Czy eToro to najlepsza aplikacja handlowa dla początkujących?

Czy eToro to najlepsza aplikacja handlowa dla początkujących?

Redakcja 5 grudnia 2022 r

Wybór odpowiedniego brokera ma zawsze ogromne znaczenie, zwłaszcza gdy zaczynasz handlować. Twoje pierwsze doświadczenie z aplikacją handlową może przygotować grunt pod wszystkie przyszłe interakcje.

Źródło obrazu: Pexels

Aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy ocenie usług brokera, są niezliczone. Każda usługa przyjazna dla początkujących powinna oferować niskie opłaty, świetną internetową i mobilną platformę transakcyjną, niezawodną obsługę klienta, świetne narzędzia edukacyjne, niski (jeśli w ogóle) minimalny depozyt, a co najważniejsze, łatwy proces otwierania konta.

Rozmawialiśmy z Prashem Ravalem z Invezz, aby ocenić, czy eToro jest najlepszą aplikacją inwestycyjną dla początkujących.

Rozmawialiśmy z Prashem Ravalem z Invezz, wykwalifikowanym traderem, inwestorem i regularnym użytkownikiem aplikacji mobilnych, aby poznać jego opinię eksperta, dlaczego wybrał tę listę najlepszych aplikacji handlowych i dowiedzieć się, czy eToro naprawdę jest najlepsze dla początkujących.

Nasza krótka wersja

„Platforma internetowa eToro zaspokaja potrzeby początkujących. Powiedzieć, że jest przyjazny dla użytkownika, to delikatnie mówiąc” — mówi Raval. Po wprowadzeniu kilku podstawowych danych Twoje konto zostanie zweryfikowane, dokonasz wpłaty i jesteś gotowy do pracy. Wszystko to zajmuje mniej niż kilka minut!

Platforma oferuje również bezpieczne logowanie i przejrzyste raportowanie opłat. Minimalny depozyt jest niski, a materiały szkoleniowe są godne pochwały. Dostępne są filmy instruktażowe, samouczek dotyczący platformy transakcyjnej oraz opcja otwarcia konta demo.

Szeroka gama aktywów kryptograficznych – zarówno aktywów bazowych, jak i kontraktów CFD – jest imponująca, co czyni eToro bardzo atrakcyjnym wyborem dla początkujących inwestorów.

Jednym minusem jest to, że eToro nie oferuje wsparcia telefonicznego 24/7. Jednak członkowie Klubu VIP mają dostęp do czatu na żywo.

Projekt

Prash kontynuuje: „Platforma mobilna aplikacji jest ogólnie dobrze zaprojektowana z przyzwoitą funkcją wyszukiwania, Face ID i logowaniem dotykowym”. To może ułatwić Ci rozpoczęcie pracy. Wykresy są wiarygodne i podobne do platformy internetowej. Istnieje jednak 67 wskaźników internetowych w porównaniu z pięcioma tutaj. Aplikacja nie ma żadnych narzędzi do rysowania. Byłyby one mile widzianym dodatkiem do skądinąd dobrze zintegrowanej, przejrzyście zaprojektowanej aplikacji mobilnej.

Aplikacja mobilna eToro, którą również omówimy w następnej sekcji, ma wygląd i działanie wersji internetowej. Synchroniczne listy obserwacyjne zapewniają spójne wrażenia na różnych urządzeniach. Wśród innych przydatnych funkcji aplikacja ma tryb jasny i tryb ciemny.

Händel

Prash powiedział nam: „Najlepszą rzeczą w platformie transakcyjnej jest kopiowanie transakcji doświadczonych inwestorów. Możesz także uzyskać ekskluzywne korzyści, jeśli podzielisz się swoją strategią handlową”. Przeprowadziliśmy badania i odkryliśmy, że platforma oferuje wciągające doświadczenie handlowe z tysiącami zbywalnych symboli, w tym akcjami, walutami i kontraktami CFD.

Możesz wybierać między handlem kontraktami CFD i aktywami bazowymi bezpośrednio w oknie zlecenia handlowego, co jest cenną funkcją.

eToro oferuje również handel kryptowalutami poprzez handel aktywami bazowymi lub kontrakty CFD. Nie wszyscy użytkownicy platformy są uprawnieni do handlu kontraktami CFD na kryptowaluty. Mówiąc dokładniej, zakaz dotyczy mieszkańców Wielkiej Brytanii i Holandii. Handel kryptowalutami nie jest również możliwy we Francji i na jej terytoriach.

Dostępne są dwie aplikacje mobilne: eToro Money for money and crypto transfers oraz podstawowa aplikacja eToro. Oba są dostępne w Apple App Store dla iOS i Google Play dla Androida.

Możesz dokonywać wpłat i wypłat gotówki i kryptowalut za pośrednictwem eToro Money, oddzielnej aplikacji mobilnej. eToroX przechowuje aktywa kryptograficzne i służy jako opiekun prywatnych kluczy kryptowalut.

opłaty

Typowy spread eToro w stosunku do dolara amerykańskiego wynosi jeden pips, czyli nieco powyżej średniej w branży. Jednak według Prasha „mali inwestorzy nie wybierają tego brokera ze względu na spready, ale ze względu na opłaty transakcyjne”.

Klub VIP platformy, eToro Club, ma poziomy członkostwa od diamentowego do brązowego w porządku malejącym. Twój poziom zależy od równowagi. Korzyści różnią się w zależności od poziomu członkostwa. Przywileje eToro Club obejmują zarówno dedykowanego menedżera konta, jak i zniżki na opłaty za wpłaty i wypłaty, aż po dostęp do centrum handlowego.

Jeśli chodzi o handel kryptowalutami, opłaty eToro są zbliżone do średniej w branży. Płacisz jednorazową stałą opłatę w wysokości 1% od spreadu za każdą pozycję kupna i sprzedaży. Opłata pobierana jest przy otwieraniu i zamykaniu pozycji.

eToro niedawno dostosowało swój harmonogram opłat, co okazuje się pomocne przy handlu nowymi kryptowalutami. Przy starych taryfach handel z nimi byłby kosztowny.

Opłaty za handel wyłącznie kryptowalutami są jeszcze niższe w eToroX. Jednak ta platforma nie oferuje zakresu rynków dostępnych na głównej platformie. Nie oferuje również handlu kontraktami CFD.

eToro oferuje zerową prowizję za obrót akcjami amerykańskimi wszystkim użytkownikom z wyjątkiem tych, którzy są rezydentami USA. Jest to dodatek do handlu akcjami CFD. Broker obsługuje również akcje ułamkowe.

Ogólne opłaty transakcyjne są niskie. Opłaty za handel kontraktami CFD i forex są również atrakcyjne. Handel ETF jest bezpłatny.

Jednym z kroków, które eToro może podjąć, aby przyciągnąć jeszcze więcej nowicjuszy, jest pozbycie się opłaty za brak aktywności. Istnieje również opłata za wypłatę w wysokości 5 USD, ale nie powinno to stanowić problemu po zarobieniu pieniędzy!

streszczenie

eToro to dobra opcja dla nieprofesjonalistów, którzy chcą skorzystać z możliwości oferowanych przez CopyTrading. Początkującym inwestorom pomocny będzie intuicyjny interfejs. Ograniczenia handlowe i wyższe spready odstraszą aktywnych i doświadczonych traderów.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android