Czy Google Pixel 8a obsługuje eSIM i dual-SIM?

Czy Google Pixel 8a obsługuje eSIM i dual-SIM?

Czy Google Pixel 8a jest wyposażony w kartę eSIM? Fizyczny slot na kartę SIM? A co z funkcjonalnością dual-SIM? Sprawy w tych sprawach stają się dość zagmatwane. Niektóre telefony mają oba, inne tylko jeden typ karty SIM, a w nowszych iPhone’ach nawet w USA nie ma fizycznego gniazda karty SIM. Planując zakup nowego telefonu, warto zastanowić się, z czym masz do czynienia. Pomożemy Ci rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące telefonu Google ze średniej półki! Google Pixel 8aWybór redakcji AAGoogle Pixel 8a Bogaty wyświetlacz OLED • Mnóstwo funkcji obsługiwanych przez Tensor G3 • Kamery z rodowodem pikseli Najlepsze możliwe wrażenia z Pixela w tej cenie. Tworząc Pixel 8a, Google położyło cały nacisk na wartość. 6,1-calowy wyświetlacz jest wspierany przez chip Tensor G3 i przyzwoite specyfikacje, główny aparat o rozdzielczości 64 MP jest wspierany przez większość najnowszych funkcji Google opartych na sztucznej inteligencji, a obietnica 7-letnich aktualizacji sprawi, że ten niedrogi telefon będzie działał przez wiele lat .
SZYBKA ODPOWIEDŹ
Tak, Google Pixel 8a obsługuje eSIM. Ma także funkcję dual-SIM. Jeśli chcesz korzystać z dwóch kart SIM, możesz wybrać jedną z dwóch konfiguracji: jedną eSIM i jedną fizyczną kartę SIM lub dwa profile eSIM.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Czy Google Pixel 8a obsługuje eSIM?

Na początek Pixel 8a jest wyposażony w jedno fizyczne gniazdo karty SIM, dzięki czemu można go używać z tradycyjnymi kartami SIM. Dostęp do niego uzyskasz z lewej strony urządzenia, korzystając z dołączonego narzędzia do wyjmowania karty SIM. Dodatkowo, jak każdy nowoczesny telefon, Pixel 8a obsługuje eSIM. Oznacza to, że możesz korzystać ze wszystkich zalet technologii eSIM, takich jak łatwa zmiana operatora bez czekania na wysyłkę kart SIM. Możesz także łatwo przetestować inne sieci, aby sprawdzić, czy mają lepszy zasięg tam, gdzie się znajdujesz.

Czy Google Pixel 8a ma podwójną kartę SIM?

Google Pixel 8a leżący na notebooku – zdjęcie (1)Edgar Cervantes / Android AuthorityTak, Pixel 8a obsługuje dwie karty SIM, więc możesz mieć na nim dwie linie jednocześnie, o ile Twój operator to obsługuje. Można to skonfigurować na dwa sposoby: używając jednej fizycznej karty SIM i jednego eSIM lub korzystając z dwóch profili eSIM. Jedną z innych zalet technologii eSIM jest demokratyzacja funkcjonalności dwóch kart SIM. Przed erą eSIM telefony potrzebowały dwóch fizycznych gniazd SIM, aby obsługiwać dwie karty SIM. A te wyspecjalizowane konfiguracje sprzętu były rzadkie. Dzięki eSIM telefony z dwiema kartami SIM są teraz bardzo popularne, a nasza lista najlepszych telefonów z dwiema kartami SIM stała się bardzo popularna. Pixel 8a otrzymuje dodatkową funkcję dual-SIM To, co czyni Pixela 8a wyjątkowym, to fakt, że oferuje bardzo fajną funkcję, której nie widzieliśmy wcześniej w Pixelach. 8a to pierwszy Pixel, który umożliwia prowadzenie rozmów przy użyciu obu kart SIM jednocześnie. Oznacza to, że możesz wykonywać i odbierać połączenia na jednej karcie SIM, jednocześnie rozmawiając na drugiej. Pierwsze połączenie zostanie zawieszone, ale przynajmniej zadziała. Na innych telefonach drugie połączenie po prostu nie zostało zrealizowane. Aby móc korzystać z tej funkcji, obie karty SIM muszą mieć włączoną komórkową transmisję danych. Dodatkowo druga karta SIM wymaga automatycznego przełączania danych i włączonych połączeń Wi-Fi.

Jak aktywować eSIM w Google Pixel 8a

Czy jesteś gotowy, aby podłączyć Google Pixel 8a do swojej sieci? Proces jest dość prosty, ale może się różnić w zależności od operatora i sposobu zakupu urządzenia. Jeśli kupiłeś Pixela 8a bezpośrednio od operatora, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przedstawiciel skonfiguruje wszystko za Ciebie. Albo to, albo operator połączył Twój IMEI z Twoją kartą eSIM, a podczas konfiguracji otrzymasz powiadomienie o połączeniu z siecią. Być może będziesz musiał wykonać nieco więcej pracy, jeśli kupiłeś odblokowanego Pixela 8a. Jeśli operator dostarczył Ci kod QR, możesz po prostu zrobić wszystko w ustawieniach. Jak aktywować kartę eSIM na Pixelu 8a: upewnij się, że masz połączenie z Wi-Fi. Uruchom Ustawienia aplikacja. Wejść do Sieć i Internet. Kliknij SIM. Wybierać Skonfiguruj kartę eSIM. Wybierać swojego operatoraLub Użyj innej sieci. Zeskanuj kod QR dostarczony przez operatora. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces. Jeśli przenosisz kartę eSIM z innego telefonu, wyłącz starsze urządzenie, zanim spróbujesz aktywować kartę eSIM na telefonie Pixel 8a. Chociaż jest to mały krok, wiele osób go przeocza, a może powodować problemy z aktywacją. Jeśli nie masz kodu QR, musisz skontaktować się ze swoim operatorem, aby spróbować go uzyskać. Niektórzy przewoźnicy są jednak mniej przyjaźni dla QR. Mogą zmusić Cię do zadzwonienia i przesłania profilu eSIM do telefonu, zamiast po prostu pozwolić Ci to zrobić samodzielnie. W takim przypadku otrzymasz od przedstawiciela instrukcje dotyczące postępowania. Poproszą o Twój numer IMEI, więc dowiedz się, jak go znaleźć tutaj.


Często zadawane pytania

Czy na Pixelu 8a mogę używać dwóch fizycznych kart SIM? Nie. Google Pixel 8a ma tylko jedno fizyczne gniazdo karty SIM. Jedynym sposobem na posiadanie dwóch linii jest użycie co najmniej jednej z technologii eSIM. Czy na moim Pixelu 8a mogę przechowywać wiele profili eSIM? Google Pixel 8a umożliwia przechowywanie wielu profili eSIM, ale tylko dwa z nich mogą być aktywne jednocześnie. Czy mogę przenieść moją kartę eSIM z iPhone'a na Google Pixel 8a? Niestety nie można przesyłać profili eSIM między iPhone'ami i urządzeniami z Androidem. Aby aktywować nowy profil eSIM na Pixelu 8a, musisz przejść zwykły proces. Jak usunąć kartę eSIM w telefonie Pixel 8a? Aby usunąć profil eSIM w telefonie Google Pixel 8a, przejdź do Ustawienia > Sieć i internet > Karty SIM > Usuń kartę SIM. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android