Chromebook do gier

Chromebook do gier

Od redakcji 24 marca 2022 r.

Jeśli poszukujesz dziś laptopa, który jest smukły i szybki, tani i łatwy w obsłudze, masz całkiem spory wybór. Jednak nie każdy laptop spełniający te kryteria jest również interesujący dla graczy i ma wystarczającą wydajność, aby odpowiednio wyświetlać gry.

Źródło obrazu: Pixabay

Chromebooki wypierają popularne laptopy i Macbooki w pracy i edukacji. Na przykład w USA prawie 60 procent wszystkich nowych zakupów w 2018 roku było wyposażonych w system operacyjny Chrome OS. Ale jakie są różnice w stosunku do zwykłego laptopa i czy Chromebook nadaje się również do gier?

system operacyjny

Zamiast używać Windows lub Mac OS jako systemu operacyjnego, jak większość laptopów, Chromebooki używają Chrome OS, systemu operacyjnego opracowanego przez Google. Większość programów działa za pośrednictwem przeglądarki internetowej, dlatego zwykle do korzystania z nich potrzebne jest połączenie z Internetem. System operacyjny wyróżnia się przede wszystkim prostotą i wysoką ochroną przed wirusami. Ponadto działa bardzo płynnie i praktycznie nie ma przerw.

Pliki zwykle nie są przechowywane na dysku twardym, ale są przechowywane bezpośrednio w chmurze Dysku Google. Oznacza to, że w dowolnym momencie możesz uzyskać dostęp do plików z telefonu komórkowego, a pamięci USB stają się coraz mniej lub bardziej przestarzałe. Możesz jednak pracować także w trybie offline, jeśli nie masz w tej chwili dostępu do Internetu. Pliki są następnie synchronizowane z chmurą po powrocie do trybu online.

Sprzęt komputerowy

Przede wszystkim Chromebooki są przeznaczone do pracy, a wydajność jest zwykle nieco słabsza niż zwykłych laptopów. Ponieważ cena jest zazwyczaj bardzo niska, Chromebooki są oczywiście interesujące również dla innych grup docelowych. Ponadto Chromebooki zwykle wymagają mniej energii niż konwencjonalne laptopy, ponieważ programy nie są tak intensywne obliczeniowo, a system operacyjny jest znacznie szczuplejszy. Dzięki takim hitom jak Horizon: Zakazany Zachód i Elden Ring, które ukażą się w 2022 r., zajrzysz w błoto na Chromebooku. Ale jest wystarczająco dużo gier, które działają również na Chromebooku. Granie jest najłatwiejsze w przypadku gier internetowych, takich jak gry MMORPG, które nie wymagają pobierania.

Gry MMORPG

Na przykład na Chromebooku możesz grać w wiele gier MMORPG. MMORPG to skrót od Massively Multiplayer Online Role-Playing Game. Są to gry wideo, w które można grać wyłącznie online z innymi graczami. Atrakcyjność takich gier zwykle nie polega na tym, że oferują przytłaczającą grafikę, ale na tym, że gracz ma wiele możliwości interakcji z otoczeniem i innymi graczami.

Wiele gier MMORPG ma dużą liczbę zadań, które gracze mogą wykonać razem lub w pojedynkę. Gracz zazwyczaj musi wybrać, do której drużyny dołączyć. Stopniowo twoja własna postać stanie się silniejsza, a wyzwania będą coraz trudniejsze.

Z drugiej strony niektóre gry MMORPG przywiązują dużą wagę do swobody rozgrywki. Tutaj gracz jest kierowany w pewnym kierunku mniej fabułami, ale gracz jest praktycznie pozostawiony samemu sobie i po prostu ma do dyspozycji duży plac zabaw. Takie gry MMORPG są również nazywane sandboksowymi grami MMORPG.

Gry Free2Play

Gry Free2Play nie są zupełnie nową kategorią gier, ponieważ istnieje również wiele gier MMORPG, w które można grać bez płacenia ceny zakupu. Chcielibyśmy jednak podkreślić, że szczególnie gry Free2Play są idealne do grania również na Chromebooku. Z reguły przy tworzeniu takiej gry nie skupiamy się na grafice, ale na tworzeniu wciągającej mechaniki rozgrywki, która utrzymuje graczy przez długi czas. Ponieważ twórcy gier Free2Play zwykle zarabiają pieniądze, gdy w grze sprzedawane są dodatkowe treści cyfrowe.

Dedykowane Chromebooki do gier

Istnieją już Chromebooki z potężnym sprzętem, ale prawie zawsze są przeznaczone do działalności biznesowej. Nadal możesz grać z nim w gry, korzystając z objazdów, na przykład za pomocą Linuksa, ale dalszy rozwój Chromebooków może powoli przyspieszyć w kierunku gier.

Na początku 2020 roku Google wskazywało, że w przyszłości, we współpracy z deweloperem Valve, chce również przenieść platformę gier Steam do Chrome OS. To, że Chromebooki nadają się przede wszystkim do pracy i że przy wyświetlaniu gier trzeba iść na duże kompromisy, może wkrótce przejść do historii. System operacyjny wkrótce będzie obsługiwał klawiatury RGB, które są używane głównie w grach.

W kodzie aktualnej wersji próbnej systemu operacyjnego Chrome odkryto wskazówki, które sugerują trwające prace nad dedykowanymi Chromebookami do gier. Znawcy podejrzewają, że za tajemniczymi nazwami kodowymi Vell i Taniks stoi Chromebook do gier od HP i jeden od Lenovo. Z drugiej strony kryptonim Ripple może potencjalnie oznaczać tablet do gier z odłączaną klawiaturą. To, czy i kiedy pojawią się Chromebooki stworzone specjalnie do gier, wciąż pozostaje w gestii gwiazd. Jednak wsparcie Steam w systemie operacyjnym Chrome, które ogłoszono dwa lata temu, byłoby ważnym krokiem w kierunku uczynienia Chromebooków bardziej odpowiednimi do gier.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android