Co to jest Google Voice i jak go skonfigurować

Co to jest Google Voice i jak go skonfigurować

Edgar Cervantes / Android AuthorityGoogle Voice ułatwia oddzielenie pracy od życia osobistego. Jest przeznaczony do użytku osobistego i biznesowego, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla każdego, od freelancerów po duże firmy. Jeśli zastanawiasz się, czym jest Google Voice i jak go skonfigurować, nie martw się; omówimy to wszystko w tym artykule.

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Google Voice to aplikacja do połączeń głosowych i wysyłania wiadomości tekstowych. Aplikacja jest bezpłatna do użytku osobistego w Stanach Zjednoczonych. Plany biznesowe zaczynają się od 10 USD za użytkownika miesięcznie i dostępne są trzy plany.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Co to jest Google Voice i jak działa?

przewodnik głosowy Google 2Andy Walker / Android Authority Usługa Google Voice została po raz pierwszy udostępniona w 2009 roku. Jest to jedna z wielu usług VoIP, która umożliwia użytkownikom wykonywanie połączeń przez Internet. Jednak w przeciwieństwie do Whatsapp i Telegramu, Google Voice zapewnia oddzielny numer od standardowego operatora sieci. Jedną z głównych zalet korzystania z Google Voice jest to, że nie musisz kupować osobnego urządzenia mobilnego, ponieważ cała jego funkcjonalność działa przez telefon komórkowy aplikacja. Można z niej także korzystać za pośrednictwem aplikacji komputerowej i obsługiwanych przeglądarek internetowych. Aplikacja jest szczególnie przydatna w organizacjach, w których wielu użytkowników musi odbierać połączenia z tego samego numeru, np. w działach obsługi klienta i zespołach sprzedaży. Członkowie zespołu logują się na wspólne konto Google Voice i natychmiast uzyskują dostęp do wszystkich dostępnych funkcji. Obecnie usługa Google Voice nie jest powszechnie dostępna i jest dostępna tylko w 14 krajach Ameryki Północnej i części Europy. Pojedynczy użytkownicy mogą używać jej jako samodzielnej aplikacji, natomiast użytkownicy korzystający z planu biznesowego muszą utworzyć konto Google Workspace, aby uzyskać dostęp do aplikacji.

Funkcje Google Voice

przewodnik głosowy Google 1Andy Walker / Android Authority Zanim omówimy podstawowe funkcje Google Voice, powinniśmy wspomnieć, że nie jest on przeznaczony do rozmów wideo. Jeśli jest to funkcja, której potrzebujesz, warto sprawdzić nasz wybór najlepszych aplikacji do rozmów wideo.

Połączenia i SMS-y

Podstawą usługi Google Voice są możliwości dzwonienia i wysyłania SMS-ów. Użytkownicy mogą dzwonić na inne numery Google Voice, standardowe numery sieci i telefony stacjonarne. Wiadomości działają jak każda inna aplikacja do przesyłania wiadomości; poza tekstem istnieje możliwość wysyłania zdjęć i filmów – we wszystkich planach otrzymujesz nielimitowaną liczbę SMS-ów miesięcznie.

Filtrowanie połączeń spamowych

Choć nie jest to wyłącznie usługa Google Voice, jedną z jej wyróżniających się funkcji jest zdolność aplikacji do filtrowania połączeń spamowych. Korzystając z technologii sztucznej inteligencji Google, aplikacja powiadomi Cię, jeśli uzna, że ​​połączenie przychodzące to spam, na przykład zimna oferta sprzedaży. Jeśli chcesz, nadal masz możliwość odebrania połączenia i zablokowania numerów, aby uniemożliwić odbieranie połączeń w przyszłości.

Poczta głosowa

Pomimo tego, że jest to usługa VoIP, nadal możliwe jest skonfigurowanie poczty głosowej w aplikacji Google Voice. Ma też kilka ciekawych funkcji, takich jak słuchanie w czasie rzeczywistym rozmówcy zostawiającego wiadomość głosową. Możesz też poprosić usługę Google Voice o transkrypcję wiadomości głosowych, dzięki czemu będziesz mógł je czytać, a nie słuchać.

Zgodność

W przypadku komputerów stacjonarnych usługa Google Voice jest zgodna z systemami ChromeOS, Windows i macOS. Aplikację możesz pobrać na Androida i iOS, jest ona dostępna także na iPadOS. Jeśli chodzi o przeglądarki, aplikacja jest kompatybilna z przeglądarkami Chrome, Safari, Mozilla Firefox i Microsoft Edge.

Czy usługa Google Voice jest bezpłatna?

Usługa Google Voice jest bezpłatna tylko dla pojedynczych użytkowników wykonujących połączenia i wysyłających SMS-y pod numery w Stanach Zjednoczonych. Pamiętaj, że jeśli zamierzasz wykonywać połączenia międzynarodowe, obowiązują opłaty, a koszt zależy od kraju, do którego dzwonisz. Użytkownicy biznesowi mogą wybierać spośród trzech płatnych planów, a Google oferuje więcej funkcji dla osób korzystających z droższego abonamentu. Połączenia z numerami w Stanach Zjednoczonych są częścią kosztu abonamentu, ale w przypadku wykonywania połączeń za granicą naliczane są dodatkowe opłaty.

Jak skonfigurować głos Google

Kolejną zaletą korzystania z Google Voice jest to, że korzystanie z usługi jest stosunkowo łatwe. Omówiliśmy sposób tworzenia kont do użytku osobistego i biznesowego, ponieważ proces ten nieznacznie się różni.
przewodnik głosowy Google 3Andy Walker / Android Authority Wybierz „Do użytku osobistego”. Następnie wybierz platformę, z której chcesz korzystać z Google Voice.
przewodnik głosowy Google 4Andy Walker / Android Authority Wybierz numer Google Voice w ramach wybranego miasta lub numeru kierunkowego. Pamiętaj, że jeśli pominiesz tę część, nie będziesz mógł wysyłać ani odbierać połączeń ani wiadomości.

przewodnik głosowy Google 5Andy Walker / Android Authority Dodaj swój aktualny numer telefonu, aby otrzymać kod weryfikacyjny za pośrednictwem połączenia telefonicznego lub SMS-a. Po zweryfikowaniu konta możesz korzystać z Google Voice i jego funkcji.

Konfigurowanie Google Voice do użytku biznesowego

Odwiedź stronę główną Google Voice. Wybierz opcję „Dla firm”. Następnie wybierz płatny plan, z którego chcesz skorzystać. Zaloguj się na swoje konto administratora Google Workspace. Na koniec wybierz „Rozpocznij”.

Dlaczego warto wybrać Google Voice?

Google Voice prawie nie oferuje przełomowych funkcji, co może sprawić, że niektórzy czytelnicy zapytają: po co? Aplikacja jest doskonałym dodatkiem dla osób już korzystających z Google Workspace, ponieważ integruje się z innymi aplikacjami, takimi jak Kalendarz Google i Google Meet. Ponadto eliminuje potrzebę stosowania rozwiązań do połączeń głosowych innych firm. Jest to także jeden z najcichszych i najłatwiejszych sposobów na zapewnienie i działanie masowej komunikacji biznesowej. Nie powinniśmy również nie doceniać tego, jak bezcenne może być wykonywanie połączeń przez Wi-Fi, co staje się jeszcze ważniejsze, jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w obszarach o słabym zasięgu sieci komórkowej. Jeśli nie interesuje Cię linia biznesowa i potrzebujesz jedynie aplikacji umożliwiającej komunikację przez Internet, zalecamy zamiast tego sprawdzenie najlepszych bezpłatnych aplikacji do rozmów.


Często zadawane pytania

Czy Google Voice jest zgodny z przepisami HIPAA? Wszystkie aplikacje Google Workspace mogą być zgodne z przepisami HIPAA. Użytkownicy podlegający przepisom HIPAA muszą najpierw podpisać umowę partnerską Google (BAA). Czy Google Voice może odbierać SMS-y? Tak. Użytkownicy mogą odbierać wiadomości tekstowe za pośrednictwem aplikacji mobilnej Google Voice oraz wersji na komputer i przeglądarkę. Czy Google Voice działa na całym świecie? Tak. Google Voice umożliwia wykonywanie połączeń międzynarodowych. Połączenia te są rozliczane oddzielnie w ramach miesięcznego abonamentu, a koszt połączeń zależy od kraju, do którego dzwonisz. Czy usługa Google Voice jest bezpieczna? Google stosuje standardowe w branży szyfrowanie, aby zabezpieczyć Twoje dane. To, wraz z innymi funkcjami bezpieczeństwa Google, powinno wystarczyć, aby odeprzeć ataki pośredników. Pamiętaj jednak, że Google Voice nie zapewnia kompleksowego szyfrowania, co oznacza, że ​​pracownicy Google mogą potencjalnie uzyskać dostęp do Twoich danych. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android