Co to jest Kindle Unlimited?  Wszystko co musisz wiedzieć

Co to jest Kindle Unlimited? Wszystko co musisz wiedzieć

Dhruv Bhutani / Android AuthorityAmazon Kindle zrewolucjonizował czytanie. Nie było już potrzeby wypełniania połowy bagażu ciężkimi powieściami, gdy wyruszałeś na wycieczkę na plażę — jedno urządzenie wielkości miękkiej oprawy mogło pomieścić 1000 lat materiałów do czytania. Usługa subskrypcji była później nieunikniona i narodził się Kindle Unlimited. Ale czym jest Kindle Unlimited? Ten kompletny przewodnik powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć o jedynej subskrypcji, jakiej kiedykolwiek będą potrzebować mole książkowe.

Co to jest Kindle Unlimited?

Strona główna Kindle UnlimitedKindle Unlimited to usługa subskrypcji e-booków firmy Amazon, która została uruchomiona w 2014 roku. Za miesięczną opłatę abonamentową otrzymujesz dostęp do ogromnej biblioteki e-booków, audiobooków i czasopism. Nie ma dodatkowych opłat, niezależnie od tego, czy czytasz jedną, czy 20 książek miesięcznie. Biblioteka zawiera ponad milion tytułów, w tym bestsellery, nowości i popularne tytuły z różnych gatunków, takich jak romans, thriller, science fiction i inne. Niezależnie od tego, czy bardziej przypominasz Harry’ego Pottera, czy Jasona Bourne’a, znajdziesz coś dla siebie.

Jak działa Kindle Unlimited?

Strona główna Kindle Unlimited pokazująca usługę na urządzeniachW przeciwieństwie do aplikacji do audiobooków, takich jak Audible. Nie kupujesz i nie przechowujesz e-booków za pośrednictwem Kindle Unlimited. Bardziej przypomina bibliotekę. Po uzyskaniu członkostwa — w tym przypadku subskrypcji — wypożyczanie książek jest bezpłatne. Robisz to, pobierając je, a jednocześnie możesz pobrać do 10 tytułów. Gdy skończysz z ebookiem, możesz usunąć go z listy i pobrać inny. Ważnym wyjaśnieniem jest to, że nie potrzebujesz Kindle, aby skorzystać z usługi. Dzięki bezpłatnej aplikacji możesz pobierać i czytać książki w abonamencie z dowolnego urządzenia.

Co obejmuje Kindle Unlimited?

Kindle Paperwhite 2021 czyta książkęDhruv Bhutani / Android Authority Jeśli zastanawiasz się, czy wszystkie książki są dostępne w Kindle Unlimited? Odpowiedź brzmi nie. Jak wspomnieliśmy, dostępnych jest ponad milion tytułów, więc prawdopodobnie znajdzie się tam mnóstwo interesujących treści nawet dla niszowych czytelników. Jednak umowy licencyjne muszą być uzgodnione z autorami i wydawcami, aby Amazon mógł udostępniać książki w serwisie, więc nieuchronnie wystąpią znaczące pominięcia. Możesz sam sprawdzić wybór przed dołączeniem. Dla osób, które wolą słuchać zamiast czytać, na przykład w samochodzie lub podczas wykonywania obowiązków domowych, następne pytanie może brzmieć: czy Kindle Unlimited ma audiobooki? Rzeczywiście. Wybór nie jest tak wyczerpujący, jak Audible, który jest również firmą Amazon. Ale jest wiele najlepszych tytułów, w tym Life of Pi i Great Expectations. Wszystkie audiobooki są opatrzone profesjonalną narracją, więc możesz się położyć i zrelaksować. Obejmuje to również subskrypcje czasopism, co oznacza, że ​​jeśli zasubskrybujesz określone czasopismo, najnowsze wydanie zostanie udostępnione w Twojej bibliotece, gdy tylko będzie dostępne.

Ile kosztuje Kindle Unlimited miesięcznie?

Kindle Paperwhite 2021 z tekstem ułożonym z boku dwóch książekDhruv Bhutani / Android Authority Usługa subskrypcji kosztuje 9,99 USD miesięcznie w USA. Możesz dokonywać miesięcznych płatności za pomocą karty kredytowej zapisanej na koncie Amazon i masz swobodę anulowania subskrypcji w dowolnym momencie za pośrednictwem konta Amazon. Dobrą wiadomością jest to, że w prawdziwym stylu Amazon dostępny jest 30-dniowy bezpłatny okres próbny do nowych klientów. Nie ma obowiązku kontynuowania usługi po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego, ale musisz go anulować przed końcem, aby uniknąć naliczenia opłaty.

Czy Kindle Unlimited jest dostarczany z Prime?

Paperwhite 2021 pokazujący stronę z wycinkami z notatek obok zeszytuDhruv Bhutani / Android AuthorityAmazon Prime nie obejmuje Kindle Unlimited z kilku powodów. Głównym, który podejrzewamy, jest to, że Amazon idealnie chce, abyś subskrybował obie usługi. Prawa licencyjne do tak wielu tytułów nie są tanie, a moloch Bezosa musi jakoś zarobić. Ale Amazon Prime zawiera kilka bezpłatnych e-booków i audiobooków w bardziej usprawnionej usłudze znanej jako Prime Reading. Więcej na ten temat poniżej.

Prime Reading vs Kindle Unlimited: jak się porównują?

Pierwsza strona docelowa czytaniaWspomnieliśmy powyżej, że subskrybenci Amazon Prime mają zasób e-booków o nazwie Prime Reading. Podobnie jak w przypadku Kindle Unlimited, istnieje wybór e-booków, audiobooków i czasopism do wyboru, a jednocześnie można wypożyczyć do dziesięciu tytułów. W Prime Reading występuje również większy odsetek tytułów głównego nurtu, aby niejasne książki, więc jeśli jesteś już subskrybentem Prime, warto sprawdzić bibliotekę Prime Reading, zanim wydasz dodatkowe 10 USD miesięcznie. Tam, gdzie Kindle Unlimited ma wyraźną zaletą i tym, za co dodatkowo płacisz, jest rozmiar bibliotek. Prime Reading ma ponad 1000 tytułów w porównaniu z ponad milionem na Kindle Unlimited, więc ten ostatni ma lepszy stosunek Prime Reading do jednego niż dziesięć pod względem selekcji. Nie potrzebujesz też Kindle’a, aby cieszyć się książkami z Prime Reading. Wybór między nimi całkowicie zależy od dwóch rzeczy: czy jesteś już członkiem Amazon Prime i zakresu tytułów, z których chcesz wybierać. Jeśli masz subskrypcję Prime i chcesz po prostu sprawdzić kilka tytułów na wycieczkę, równie dobrze możesz skorzystać z biblioteki Prime Reading bez dodatkowych pieniędzy. Jeśli nie masz Prime i jesteś trochę molem książkowym, Kindle Unlimited jest bardziej oczywistym wyborem.

Czy Kindle Unlimited jest tego wart?

Okładka książki jako tapetaDhruv Bhutani / Android Authority Jak wspomnieliśmy powyżej, członkowie Amazon Prime mogą uważać, że dodatkowe 10 USD miesięcznie nie jest warte dodatkowych 10 USD miesięcznie, aby uzyskać bardziej rozszerzoną gamę tytułów z Kindle Unlimited, zwłaszcza że wiele dodatkowych książek, do których będziesz mieć dostęp, jest bardziej niezależne tytuły. Należy również wziąć pod uwagę średnie miesięczne zużycie książek. Jeśli czytasz tylko jedną lub dwie książki miesięcznie, taniej może być po prostu zakup e-booka na Amazon. Wiele najlepszych tytułów jest zaskakująco przystępnych cenowo w formie e-booków, więc jeśli możesz zdobyć jedną lub dwie z nich za mniej niż 10 USD, nie oszczędzasz dzięki Kindle Unlimited, a ponadto kupiłeś tytuły do ​​przyszłego czytania. Ale jeśli jesteś jesteś żarłocznym czytelnikiem i podoba Ci się wygląd wyboru w bibliotece Kindle Unlimited, zakup wyboru może być doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Z pewnością warto wypróbować bezpłatny okres próbny, a następnie ocenić pod koniec bezpłatnego miesiąca, czy warto zapłacić za pełną cenę.

Często zadawane pytania

Czy możesz udostępniać Kindle Unlimited? Jeśli masz skonfigurowane Amazon Household, Kindle Unlimited umożliwia udostępnianie konta. Oznacza to, że każdy domownik może uzyskać dostęp do tej samej kolekcji książek, czasopism i audiobooków za pośrednictwem aplikacji na smartfonie, tablecie lub komputerze. Czy Kindle Unlimited zawiera Audible? Chociaż oba są produktami Amazon, Kindle Unlimited nie obejmuje subskrypcji Audible. Zawiera jednak ponad 2000 bezpłatnych audiobooków Audible. Czy możesz podarować Kindle Unlimited? Z pewnością możesz. Przejdź na stronę prezentów Kindle Unlimited, aby kupić ją dla przyjaciela lub ukochanej osoby. Możesz wybrać subskrypcję na sześć miesięcy, 12 miesięcy lub 24 miesiące. Następnie podaj adres e-mail odbiorcy, który otrzyma prezent. Czy możesz mieć Kindle Unlimited bez Amazon Prime? Tak, to dwie niezależne usługi subskrypcyjne. Czy książki Colleen Hoover są dostępne na Kindle Unlimited? Tak. W serwisie dostępnych jest wiele tytułów Colleen Hoover, od Verity i Hopeless po Hope i Layla. Czy książki Kindle Unlimited wygasają? Nie do końca i tym się różni od biblioteki. Książki, które wypożyczasz, nie mają określonego terminu, ale jednocześnie możesz mieć tylko dziesięć w swojej bibliotece. A jeśli zakończysz subskrypcję, nie będziesz już mieć dostępu do tytułów. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android