Circle to Search może wkrótce zyskać trzy nowe funkcje (porzucenie pakietu APK)

Circle to Search może wkrótce zyskać trzy nowe funkcje (porzucenie pakietu APK)

Hadlee Simons / Android AuthorityTL;DR Po demontażu aplikacji Google odsłoniliśmy więcej potencjalnych funkcji Circle to Search. Jedną z tych funkcji jest możliwość zapisania wybranej części ekranu w chmurze. Wygląda również na to, że w narzędziu może pojawić się funkcja zamiany tekstu na mowę i przycisk „zaznacz wszystko”. Usługa Circle to Search została uruchomiona na początku tego roku i stanowi wygodniejszy sposób przeszukiwania ekranu smartfona. Od czasu premiery narzędzie zyskało kilka dodatkowych funkcji i wygląda na to, że pojawią się trzy kolejne funkcje. Jakiś Porzucenie APK pomaga przewidzieć funkcje, które mogą pojawić się w usłudze w przyszłości, na podstawie kodu w toku. Możliwe jest jednak, że takie przewidywane funkcje nie zostaną udostępnione publicznie. Android Authority we współpracy z przeciekającym AssembleDebug odkryło, że Circle to Search może pozwolić Ci zapisać wybraną część ekranu w chmurze. Udało nam się uruchomić tę funkcję na naszym urządzeniu (zobacz film poniżej). Odkryliśmy również, że Circle to Search może oferować przyciski „posłuchaj” i „zaznacz wszystko”, co sugeruje, że w nowym narzędziu wyszukiwania Google pojawią się dwie istniejące funkcje Lens. Odniesienia do wszystkich trzech funkcji znaleziono w wersji 15.20.36.29 aplikacji Google beta.

Zapisywanie i udostępnianie wyszukanych zrzutów ekranu

Wygląda na to, że Circle to Search wyświetli przycisk „zapisz” w wyskakującym menu po wybraniu obszaru ekranu do przeszukania. Te częściowe zrzuty ekranu nie zostaną zapisane w Twojej bibliotece Zdjęć Google, ale na karcie „Zapisane” w aplikacji Google (dostępnej na stronie google.com/interests/saved w internecie). Mówiąc dokładniej, obrazy te są domyślnie zapisywane w kolekcji „przesłanych obrazów”. Wadą jest to, że nie możesz udostępniać pojedynczych zrzutów ekranu ze swojej kolekcji, ale możesz udostępnić link do całej kolekcji obrazów. Inne osoby również mogą przyczynić się do powstania tej kolekcji, rzekomo dodając własne zrzuty ekranu i inne obrazy.

Nadchodzą dwie znane funkcje Google Lens?

Google Circle To Search, posłuchaj i wybierz wszystkie przyciskiAssembleDebug/Android AuthorityCircle to Search może również zyskać przyciski „słuchaj” i „zaznacz wszystko”. Udało nam się znaleźć te ciągi, ale nie mogliśmy aktywować tych funkcji, więc nie możemy definitywnie powiedzieć, jak będą działać. Niemniej jednak jest oczywiste, że funkcje te wywodzą się z Google Lens. Google Lens oferuje przycisk „słuchaj”, gdy zaznaczasz tekst. Kliknięcie tego przycisku umożliwia odczytanie tekstu przez mechanizm Google zajmujący się przetwarzaniem tekstu na mowę. Domyślamy się więc, że ta sama funkcja będzie dostępna w Circle to Search. Byłby to świetny dodatek ze względu na dostępność. Obiektyw oferuje również przycisk „wybierz tekst”, który pozwala podświetlić cały tekst w wizjerze aparatu lub na obrazie. Jest oczywiste, że przycisk „zaznacz wszystko” w Circle to Search skopiuje to zachowanie. Może to być przydatne, jeśli chcesz skopiować/wkleić fragmenty tekstu, a nie tylko kilka fragmentów. W każdym razie te nowo odkryte funkcje pojawiają się również po potwierdzeniu przez Google, że Circle to Search wkrótce pomoże Ci w odrabianiu zadań domowych. Firma z Mountain View podała również, że usługa Circle to Search jest obecnie dostępna na 100 milionach urządzeń, ale do końca roku planuje podwoić tę liczbę do 200 milionów urządzeń. Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.

Możesz lubić

Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android