet do ośmiu godzin dziennie, mały ekran okazuje się również niekorzystny ze względów zdrowotnych. Niemniej jednak istnieją już pewne zawody w dziedzinie mobilnego e-sportu. Można jednak założyć, że ligi pozostaną znacznie mniejsze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android