Co to jest telewizor Roku?  Co musisz wiedzieć o telewizorach z wbudowanym Roku

Co to jest telewizor Roku? Co musisz wiedzieć o telewizorach z wbudowanym Roku

Telewizory Ryan Haines / Android AuthoritySmart TV są obecnie wszechobecne i choć Roku może być najbardziej znane ze swoich dodatkowych streamerów, całkiem sporo telewizorów własnych i innych firm ma wbudowaną platformę. Oto podsumowanie tego, czym jest Roku TV czym jest i jak technologia wypada na tle konkurencji.

Co to jest telewizor Roku?

roku inteligentnych telewizorówMówiąc najprościej, Roku TV to inteligentny telewizor z wbudowanym systemem operacyjnym Roku OS — to domyślny interfejs do wszystkiego, niezależnie od tego, czy korzystasz z aplikacji do przesyłania strumieniowego, oglądasz programy kablowe, czy grasz w grę na konsoli. Firma udziela licencji na swoją platformę innym producentom, na przykład Onn, Sharp, RCA i Hisense. Niedawno firma wypuściła na rynek kilka modeli własnej marki, takich jak Select i Plus. Kiedy po raz pierwszy włączysz telewizor Roku, zobaczysz standardowy ekran główny Roku OS. Stamtąd możesz uzyskać dostęp do aplikacji do przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix i Disney Plus, oglądać konwencjonalną telewizję, przełączać wejścia i nie tylko. Będziesz także mógł dostosować ustawienia specyficzne dla modelu, a jeśli masz sprzęt audio oznaczony logo Roku TV Ready, możesz zintegrować go z zestawem kina domowego.

Czym Roku TV różni się od dodatku Roku?

Rroku Streaming Stick 4K obok pudełka.Ryan Haines / Android Authority W większości nie ma nic, czego by się nie spodziewał. Znacznie taniej jest kupić dodatkowy streamer Roku i możesz go przenosić lub wymieniać według własnego uznania. Dlatego zalecamy zaplanowanie dodatków do przesyłania strumieniowego niezależnie od tego, jaki telewizor posiadasz. Telewizory Roku mają jednak opcje wejść i transmisji na żywo zakodowane w oprogramowaniu. Tymczasem ustawienia obrazu i dźwięku należy dostosować do możliwości telewizora, ponieważ nie ma większego sensu mieć tych samych opcji na podstawowym zestawie 720p, co na telewizorze 4K HDR z Dolby Atmos. Telewizory Roku są ponadto dostarczane z markowymi piloty wyposażone w elementy sterujące zasilaniem i głośnością. Jeśli kupisz dodatkowy streamer, będziesz mieć dwa oddzielne piloty, chociaż korzyścią może być łatwiejsze przeskakiwanie kanałów i wybór wejścia.

Różnica między telewizorami Roku a innymi telewizorami Smart TV

Zdjęcie produktu przedstawiające 86-calowy telewizor LG LED 4K UHD Smart webOS klasy UQ75 w pokoju w stylu Midcentury Modern.Podobnie Roku nie zmusza Cię do kupowania ani wypożyczania filmów we własnym sklepie. Tak naprawdę, gdy będziesz szukać tytułu, zobaczysz całą gamę dostępnych opcji i cen, łącznie z usługami subskrypcji, które być może już posiadasz. W przeciwieństwie do innych ofert telewizory Roku współpracują z wieloma asystentami głosowymi i platformami inteligentnego domu. Funkcjonalnie telewizory Roku dorównują swoim rywalom. Modele z wyższej półki obsługują standardy takie jak 4K, 8K, HDMI 2.1, Dolby Atmos i/lub Dolby Vision. Prawdopodobnie będziesz musiał poszukać zestawów z technologią OLED gdzie indziej, ale nadal możesz uzyskać imponujące kolory i kontrast w modelach z Mini LED.

Roku TV kontra Samsung, Apple TV, Fire TV, webOS i Google TV

Czas przejść do konkretnych porównań. Należy jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedną ogólną rzecz: katalogi aplikacji mogą się różnić. Na przykład Twitch nie ma natywnej aplikacji Roku, mimo że istnieje klient dla właścicieli Apple TV, Fire TV i Google TV. Platforma jest zwykle dobrze zaopatrzona, a niektóre niszowe aplikacje istnieją tylko na Roku.

SAMSUNG

Telewizor Samsung Tizen SmartSamsung korzysta z niestandardowego systemu operacyjnego znanego jako Tizen. Umożliwia to ścisłą integrację ze SmartThings i Bixby, ale urządzenia i platformy innych firm mogą nie wsuwać się tak spójnie, jak w przypadku Roku. Telewizory Samsung mają zwykle proste interfejsy użytkownika i przyzwoity wybór aplikacji. Obejmuje to Samsung TV Plus, który oferuje bezpłatną telewizję i niektóre filmy, choć najlepszy wybór jest zarezerwowany dla Amerykanów. Niektórzy ludzie mogą uznać, że interfejs Tizen jest ograniczony, szczególnie funkcje wyszukiwania. Prawdopodobnie lepiej będzie, jeśli kupisz dodatkowy streamer, niezależnie od tego, czy kupisz jeden z najwyższej klasy telewizorów Samsunga.

Telewizor apple

Apple TV 4K na rok 2022Apple nie produkuje telewizorów, ale udostępnia dodatkowy streamer o nazwie Apple TV 4K — nie mylić z wieloplatformową usługą przesyłania strumieniowego Apple TV Plus. Apple TV 4K jest często uważany za złoty standard wydajności i łatwości obsługi. Jest to jednak jedna z najdroższych opcji dodatkowych, z której w pełni skorzystasz tylko wtedy, gdy kupisz inne produkty Apple. Właściciele iPhone’a i Apple Watch otrzymują na przykład wyskakujące elementy sterujące podczas odtwarzania multimediów, a kilka HomePodów można sparować jako podwójne głośniki bezprzewodowe. Niektórych usług nie można znaleźć na żadnej innej platformie Smart TV, takiej jak Apple Arcade i Apple Fitness Plus. Jeśli chodzi o technologię inteligentnego domu/głosu, jesteś powiązany z Siri i HomeKit. Wybór aplikacji jest doskonały, w tym wiele wysokiej jakości gier, ale nie będziesz mógł bezpośrednio kupować ani wypożyczać filmów, chyba że je otrzymasz Jabłko. Jeśli chcesz coś z innego sklepu, będziesz musiał zapłacić na innym urządzeniu i dopiero wtedy uruchomić odpowiednią aplikację Apple TV. Roku umożliwia bezpośrednie płacenie za treści stron trzecich.

Ognisty telewizor

Zdjęcie produktu 55-calowego telewizora Smart TV 4K UHD Amazon Fire TV z serii Omni.Podobnie jak Roku, Fire TV można znaleźć na urządzeniach dodatkowych, a także na telewizorach własnych i innych firm. Twoim asystentem głosowym i platformą inteligentnego domu jest Alexa, co ogólnie jest dobre — Alexa pozostaje najpopularniejszym wyborem, jeśli chodzi o inteligentne głośniki i akcesoria do inteligentnego domu. Możesz sparować głośniki Echo z dźwiękiem z telewizora. Wybór aplikacji jest dobry, chociaż my pamiętaj, że Amazon naprawdę chce, abyś wypróbował usługi własne, takie jak Prime Video i Music Unlimited. Interfejs Fire TV jest do nich nastawiony, więc o ile interesy Amazona nie będą zbytnio przeszkadzać, o tyle neutralność Roku może nagle wydawać się atrakcyjniejsza.

webOS

Telewizor LG Web OS wiszący na ścianie, na którym znajduje się interfejs użytkownika Web OS.Adamya Sharma / Android AuthoritywebOS jest dostępny wyłącznie w zestawach LG. Jego interfejs przypominający zakładkę jest wyjątkowy, ale co istotne, możesz używać Asystenta Google lub Amazon Alexa jako asystenta głosowego. Kolejną funkcją są aplikacje na żywo, które pozwalają wstrzymać zawartość w jednej aplikacji, a następnie wrócić później i wznowić tam, gdzie chcesz odpuścić. Może się to przydać, jeśli wykonujesz wiele zadań jednocześnie i chcesz zapisywać swoje postępy w programie lub filmie. Jeśli występuje większy problem, jest to dostępność aplikacji. Nie powinieneś mieć problemów z dostępem do głównych usług przesyłania strumieniowego, ale możesz napotkać luki, których nie mają inne platformy.

Android TV i Google TV

Karta Google TV Dla CiebieAndroid TV i Google TV są w dużej mierze oczywiste, łącznie z ich integracją z Asystentem Google i Google Home. Obydwa rozwiązania mają oczywistą przewagę, jeśli korzystasz z telefonu z Androidem, nawet jeśli użytkownicy iOS są mile widziani. Należy powiedzieć, że Google TV jest nowszym z nich i ma szansę przejąć kontrolę, choć oba mają dużą bazę wymiennych aplikacji. Na platformie dostępne są telewizory innych firm oraz własne dodatkowe streamery w postaci Chromecastów. W przeciwieństwie do Roku, duży nacisk kładzie się na selekcję. Na ekranie głównym Google TV znajdziesz szereg spersonalizowanych rekomendacji powiązanych z gatunkami, aplikacjami, pojedynczymi tytułami lub Twoją listą do obejrzenia. Na szczęście nie odtwarza ulubionych, więc choć z pewnością możesz kupować lub wypożyczać w Google — albo zarejestrować się w YouTube TV — usługi innych firm cieszą się równie dużym zainteresowaniem.

Czy powinienem kupić telewizor Roku?

Telewizor TCL klasy 5 Roku 2022Trudno się pomylić z telewizorem Roku, zwłaszcza jeśli cenisz elastyczność. Czasem możesz zrezygnować z głębszej integracji z platformami telefonicznymi i inteligentnymi domami, ale nigdy nie będziesz miał poważnych luk i nie zostaniesz zepchnięty na stronę jednego sklepu internetowego. Pamiętaj, że wszystkie powyższe platformy mają coś do zaoferowania i co to jest najważniejsze jest ustalenie priorytetów specyfikacji. Zawsze możesz kupić dodatkowy streamer, jeśli nie podoba Ci się konkretny interfejs, ale nie możesz zmienić rozdzielczości telewizora, portów ani obsługi HDR bez zakupu zupełnie nowego zestawu. Jeśli masz słabość do OLED, prawdopodobnie powinieneś spojrzeć na coś z Google TV.


Często zadawane pytania

W jakich rozmiarach i rozdzielczościach mogę kupić telewizor Roku? Telewizory Roku są dostępne w rozmiarach od 24 cali wzwyż, z rozdzielczością od 720p do 8K, w zależności od rozmiaru i ceny modelu. Czy Roku samo produkuje telewizory Roku? Tak, firma ma teraz modele pod własną marką, chociaż są one sprzedawane wyłącznie przez Best Buy w USA. Czy Roku TV to usługa przesyłania strumieniowego? Nie, Roku TV to nazwa stosowana do telewizorów inteligentnych z wbudowanym oprogramowaniem Roku OS. Jaka jest różnica między telewizorem inteligentnym a telewizorem Roku? Roku TV to także telewizor inteligentny, po prostu wyposażony w system operacyjny Roku zamiast czegoś takiego jak Google TV czy Fire TV. Czy za telewizor Roku obowiązuje opłata miesięczna? Za sam zestaw nie jest pobierana miesięczna opłata, ale oczywiście usługi takie jak Netflix i Hulu wymagają miesięcznych lub rocznych subskrypcji. Jaki jest cel posiadania telewizora Roku? Jak każdy telewizor inteligentny, jego głównym celem jest dostęp do filmów, muzyki i programów telewizyjnych online, zarówno zakupionych, jak i objętych subskrypcją. Kupując dedykowany telewizor Roku, oszczędzasz sobie kłopotów z kupowaniem i konfigurowaniem osobnego dodatku Roku, zakładając, że chcesz korzystać z Roku OS. Czy możesz oglądać zwykłą telewizję na Roku TV? Tak, możesz oglądać zwykłą telewizję na Roku TV. Wejścia tunera umożliwiają podłączenie anteny lub dekodera telewizji kablowej/satelitarnej. Dodatkowo istnieje wiele internetowych usług telewizyjnych, takich jak Sling TV czy YouTube TV. Czy na Roku można oglądać ABC, NBC i CBS? Tak, wszystkie ABC, NBC i CBS mają aplikacje dostępne na platformie Roku, umożliwiające strumieniowe przesyłanie ich treści. Jednak treści na żywo i lokalne mogą wymagać subskrypcji, zarówno bezpośrednio, jak i za pośrednictwem zewnętrznego dostawcy. Jakie kanały otrzymujesz dzięki Roku? W niektórych krajach urządzenia Roku są wyposażone w kanał Roku, który oferuje transmisje na żywo, treści Roku Originals, popularne filmy, programy dla dzieci i nie tylko. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android