Bose QuietComfort 45 w teście: nazwa mówi wszystko

Bose QuietComfort 45 w teście: nazwa mówi wszystko

Poprzednik Bose QuietComfort 35 II był jednym z najlepszych słuchawek ANC na rynku i mimo rosnącej konkurencji zawsze warto było je kupić. Dokładnie przetestowaliśmy następcę modelu QuietComfort 45 (QC 45) i opisaliśmy nasze doświadczenia.

Bose QuietComfort 45 w teście: wniosek

Ocena GIGA: 8,3 / 10

Nazwę „QuietComfort 45” można brać dosłownie: słuchawki Bose skutecznie zapewniają ciszę („cicho”) i są wyjątkowo wygodne („komfort”).

Poprzednika (QC 35 II) przez lata miałam na głowie przez wiele godzin dziennie (w podróży, w biurze) – QC 45 teraz zasługuje na to miejsce. Prosta obsługa za pomocą przycisków sprzętowych działa cudownie. Ulepszona redukcja szumów dorównuje najlepszym przedstawicielom gatunku. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest obejrzenie naszego filmu ANC:

Bose QuietComfort 45 teraz od 249,00 € w Amazon

Cena może być teraz wyższa. Cena od 05.08.2022 01:23

Jeśli szukasz słuchawek o zaawansowanej technologii z licznymi sztuczkami, powinieneś przyjrzeć się modelowi Bose Noise Cancelling Headphones 700 lub przyjrzeć się japońskiej konkurencji. Myślę, że to dobra decyzja, że ​​Bose nie pozwoli QC 45 rywalizować w dzikim wyścigu o większość nowych funkcji. Zamiast tego, Bose QuietComfort 45 rozwija sprawdzone mocne strony swoich poprzedników (ANC, komfort noszenia, działanie) i pewnie plasuje się w czołówce w tych obszarach.

Zalety:

Bardzo dobra redukcja szumów (ANC) Wygodna w noszeniu, nawet po godzinach Niezawodna obsługa za pomocą prawdziwych przycisków Obsługuje wielopunktowy Bluetooth

Niedogodności:

Stosunkowo niewiele funkcji (np. brak automatycznego wykrywania użytkownika) Żywotność baterii przeciętna Brzmi trochę ciężko na wysokościach w ustawieniu podstawowym
Bose QuietComfort 45

Bose QuietComfort 45

Cena może być teraz wyższa. Cena od 05.08.2022 01:23

Dźwięk: łopata bardziej błyskotliwa

Bezpośrednie porównanie Bose QC 35 II i QC 45 ujawnia różnicę w dostrojeniu tonalnym. QC 45 wydaje się jaśniejszy i bardziej genialny – to dlatego, że wysokie są teraz mocniej podkreślone. Rezultat: na pierwszy plan wysuwają się hi-haty i talerze typu crash. Jest to dobre w przypadku niektórych piosenek, które zostały nagrane nieco nudne, brzmią bardziej szczegółowo.

Bose QuietComfort 45 (źródło obrazu: GIGA)

Nawet przy niskim poziomie głośności lub ubytku słuchu związanym z wiekiem, ta sztuczka może pomóc słuchaczowi. Możliwa wada: Genialne strojenie dźwięku może zmęczyć się na dłuższą metę, a przy bardzo wysokich głośnościach może zmienić się w nieprzyjemną ostrość. dostałem to po kilku dniach Aplikacja muzyczna Bose służył do lekkiego obniżenia wysokich częstotliwości – w ten sposób uzyskuję dźwięk podobny do poprzedniego modelu.

Zakres basu jest „uprawiany” – można też powiedzieć, że jest obecny, ale nigdy nie jest przesadzony. Bose QC 45 z pewnością nie są słuchawkami imprezowymi z uderzeniami młota parowego. Średnie są utrzymywane neutralnie, a wokale wydają się autentyczne.

Podobny projekt: Bose QuietComfort 45 (po lewej) i poprzedni model QuietComfort 35 II (źródło zdjęcia: GIGA)

W sumie zgadzam się z QC 45 dobry dźwięk poświadczać Jednak nie wywołuje u mnie efektu wow, gdy go zakładam po raz pierwszy, ani niedowierzającego zdumienia, jak niektóre wysokiej klasy słuchawki z klasy luksusowej. Ale to jest w porządku – i dopóki „I Want You” Marvina Gaye (słuchanego na Amazon Music Unlimited) niezawodnie mnie odbiera, wszystko jest w porządku.

Komfort: prawdziwy powód do zakupu

Zamiast szukać pary słuchawek z „najlepszym dźwiękiem” lub największą liczbą funkcji, wybierz Komfort jako najważniejsza cecha pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Nie należy tego lekceważyć, zwłaszcza w przypadku modelu używanego podczas długich podróży pociągiem lub w dni robocze w biurze.

Bose QuietComfort 45 jest tak wygodny, że można go nosić przez wiele godzin (Źródło zdjęcia: GIGA) Bose QuietComfort 45 teraz od 249,00 € w Amazon

Cena może być teraz wyższa. Cena od 05.08.2022 01:23

Bose QuietComfort 45 robi wszystko: jest lekki, ma super wygodne nauszniki, pozostawia wystarczająco dużo miejsca nawet na duże nauszniki i można go regulować w kilku prostych krokach. Nawet wysoko oceniany Sony WH-1000XM4 musi przyznać się do porażki Bose pod względem komfortu. Docisk w QC 45 jest stosunkowo niski, co również nie obciąża uszu. Oznacza to jednak również, że zajęcia sportowe i headbanging tymi słuchawkami nie są zalecane.

Sprzęt, projekt i funkcje: konserwatywny zamiast progresywny

Lista Cechyże inne modele w tym przedziale cenowym mają do zaoferowania, ale Bose QuietComfort 45 brak, jest długa: aptX, automatyczne wykrywanie użytkownika, automatyczna regulacja redukcji szumów, dźwięk 3D (dźwięk przestrzenny), Asystent Google lub Alexa ze słowem budzenia (zamiast przycisku) – to tylko kilka przykładów. Przy najlepszej woli na świecie QC 45 nie można nazwać szczególnie zaawansowanymi słuchawkami. Ale to dobrze — pod warunkiem, że rozważysz własne potrzeby, tak jak inżynierowie, którzy opracowali Bose QC 45. Producent rozpoznał kluczowe punkty i zaznaczył pole tutaj:

To Redukcja szumów Skutecznie tłumi hałas otoczenia, nawet głosy i inne dźwięki ze średniego zakresu częstotliwości są słyszalnie tłumione. Niedrogie słuchawki ANC nadążają tylko za niskimi częstotliwościami (np. buczeniem silnika). QC 45 jest tutaj w najwyższej klasie.

Bose QuietComfort 45: łatwy transport dzięki oszczędzającemu miejsce mechanizmowi składania (źródło obrazu: GIGA)

To Projekt jest tak podobny do poprzednich modeli, że nawet różnice w stosunku do wiekowego QuietComfort 25 (wprowadzonego w 2015 roku) nie są od razu oczywiste dla wszystkich. Ale sylwetka nie rzuca się w oczy, gdy się ją nosi, a mechanizm składania sprawdza się w życiu codziennym. Cały projekt ma na celu wygodę i obsługę – i to dobrze.

Umierać Obsługa za pomocą przycisków sprzętowych jest błogosławieństwem. Chociaż powierzchnie dotykowe wyglądają nowocześnie, zachęcają do błędnych wpisów i zawsze wiążą się z pewną krzywą uczenia się („Co to znaczy stuknąć w prawą stronę jeszcze trzy razy?”) – przyciski plus i minus na Bose QC 45, z drugiej strony będą od razu rozumiane jako rocker głośności i spełnią swoje zadanie bez najmniejszych ograniczeń.

Prawidłowe przyciski zamiast wrażliwych powierzchni dotykowych sprawiają, że obsługa Bose QuietComfort 45 jest prosta i efektywna (źródło obrazu: GIGA)

Gdy używany jako Zestaw słuchawkowy (Spotkania, rozmowy telefoniczne), Bose robi dobrą figurę: zrozumiałość mowy jest wysoka, a nawet pewien poziom hałasu otoczenia nie zaszkodzi rozmowom.

Umierać żywotność baterii (do 24 godzin na jednym ładowaniu) byłaby wówczas sensacją, ale dziś (dla modelu nausznego) jest to tylko dobra średnia. Przynajmniej słuchawki to obsługują szybkie ładowanie (15 minut ładowania USB-C zapewnia do 3 godzin słuchania).

Anker USB C Ladegerät, PowerPort PD 2 Wandladegerät 30W Dual Port z 18W Power Delivery dla iPhone'a

Ładowarka Anker USB C, ładowarka ścienna PowerPort PD 2 30W Dual Port z zasilaniem 18W dla iPhone’a

Cena może być teraz wyższa. Cena od 05.08.2022 01:31

Kabel ładujący znajduje się w zakresie dostawy, ale należy wyczarować odpowiedni zasilacz z szuflady lub kupić go osobno.

Bose QuietComfort 45 (po lewej) i Sony WH-1000XM4: Oba słuchawki z redukcją szumów są bardzo wygodne w noszeniu (źródło obrazu: GIGA)

Najlepsze na koniec: Bose QuietComfort 45 obsługuje Wielopunktowy Bluetooth. Słuchawki mogą być jednocześnie podłączone do kilku odtwarzaczy (telefon komórkowy, laptop). Nie ma potrzeby ponownego łączenia podczas przełączania między urządzeniami. Ta niewielka funkcja jest niezwykle przydatna i każda słuchawka bezprzewodowa z najwyższej półki powinna być w stanie to zrobić. Osobiście jest to dla mnie dużo ważniejsze niż dziesiątki wariantów kolorystycznych czy 11-stopniowa redukcja szumów.

GIGA poleca

Porady dotyczące zakupu słuchawek w GIGA

Oceny i dane techniczne

Bose QuietComfort 45

Bose QuietComfort 45

Cena może być teraz wyższa. Cena od 05.08.2022 01:23

Szczegółowa ocena testu GIGA: Bose QuietComfort 45

KategoriaOcena (maks. 10)Dźwięk8Komfort10Sprzęt, konstrukcja i funkcje8Bateria7W całości8,3

Dane techniczne: Bose QuietComfort 45

TypSłuchawki nauszne z ANCWeight240 gŻywotność baterii do 24 godzin (z ANC)Funkcje specjalneGniazdo Jack (2,5 mm), wielopunktowy BluetoothŚrodowisko testowePrzetestowaliśmy te słuchawki w systemie iOS 15.4.1 wraz z aplikacją Bose Music (wersja 5.2.3) i oprogramowaniem sprzętowym wersja 2.0.4-3475+32e4b0e.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android