CEO Twittera wypycha najlepszych dyrektorów, zawiesza zatrudnienie

CEO Twittera wypycha najlepszych dyrektorów, zawiesza zatrudnienie

Twitter wstrząsa swoim czołowym liderem. Pierwszym krokiem był lider produktów konsumenckich Kayvon Beykpour ogłoszony na Twitterze że obecny dyrektor generalny Parag Agrawal „poprosił mnie o odejście po poinformowaniu mnie, że chce poprowadzić zespół w innym kierunku”. Bruce Falck, dyrektor generalny ds. przychodów i szef produktu po stronie biznesowej, potwierdzone w (teraz usuniętym) tweecie że został również zwolniony przez Agrawala. W nieoczekiwany zwrot, w czwartkowy wieczór sam Parag Agrawal odpowiedział do obydwa nici, dziękując mężczyznom, których zwolnił, i wyrażając podziw za ich pracę.

Teraz Jay Sullivan, z którym rozmawialiśmy w marcu o planach Twittera, aby dodać 100 milionów użytkowników dziennie, obejmie stanowisko zarówno szefa produktu, jak i tymczasowego szefa przychodów. Te ruchy mają miejsce w tym samym czasie, w którym Elon Musk posuwa się naprzód z zakupem Twittera o wartości 44 miliardów dolarów, chociaż nie przejął jeszcze na własność firmy. W notatce do pracowników uzyskanej przez The Verge, Agrawal napisał: „Na początku pandemii w 2020 roku podjęto decyzję o agresywnym inwestowaniu, aby zapewnić duży wzrost liczby odbiorców i przychodów, a jako firma nie osiągnęliśmy pośrednich etapów, które wzbudzić zaufanie do tych celów”. Rzecznik Twittera Adrian Zamora potwierdził zmiany, mówiąc w oświadczeniu dla The Verge: „Możemy potwierdzić, że Kayvon Beykpour i Bruce Falck opuszczają Twittera. Jay Sullivan jest nowym dyrektorem generalnym Bluebird i tymczasowym dyrektorem generalnym Goldbird. Od tego tygodnia wstrzymujemy większość rekrutacji i zastępów, z wyjątkiem ról o znaczeniu krytycznym dla firmy. Wycofujemy się z kosztów innych niż robocizna, aby upewnić się, że jesteśmy odpowiedzialni i wydajni”. Jako lider produktu, a ostatnio GM konsumentów, Beykpour kierował rozwojem wielu swoich największych funkcji i zmian konstrukcyjnych w ciągu ostatnich kilku lat. To zaskakująca zmiana: Agrawal właśnie zreorganizował swój zespół wykonawczy kilka miesięcy temu wraz z odejściem kierowników projektowych i inżynieryjnych Twittera, pozostawiając Beykpour na szczycie produktów konsumenckich.

Beykpour jest na Twitterze od 2015 roku po przejęciu Periscope, firmy zajmującej się transmisją na żywo, której był współzałożycielem. Gdy Twitter włączył funkcje transmisji na żywo Periscope do swojej głównej aplikacji, Beykpour przekształciła się w większą firmę, stając się jej szefem ds. produktów konsumenckich w 2018 r. i nadzorując niezwykle produktywny okres uruchamiania funkcji w kolejnych latach. Periscope został ostatecznie zamknięty w zeszłym roku.

W własna nić, Bruce Falck podziękował inżynierom, z którymi współpracował, i powiedział: „Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, liczy się praca: znacznie ulepszyliśmy wyświetlanie reklam, prognozowanie, analitykę, atrybucję, rozliczenia, interfejs API i wiele innych poprawiając naszą niezawodność i skalowalność.” Chociaż praca Falcka jest mniej widoczna dla użytkowników niż Beykpour, pojawił się on w wiadomościach o zmianach Twittera w sposobie wyświetlania reklam i donosi, że będzie sprawdzał subskrypcje, aby zmniejszyć swoją zależność od przychodów z reklam. Warto również wspomnieć, że Casey Newton poinformował, że na podwórku Falcka odbyło się przypadkowe spotkanie Beykpour z szefem Instagrama Adamem Mosserim, które było częścią procesu, w którym Instagram ostatecznie wspierał podgląd obrazów dla swoich linków na Twitterze.
Aktualizacja 12 maja o godzinie 13:55 czasu wschodniego: Dodano szczegóły z notatki uzyskanej przez The Verge oraz wypowiedzi z Twitter PR.
Aktualizacja 12 maja, godz. 20:37 ET: Dodano tweety od Parag Agrawal.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android