Co ma robić napis z tyłu chińskich telefonów komórkowych?

Co ma robić napis z tyłu chińskich telefonów komórkowych?

Trend wciąż się zaznacza. Coraz więcej chińskich producentów „ozdabia” swoje smartfony dużymi literami. Zastanawiam się, co to ma zrobić, kiedy nawet nie wiesz, co dokładnie oznaczają.

Komentarz Petera Hryciuka

Realme i Poco z dużymi literami

Producenci chińskich smartfonów chcą wyróżnić się wizualnie na tle konkurencji. To, co zaczęło się od przyciągających wzrok kolorów, niezwykłych gradientów kolorów i różnych materiałów, zostało doprowadzone do ekstremum dzięki ogromnym literom. Zwłaszcza, że Realme 8 Pro strzela tutaj do ptaka, patrz poniżej. Podczas gdy nazwa marki jest stosunkowo niewielka z tyłu, napis „DARE TO LEAP” jest wypisany wielkimi literami z tyłu. Gdy tylko to zobaczyłem, zadałem sobie pytanie, o co w tym wszystkim chodzi.

Realme 8 Pro (źródło obrazu: GIGA)

Musiałem sam zobaczyć, co to może oznaczać. Odważ się skoczyć? Czy odważysz się na skok? tak Kto powinien gdzie skakać? Drobny druk komunikatu prasowego brzmi: „Produkty realme umożliwiają młodym ludziom ‘Odważ się skoczyć’ przy użyciu najnowszych technologii i wzornictwa”. Dlatego młodzi ludzie powinni zrobić krok i korzystać z nowych technologii. Cóż, może powinieneś napisać wyjaśnienie tego powiedzenia gdzieś na swoim telefonie komórkowym, aby wiedzieć, co to znaczy. Nie napisałbym tak wielkiego sloganu na komórkę, która sama się nie tłumaczy. Na szczęście następca Realme 9 Pro ma tylko nazwę.

Ale najnowszy model Realme GT2 Pro z najwyższej półki ma duży napis z tyłu z podpisem (patrz zdjęcie na okładce). Czy AMG przyjęła ten pomysł? Tam konstruktor silnika podpisuje tabliczkę na silniku. Więc tego nie potrzebuję.

Poco X3 Pro (źródło obrazu: GIGA)

Nawiasem mówiąc, Realme nie jest jedynym producentem, który myli się z rozmiarem czcionki. ten Spółka zależna Xiaomi, Poco, również nieco powiększyła logo z tyłu. Zgodnie z zasadą krzykacza rynku: TU JESTEM. Fakt, że większość ludzi nawet nie zna Poco, nie ma tutaj znaczenia. Nie byłoby tak źle, gdybyś przynajmniej robił to konsekwentnie. Ale tak się nie dzieje. Poco X3 Pro ma tak odważne logo z tyłu, Poco F3 nie. W tym samym czasie telefony zostały zaprezentowane w Niemczech.

Można teraz przytoczyć różne grupy docelowe. Realme 8 Pro i Poco X3 Pro więcej dla młodych ludzi, którzy lubią prezentować logo?! Ale Poco i „DARE TO LEAP”? Wraz z następcą Poco X4 Pro 5G nazwa przenosi się tuż obok aparatu:

Poco X4 Pro 5G (Zdjęcia: Poco)

Dlaczego miałbym chcieć to widzieć cały czas? Z Apple, Nike, Diesel, Adidas lub podobnymi markami jakoś to rozumiema nie z żadnymi tanimi chińskimi telefonami komórkowymi.

Mam nadzieję, że tylko krótki trend

Osobiście mogę się odnieść do tego trendu nie rozumiem ogromnego napisu na telefonach komórkowych. Każdy, kto myśli, że taki chiński telefon komórkowy jest świetny, kupi go i użyje ochronnej osłony, aby ukryć napis. Ponieważ napis i tak jest wtedy niewidoczny, nie widzę powodu, dla którego ten brzydki trend miałby w ogóle podążać. W rezultacie telefony komórkowe nie wyglądają ładniej i kwestionowałbym wartość dodaną dla marki. Małe logo jest w porządku, ale nie musi być więcej. Pozostaje mieć nadzieję, że trend szybko zniknie i nie dołączy do niego więcej producentów.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android