ChatGPT vs Bing Chat: jaka jest różnica i którego użyć?

ChatGPT vs Bing Chat: jaka jest różnica i którego użyć?

Chatboty posługujące się językiem naturalnym, takie jak ChatGPT i Bing Chat, stały się najnowszym punktem centralnym w branży technologicznej. Prawdopodobnie już słyszałeś o ich niesamowitej zdolności pisania esejów, wierszy, a nawet kodu komputerowego. Poza tym narzędzia te mogą również upraszczać złożone tematy i streszczać całe powieści. Ale chociaż oba wyglądają podobnie, jakość odpowiedzi w rzeczywistości różni się w zależności od używanej usługi. W tym artykule przyjrzyjmy się więc różnicom między ChatGPT a Bing Chat.
SZYBKA ODPOWIEDŹ
Jeśli się spieszysz, oto krótkie podsumowanie różnic między ChatGPT a Bing Chat: zarówno ChatGPT, jak i Bing Chat używają dużego modelu językowego znanego jako GPT-3. Jednak Microsoft przyjął bardziej zaawansowany model Bing Chat, co daje mu przewagę. Bing Chat jest dostępny na większej liczbie platform niż ChatGPT, w tym na Androidzie, iOS, a nawet w aplikacji Skype. Jednak obecnie wymaga dołączenia do listy oczekujących, podczas gdy możesz natychmiast korzystać z ChatGPT. Bing działa przede wszystkim jako wyszukiwarka, więc nowa funkcja czatu zapewnia dostęp do wyników wyszukiwania w sieci i aktualnych informacji. Tymczasem ChatGPT nie ma wiedzy o ostatnich wydarzeniach. ChatGPT ma opcjonalną płatną subskrypcję Plus, która zapewnia priorytetowy dostęp w stosunku do bezpłatnego poziomu. Bing jest również darmowy, ale Microsoft ogranicza liczbę rozmów, które możesz prowadzić dziennie. Bing oferuje trzy tryby czatu, podczas gdy ChatGPT nie ma żadnych ustawień ani opcji dostrajania. ChatGPT może oferować dłuższe kreatywne odpowiedzi. Może to jednak odbywać się kosztem dokładności, ponieważ nie może zweryfikować swoich odpowiedzi ze źródłami zewnętrznymi. Bing Chat może Cię zrozumieć i odpowiedzieć w kilku językach. ChatGPT obsługuje obecnie tylko język angielski. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnicach między Bing Chat a ChatGPT.

Co możesz zrobić z Bing Chat i ChatGPT?

Calvin Wankhede / Android AuthorityChatGPT i Bing Chat to przykłady generatywnej sztucznej inteligencji, co oznacza, że ​​mają możliwość generowania zupełnie nowego tekstu, który nigdy wcześniej nie został napisany. Oczywiście ten rodzaj sztucznej inteligencji jest użyteczny tylko wtedy, gdy może dostarczać dokładnych informacji, więc jak to działa? W skrócie, oba polegają na dużym modelu językowym opracowanym przez start-up OpenAI z San Francisco. Model o nazwie GPT-3 został przeszkolony na miliardach próbek tekstu zebranych z całego Internetu. Oznacza to, że oba chatboty mają możliwość generowania tekstu, który wygląda, jakby został napisany przez człowieka. W następnej sekcji omówimy kilka przykładów. Zarówno ChatGPT, jak i Bing Chat mogą generować tekst podobny do ludzkiego na różne tematy. Bing idzie również o krok dalej, ponieważ może wyszukiwać informacje w Internecie w czasie rzeczywistym. Trzeba przyznać, że jest to miecz obosieczny, ponieważ każda dezinformacja, na którą się natknie, może wprowadzić stronniczość w odpowiedzi. Jednak w większości przypadków Bing Chat cytuje również swoje źródła na dole każdej odpowiedzi. Pozwala to łatwo zweryfikować dokładność danych wyjściowych, po prostu klikając jeden z cytatów. W związku z tym ważne jest, aby nie ufać całkowicie żadnemu chatbotowi, ponieważ zarówno ChatGPT, jak i Bing Chat są podatne na „halucynacje”. Wtedy chatbot wymyśla odpowiedź, która brzmi przekonująco, ale nie ma podstaw w rzeczywistości.

ChatGPT vs Bing Chat: Dokładność i wiedza

rekomendacje zakupów chatgptChatGPTrekomendacje zakupów na czacie bingBing Chat Jeśli szukasz informacji na temat techniczny lub ostatnie wydarzenie, Bing Chat prawie zawsze dostarczy odpowiedzi wyższej jakości, ponieważ może przeszukiwać Internet. Ale jeśli po prostu zależy Ci na wiedzy historycznej, ChatGPT będzie równie dobry, ponieważ ma pewną wiedzę o wydarzeniach sprzed 2021 r. Na przykład możesz użyć Bing podczas zakupów, aby porównać zalety i wady nowo wydanych produktów lub przygotować spersonalizowany plan na następne wakacje. Oba te zadania wymagają sporej ilości badań w Internecie, co zajmie Ci znacznie więcej czasu, jeśli wykonasz je ręcznie. Z drugiej strony ChatGPT radzi sobie lepiej, jeśli chodzi o kreatywne podpowiedzi, ponieważ jest dostosowany do konwersacji. Chociaż możesz poprosić Bing Chat o napisanie wiersza, opowiadania lub eseju, przekonasz się, że jest to niezwykle oparte na faktach i może odbywać się to kosztem kreatywności.
zachęta kreacji chatgptChatGPTtryb kreatywny czatu bingBing Chat Tryb kreatywny To powiedziawszy, Bing pozwala ci wybrać jeden z trzech trybów, a mianowicie Kreatywny, Zrównoważony i Precyzyjny. Tryb kreatywny jest najbliższy domyślnemu zachowaniu ChatGPT, jak widać na powyższym zrzucie ekranu. Mimo to nasze testy wykazały, że ChatGPT zapewnia dłuższe odpowiedzi.

ChatGPT vs Bing: jak i gdzie ich używać?

Słuchanie Microsoft Bing Chat obok słuchania Asystenta GoogleRita El Khoury / Android AuthorityChatGPT uruchomiono pod koniec 2022 roku jako narzędzie internetowe. Ten otwarty dostęp trwa do dziś, ale może się to zmienić, gdy OpenAI zbierze wystarczającą ilość danych, a projekt wyjdzie z fazy podglądu badań. Z drugiej strony Bing nie cieszył się podobnie szerokim wydaniem. Mimo że Microsoft testował tę funkcję przez wiele miesięcy poprzedzających jej uruchomienie, firma zdecydowała się na stopniowe udostępnianie. Innymi słowy, musisz zapisać się na listę oczekujących i odczekać co najmniej kilka dni, zanim będziesz mógł po raz pierwszy skorzystać z czatu Bing. Uzyskanie dostępu do czatu Bing wymaga dołączenia do listy oczekujących, której przejście może zająć kilka dni. Średnio spodziewaj się czekać około dwóch tygodni, chociaż może się to zmienić w dowolnym momencie. Możesz także skorzystać z przeglądarki internetowej Microsoft Edge i pobrać aplikację Bing na telefon komórkowy, aby zwiększyć swoje szanse na wcześniejsze wybranie.

ChatGPT vs Bing: ograniczenia i ceny

chat gpt plusCalvin Wankhede / Android AuthorityOpenAI nakłada bardzo niewiele ograniczeń na korzystanie z ChatGPT, nawet jeśli za to nie płacisz. Możesz napotkać błędy, jeśli wyślesz zbyt wiele wiadomości w ciągu kilku minut, ale ma to na celu zwalczanie nadużyć. Możesz także prowadzić stosunkowo dłuższe rozmowy z chatbotem – bez żadnych ograniczeń na rozmowę. To powiedziawszy, masz możliwość opłacenia miesięcznej subskrypcji ChatGPT Plus w wysokości 20 USD. Takie postępowanie zapewnia trzy korzyści: priorytetowy dostęp do usługi, krótszy czas reakcji i wczesny dostęp do nowych funkcji. Płatne konta nie otrzymują odpowiedzi wyższej jakości, w przeciwieństwie do niektórych alternatyw ChatGPT. ChatGPT obsługuje tylko język angielski, ale w przeciwieństwie do Bing nie ma limitów na konwersację. Tymczasem Bing rozumie większość głównych języków, w tym francuski, niemiecki i japoński. Ma jednak kilka innych ograniczeń. Możesz przeprowadzić z nim tylko 60 rozmów w ciągu jednego dnia. A każdy wątek jest ograniczony do sześciu odpowiedzi, więc nie spodziewaj się długich rozmów w tę iz powrotem. Firma Microsoft może zmniejszyć te ograniczenia lub całkowicie je wyeliminować w przyszłości. Ale na razie firma twierdzi, że większość ludzi znajduje to, czego szuka w ciągu pięciu odpowiedzi. Dzięki Bing Chat nie możesz płacić za wyższe limity lub lepsze odpowiedzi. Jest mało prawdopodobne, aby zmieniło się to w przyszłości, ponieważ firma używa Bing do dostarczania reklam i rekomendacji produktów.


Często zadawane pytania

Czy Bing AI to to samo co ChatGPT? Nie, Bing AI wykorzystuje bardziej zaawansowany model o nazwie kodowej Promethus, który ma więcej możliwości niż ChatGPT. Może również przeszukiwać Internet, czego nie można zrobić za pomocą ChatGPT. Kto jest właścicielem ChatGPT? ChatGPT został stworzony przez OpenAI, startup z San Francisco. Ten sam model obsługuje również czat Bing firmy Microsoft. Czy muszę płacić za ChatGPT i Bing Chat? Nie, ChatGPT i Bing Chat są bezpłatne. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android