Co obejrzeć, zanim Czarna Pantera: Wakanda Forever wkroczy do kin

Co obejrzeć, zanim Czarna Pantera: Wakanda Forever wkroczy do kin

Najnowszy tytuł z Marvel Cinematic Universe niedługo trafi do kin, a wraz z nim sporo szumu. Black Panther: Wakanda Forever to nie tylko kontynuacja niezwykle popularnego, nagrodzonego Oscarem w 2018 roku filmu Czarna Pantera. To także pierwszy powrót do marki od czasu śmierci jej ukochanej gwiazdy, Chadwicka Bosemana. Przy dużym szumie wokół tego tytułu możesz się zastanawiać, co obejrzeć, zanim Black Panther 2. Black Panther: Wakanda Forever trafi do kin 11 listopada. prawdopodobnie spodziewaj się, że będzie przesyłany strumieniowo pod koniec grudnia lub na początku nowego roku.

Co obejrzeć przed Czarną Panterą 2

Avengers: Czas Ultrona (2015)

Ultron w Avengers: Age of Ultron – co obejrzeć przed hulkMożna argumentować, że Captain America: The First Avenger zawiera pierwszą wzmiankę o Wakanda w postaci tarczy Capa, wykonanej z Wakandan vibranium. To jednak trochę duży zasięg. Pierwsze prawdziwe nawiązanie do świata Black Panther pojawia się później, w drugiej części Avengers. Andy Serkis gra Ulyssesa Klaue, czarnorynkowego handlarza bronią z przeszłości Tony’ego Starka, którą Serkis powtórzyłby w 2018 roku w Czarnej Pantery. Klaue nosi na szyi markę oznaczającą go jako złodzieja z Wakandanu. Kiedy Tony i Steve dowiadują się o tym, omawiają swoje błędne przekonanie, że ojciec Tony’ego był jedyną osobą, która opuściła Wakandę z jakimkolwiek vibranium. Ta wymiana umożliwia ostateczne wprowadzenie T’Challa i Black Panther.

Kapitan Ameryka: Wojna domowa (2016)

Steve, T'Challa i Sam w Captain America Civil War – co obejrzeć przed czarną panterą 2Captain America: Civil War przedstawia wielkie wejście T’Challa do MCU, a Chadwick Boseman kradnie każdą scenę, w której się znajduje. Gdy Avengersi toczą wojnę domową o nowe przepisy dotyczące rejestracji superbohaterów, młody książę z Wakandy opłakuje śmierć swojego ojca, polując w dół tych odpowiedzialnych i nieumyślnie ujawniających siłę swojego narodu Avengersom. Pod koniec filmu widzimy ogromne zdolności T’Challa jako zamaskowanego bohatera, a także jego zdolność do przebaczania i współczucia.

Czarna Pantera (2018)

Nakia (Lupita Nyong'o) i T'Challa/Czarna Pantera (Chadwick Boseman) w Czarnej Pantery – co obejrzeć przed Czarną Panterą 2Jeden z najbardziej znanych filmów w MCU, Czarna Pantera, jest prawdopodobnie filmem do obejrzenia, jeśli istnieje jeden tytuł, który powinieneś obejrzeć przed Czarną Panterą 2. W nim T’Challa przyjmuje płaszcz króla dla swojego ludu, pracując nad stłumieniem zagrożenie ze strony jego dawno zaginionego kuzyna, który ma nadzieję, że kraj stanie się potężną potęgą, kończąc jego spuściznę jako odizolowane państwo, ukrywające jego prawdziwą siłę. Film kończy się zaangażowaniem T’Challa w sprawy globalne, zaczynając od centrum kulturalnego w Oakland. Rozszerzona rola narodu na arenie światowej prawdopodobnie będzie do pewnego stopnia widoczna w Black Panther: Wakanda Forever.

Avengers: Wojna bez granic (2018)

Avengers wbiegają do bitwy w Wakanda w Avengers: Infinity War – obserwuj, zanim ona-hulk: adwokatAvengers: Infinity War to pierwszy raz, kiedy widzimy Czarną Panterę walczącą jako członek Avengers, poza jego krótkim epizodem jako w dużej mierze neutralnym graczem w wojnie secesyjnej. Kulminacyjna bitwa z Thanosem ma miejsce w Wakanda, a T’Challa prowadzi całą swoją armię przeciwko najeźdźcom szalonego tytana. Tutaj widzimy, co oznacza dla Wakandy bycie aktywnym graczem na świecie, a T’Challa wyciąga pomocną dłoń do Steve’a Rogersa i Avengers, gdy najbardziej tego potrzebują.

Avengers: Koniec gry (2019)

Zgromadzenie AvengersAvengers: Endgame to ostatni raz, kiedy widzieliśmy T’Challę w roli aktorskiej. Był to również duży powrót po wydarzeniach z Avengers: Infinity War. Okres między dwoma eposami Avengers prawdopodobnie będzie odgrywał znaczącą rolę w Black Panther: Wakanda Forever, w tym rola Dory Milaje, jaką generał Okoye odegrał wśród Avengers podczas pięcioletniego „przeskoku”.

Co jeśli…?, sezon 1 (2021)

T'Challa w Co jeśli...?  - co obejrzeć przed czarną panterą 2Serial animowany MCU oferuje wariacje na temat znanych historii. Jest mało prawdopodobne, że będą one rezonować z głównym filmem, takim jak Czarna Pantera: Wakanda na zawsze. Biorąc to pod uwagę, jeden z animowanych filmów krótkometrażowych wyobraża sobie T’Challę jako Star-Lorda we wszechświecie Guardians of the Galaxy. Inny powoduje, że Tony Stark nawiązuje kontakt z Wakandą na początku, kiedy zostaje uratowany przez Killmongera z jego niewoli, od czasu Iron Mana. Jeśli chcesz zanurzyć się we wszystkim, co Wakanda, zechcesz to uwzględnić przy podejmowaniu decyzji, co obejrzeć przed Black Panther 2.

Sokół i zimowy żołnierz (2021)

Bucky i członek dora milaje w The Falcon and the Winter Soldier – co obejrzeć przed czarną panterą 2Kolejny wpis w treści związanej z Wakandą, którego prawdopodobnie nie musisz pilnie oglądać, zanim Czarna Pantera 2, Sokół i Zimowy Żołnierz da ci dodatkowy wgląd w Dorę Milaje, królewską straż Wakandy. W tej serii Disney Plus Bucky współpracuje z Zemo, co Wakanda uważa za zdradę. Zemo był odpowiedzialny za śmierć ojca T’Challa, a T’Challa zaoferował schronienie Bucky’emu, gdy był w biegu. Widzimy zatem, co się dzieje, gdy sojusznicy Wakandy wkraczają w konflikt z interesami narodu. To jest to, co musisz obejrzeć przed Black Panther 2. Możesz obejrzeć Black Panther: Wakanda Forever w kinach 11 listopada. Z pewnością poinformujemy Cię, gdy będziemy mieli datę premiery streamingu.Sekcja filmów komediowych Disney Plus pień fotografiaPakiet Disney PlusKomentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android