Czy Carl Pei może dwukrotnie uderzyć piorunem za pomocą telefonu Nothing Phone 1?

Czy Carl Pei może dwukrotnie uderzyć piorunem za pomocą telefonu Nothing Phone 1?


Oryginalny OnePlus był przełomowym momentem w historii smartfonów. Dzięki rozebraniu smartfona do jego podstawowych elementów — wydajności i wartości — firma zyskała sławę jako producent pierwszego niedrogiego flagowca. Co ważniejsze, było to nietrywialne zadanie stworzenia społeczności zagorzałych fanów gotowych postawić na nieznaną firmę i rozstać się z zimną, twardą gotówką, która wyróżnia markę. I w większości sprowadzało się to do jednej osoby — Carla Pei. A teraz wrócił do gry z telefonem Nothing 1.
Związane z: Nic nie przypomina nam, że innowacja w projektowaniu smartfonów nie jest martwa. Często żartowałem, że Carl Pei byłby napastnikiem, by stanąć na czele jednych z najlepszych agencji kreatywnych na świecie. Mężczyzna jest mistrzem szumu, a od niechcenia zarezerwowany OnePlus „OG” ma niesamowitą zdolność tworzenia tajemnicy poprzez zaciemnianie. Sposób, w jaki Pei wraz z oryginalnym zespołem OnePlus odniósł sukces w dostarczaniu informacji kroplowych, jednocześnie tworząc rzadkie poczucie przywileju wyboru do zakupu produktu za pośrednictwem systemu zaproszeń, może być równie dobrze studium przypadku na kursie marketingowym. Ale jest różnica między uruchomieniem marki, która miała wsparcie wielomiliardowego giganta, takiego jak Oppo, a uruchomieniem startupu. Nic nie może sobie pozwolić na utratę wszystkiego.

Nieograniczona innowacyjność

Nic Telefon 1 świecący obraz na żywoAby być uczciwym wobec Pei, nie jest już związany ambicjami ani ograniczeniami związanymi z prowadzeniem submarki Oppo. Od dawna było zaskakująco oczywiste, że Oppo był w połowie zazdrosny o udział OnePlus poza Chinami. Pomimo ciężkiej pracy nad stworzeniem obrazu premium i znacznie szerszego portfolio, Oppo nigdy nie mogło tego osiągnąć. I tak obserwowaliśmy stopniowe „przeciwstawianie się” OnePlusa, aż doszło do punktu, w którym firma była praktycznie gotowa zmarnować całą dobrą wolę, jaką zyskała dzięki OnePlusowi. Nawet odnosząc sukces, Pei poniósł porażkę i ostatecznie opuścił markę, którą pomógł zbudować.
Zobacz też: Na swojej drodze do sukcesu BBK i Oppo opuszczają OnePlus. Z Nic, ma on czystą kartę i nie ma zbliżającego się olbrzyma stojącego za jego drzwiami. Jego schematyczne podejście do wyszukiwania tajemniczych wskazówek i faworyzowania zaawansowanych technologicznie trendów projektowych jak dotąd działało na jego korzyść. Fakt, że firma sprzedaje swoje pierwsze 100 sztuk na StockX, świadczy o tym, że jest to telefon przeznaczony dla generacji TikTok. Od retro-futurystycznego kroju pisma po współpracę ze skandynawskimi geniuszami projektowania technicznego Teenage Engineering, marka wyraźnie schlebia publiczności „hypebeast”. I na pierwszy rzut oka wydaje się, że działa. Pomimo polaryzacyjnej konstrukcji, Nothing Phone 1 sprawia, że ​​ludzie rozmawiają. To tyle, ile dostaje marketing wirusowy. Najgorszą rzeczą, jaka może się przydarzyć nowej marce, jest to, że ludzie o niej nie rozmawiają. Nic, co zajmuje centralne miejsce w rozmowach na styku kultury, designu i technologii, nie jest tak fantastyczne, jak to tylko możliwe. W rzeczywistości, w ramach niedawnego czatu w biurze, dyskutowałem z kolegami, że projektowanie naprawdę jest ostatnią granicą, na której smartfon może naprawdę wprowadzać innowacje. Nothing Phone 1 jest odważny dzięki selektywnemu wykorzystaniu stylu Bauhausu, a nawet brutalistycznego zmysłu projektowania. To polaryzujący temat do rozmowy. Interfejs Glyph jest być może uosobieniem projektowania opartego na funkcjach — kluczowej zasady filozofii Bauhaus. Telefon Nothing wykorzystuje serię 900 diod LED ułożonych we wzorce projektowe na całej długości i szerokości telefonu. Działają one jako diody LED powiadomień, paski postępu ładowania, animacje dzwonków, a nawet jako światło wypełniające podczas nagrywania wideo. To pomysłowe i zdecydowanie coś, z czym żadna duża marka nie eksperymentowałaby. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co z tym zrobią programiści. To odświeżające widzieć, jak firma mówi o grze w szerszym ekosystemie, zamiast tworzyć własny. Ambicje Pei są jednak znacznie większe niż tylko projektowanie. Pei mówił o stworzeniu ekosystemu połączonych urządzeń i możliwości interakcji telefonu z podłączonymi urządzeniami peryferyjnymi innych producentów. To ambitne. I chociaż może nie być w stanie spełnić wszystkich swoich marzeń w ciągu pierwszej lub dwóch iteracji, z pewnością odświeża, gdy firma mówi o szerszym ekosystemie nad tworzeniem własnej strategii AIOT (sztucznej inteligencji rzeczy).

Konkurencja jest ostra i można znaleźć wielką wartość

OnePlus Nord 2 z OnePlus Nord i OnePlus 9Dhruv Bhutani / Android Authority Chociaż projektowanie i sztukę łatwo docenić, dowodem jest to, jak wiele osób rozstaje się z pieniędzmi ze swoich portfeli. Tym razem będzie to znacznie trudniejsze zadanie dla Pei i jego zespołu. Rynek smartfonów jest nasycony. Niektórzy mogą nawet powiedzieć, że smartfony mają poczucie wypalenia, ale to nie jest zła rzecz. Przeglądając kilka ostatnich lat popularnych smartfonów, łatwo zidentyfikować pewne trendy. Obszary ostrości w dużej mierze krążyły wokół nieco lepszych kamer, szybszego ładowania i nieznacznie dopracowanego projektu. Jeśli odłożysz na bok pojawiające się kategorie, takie jak składane przedmioty, przełomowa innowacja została zatrzymana. Zamiast tego pojawił się stały strumień niezawodnych i niezawodnych telefonów w różnych przedziałach cenowych i wymaganiach użytkowników. Naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Po prostu nie da się odróżnić od czystych specyfikacji, gdy co drugi telefon ma ten sam ulepszony arkusz specyfikacji. Ale czy pierścień diod LED prosto z Bliskich Spotkań Trzeciego Rodzaju jest odpowiedzią? Tylko czas powie. Biorąc pod uwagę ekonomię skali, Nothing Phone 1 może nie być konkurencyjny. Sama ekonomia wprowadzenia zupełnie nowego telefonu czyni to przedsięwzięcie jeszcze trudniejszym dla startupu. Plotki sugerują, że Nothing Phone 1 będzie zawierał chipset Snapdragon z serii 7, umieszczając go w obozie średniej klasy. Tymczasem firmy takie jak Xiaomi, Poco, Realme i wygodniej wykorzystują ekonomię skali, aby wprowadzić wyższej klasy chipy i najnowocześniejsze aparaty do tego samego segmentu. Okaże się, czy rynek zareaguje pozytywnie na podejście polegające na pierwszym projektowaniu kosztem specyfikacji, ale historyczne pierwszeństwo, jakie widzieliśmy w przypadku takich firm jak HMD Global i Essential Phone, pozostawia mnie sceptycznym.
Czytaj więcej: Jeśli Nothing Phone 1 nie jest tani, zawiedzie. Nawet z punktu widzenia oprogramowania, mamy już przebłysk tego, co Nothing ma na myśli. Wersja beta programu uruchamiającego Nothing okazała się być bardzo, no cóż, niczym. Dodatkowo marki smartfonów z pewnością posunęły się do przodu, jeśli chodzi o oprogramowanie. W porównaniu do początków OnePlusa, dziś oprogramowanie jest bardziej związane z preferencjami konsumentów niż przypadkiem wyboru mniej z natury złej lub inwazyjnej skóry. W rzeczywistości marki oferują nawet trzy lata lub więcej aktualizacji, co jeszcze bardziej utrudnia tworzenie szumu marketingowego wokół tych podstawowych elementów.

To nie tylko zguba i przygnębienie

Nic nie ma zatyczek do uszu (1) w kolorze czarnym na biurku obok otwartego etuiRita El Khoury / Android Authority Chociaż wspaniale jest podchodzić do każdej nowej technologii z pewnym sceptycyzmem, faktem jest, że Pei udowodnił, że jego taktyka marketingu partyzanckiego działa. Nie tylko doprowadził do szaleństwa nadgorliwą grupę fanów, ale także z powodzeniem sprzedał ponad 600 000 sztuk Nothing Ear 1. System zaproszeń, mimo że widzieliśmy go już wcześniej, jest genialnym rozwiązaniem do bardzo realnego problemu ograniczonych zapasów i zwykłego kosztu siedzenia na inwentarzu smartfonów. Zapewnia szybki ruch jednostek, jednocześnie zachęcając do szybkich zakupów. Nothing Phone 1 jest wyraźnie zaprojektowany dla fajnych internetowych trendsetterów, a nie dla uzależnionych od PUBG. Lojalność dla telefonów OnePlus została zbudowana na odwrocie nerdów przewijających fora internetowe, którzy ślęczyli nad arkuszami specyfikacji i niestandardowymi ROM-ami. Od tego czasu krajobraz smartfonów zmienił się diametralnie. Gospodarka twórców jest realna, a decyzje zakupowe są z nich bezwzględnie motywowane. Design się sprzedaje, a fajne gadżety, takie jak innowacyjne światła LED, robią furorę. Chociaż nic nie może nadal służyć jako dom dla znudzonych fanów OnePlus, nie trzeba być geniuszem, aby zdać sobie sprawę, że Pei wykonał właściwy telefon, decydując się zaprojektować telefon dla fajnych trendsetterów zamiast uzależnionych od PUBG.
Zobacz też: Nic nie pożycza wszystkich właściwych ruchów z wczesnego poradnika OnePlusNic Telefon 1 w ręce MKBHDSłuchaj, chcę, żeby Nothing Phone 1 odniósł sukces. To ekscytujące i odświeżające spojrzenie na wygląd telefonu. Doskonale zdaję sobie też sprawę, że z chwilą założenia etui zapomnę o projekcie, ale w przeciwieństwie do monolitycznego kawałka metalu, jakim jest mój Galaxy S22 Ultra, zdjęcie obudowy z Nothing Phone 1 nadal budziłoby pewne emocje, a nawet poczucie wspólnoty, jeśli chcesz. (Uwaga redaktora: Możesz też kupić przezroczysty futerał.) Nothing Phone 1 pokazuje charakter, a samo to daje mu prawdziwy strzał w sukces. Ostatecznie sukces lub porażka telefonu będzie zależeć wyłącznie od tego, jak dobrze marka przeprowadzi premierę, ceny i wsparcie posprzedażowe. To jednak nie umniejsza faktu, że magia marketingowa Pei sprawiła, że ​​Nothing Phone 1 miał szansę na prawdziwy sukces. Może błyskawica może naprawdę uderzyć dwa razy.

Czy Carl Pei może wprowadzić na rynek kolejną udaną markę smartfonów?

161 głosówTak.67%Nie.10%Tylko czas pokaże.23%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android