Co oznacza gwiazda w Apple Music?

Co oznacza gwiazda w Apple Music?

Edgar Cervantes / Android AuthorityJeśli jesteś subskrybentem Apple Music, być może zauważyłeś coś podczas przeglądania muzyki do odtworzenia. Obok niektórych utworów znajduje się pojedyncza gwiazdka. Jeśli najedziesz na nią myszką, gwiazdka zmieni się w ikonę serca, na wypadek gdybyś chciał „pokochać” ten utwór. Ale co oznacza gwiazda w Apple Music i dlaczego tam jest?

SZYBKA ODPOWIEDŹ
W Apple Music pojedyncza gwiazdka obok utworu oznacza, że ​​jest on niezwykle popularny wśród wielu subskrybentów Apple Music. Dlatego Apple uważa, że ​​Tobie też się to spodoba, więc gwiazda jest swego rodzaju rekomendacją do sprawdzenia tej piosenki.


PRZEJDŹ DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Co oznacza gwiazda w Apple Music?

Jeśli jesteś subskrybentem usługi Apple Music lub używasz aplikacji Muzyka lub iTunes do słuchania pobranej muzyki, dla każdego utworu dostępny jest system gwiazdek. Możesz ocenić każdy utwór od jednej do pięciu gwiazdek, w zależności od tego, jak bardzo Ci się podobała. Następnie Apple Music wysyła te dane do swoich algorytmów, które na podstawie Twojej historii słuchania i upodobań muzycznych obliczają, co Ci polecić w następnej kolejności. Wszystkie dane dotyczące ocen w gwiazdkach są następnie agregowane, a Apple wyszukuje najpopularniejsze utwory w historii w szerokim spektrum albumy i gatunki. Jeśli spojrzysz na najlepiej sprzedające się albumy wszechczasów z ulubionym gatunkiem lub piosenkarzem, z pewnością znajdziesz co najmniej jedną gwiazdkę obok utworu. Dwa godne uwagi przykłady to m.in. Kolejna cegła w murze z albumu Pink Floyd The Wall i kultowego utworu „Bohemian Rhapsody”. przez Królową
Piosenka z gwiazdką„Kolejna cegła w murze” zespołu Pink FloydPiosenka z gwiazdką„Bohemian Rhapsody” zespołu Queen W Internecie pojawiła się krytyka decyzji Apple o oznaczaniu muzyki, której według niej ludzie powinni słuchać. Niektórzy sugerują, że Apple najwyraźniej uważa, że ​​ludzie nie są w stanie dokonywać własnych wyborów muzycznych. Ale jeśli spojrzysz na ikonę gwiazdki, jest ona bardzo słaba do tego stopnia, że ​​możesz ją przeoczyć, jeśli nie przyjrzysz się wystarczająco uważnie. Ponieważ nie jest to funkcja, którą Apple wciska Ci w twarz, jest to po prostu nieszkodliwa funkcja, która poleca dobre utwory, jeśli po raz pierwszy natkniesz się na nowy album.

Jak oceniać utwory w Apple Music

Jeśli chcesz zacząć oceniać muzykę w Apple Music, jest to bardzo łatwe. Przejdź do utworu w Apple Music. Na lewo od przycisku pobierania, po prawej stronie, zobaczysz pięć ikon w kształcie gwiazdy (być może będziesz musiał najechać myszką na obszar, aby się pojawiły). Kliknij gwiazdkę reprezentującą Twoje preferencje dotyczące oceny. Na przykład, jeśli uważasz, że utwór jest wart czterech gwiazdek, kliknij czwartą gwiazdkę po prawej stronie.

Na karcie utworuPięć ikon w kształcie gwiazdyOcena utworuKliknij gwiazdkę reprezentującą Twoje preferencje dotyczące oceny. Twój wybór zostanie automatycznie zapisany i w razie potrzeby będziesz mógł później zmienić ocenę. Nie ma trwałych rozwiązań. Pamiętaj, że nie możesz oceniać utworów znajdujących się na listach odtwarzania Apple Music utworzonych przez kogoś innego.


Często zadawane pytania

Jaka jest różnica między ocenami w postaci gwiazdek a przyciskami Miłość? Oceny w postaci gwiazdek służą do wyrażenia preferencji dotyczących jakości utworu, natomiast przyciski Miłość służą przede wszystkim do dodawania utworów do biblioteki w celu ułatwienia dostępu. Należy pamiętać, że przycisków Miłość można używać bez przypisywania oceny w postaci gwiazdek, a ocenę w postaci gwiazdek można również przypisywać bez używania przycisków Miłość. Czy moje oceny wpływają na muzykę, która jest mi polecana? Tak, Twoje oceny wpływają na rekomendacje muzyczne, które otrzymujesz. Apple Music wykorzystuje Twoje oceny, aby poznać Twój gust muzyczny i zaproponować nowe utwory, które mogą Ci się spodobać, dzięki czemu Twoje wrażenia ze słuchania będą jeszcze lepsze. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android