Bose ogłasza nową linię słuchawek Ultra z dźwiękiem przestrzennym

Bose ogłasza nową linię słuchawek Ultra z dźwiękiem przestrzennym

TL;DR Bose oficjalnie ogłosił trzy nowe produkty audio: słuchawki QuietComfort Ultra, słuchawki QuietComfort Ultra Earbuds i słuchawki QuietComfort. Linia Ultra stanowi uzupełnienie podejścia firmy Bose do dźwięku przestrzennego, który nie wymaga specjalnych treści. Od dziś można zamawiać wszystkie trzy modele w przedsprzedaży. Po kilku przeciekach tu i tam firma Bose oficjalnie ogłosiła nową linię Ultra: słuchawki QuietComfort Ultra i słuchawki douszne QuietComfort Ultra. Dzięki tym przeciekom wiemy już, jak wyglądają słuchawki i douszne słuchawki bezprzewodowe. Jednak dzisiejsze ogłoszenie dostarcza nam konkretnych szczegółów na temat tego, co wnoszą do naszej oferty, a także ich wyjątkowej funkcji — dźwięku immersyjnego.

Słuchawki Bose QuietComfort Ultra

Słuchawki Bose QuietComfort Ultra 07Według Bose słuchawki QuietComfort Ultra zastępują słuchawki z redukcją szumów 700 jako flagowy model firmy. Podobnie jak model 700, oferują one wiele funkcji, takich jak aktywna redukcja szumów (ANC), wbudowane mikrofony, redukcja echa i tak dalej. Jednocześnie firma dała Ultra trochę więcej, co mogłoby umieścić je na liście najlepszych słuchawek na rynku. Zaczynając od prawdopodobnie najciekawszej funkcji, słuchawki QC Ultra oferują tak zwany Immersive Audio. Ta funkcja tworzy dla słuchacza wielowymiarową i wielowarstwową scenę dźwiękową. Jednak w przeciwieństwie do innych technologii dźwięku przestrzennego, dźwięk immersyjny nie wymaga do działania specjalistycznej zawartości. Rozwiązanie firmy Bose do dźwięku przestrzennego opiera się na wbudowanej inercyjnej jednostce pomiarowej (IMU) i zastrzeżonym oprogramowaniu Bose do cyfrowego przetwarzania sygnału. Użytkownicy będą mogli wybierać spośród dwóch różnych trybów, gdy włączona jest funkcja Immersive Audio: Still i Motion. Funkcja Motion wykorzystuje śledzenie głowy, aby dźwięk znajdował się przed Tobą, a jednocześnie jest przeznaczony do stosowania, gdy siedzisz. Możesz także wyłączyć dźwięk immersyjny, co warto zrobić, jeśli chcesz oszczędzać energię baterii. Przy włączonej funkcji Immersive Audio i ANC słuchawki zapewniają 18 godzin i 24 godziny przy wyłączonej funkcji Immersive Audio i nadal włączonej funkcji ANC.
Słuchawki Bose QuietComfort Ultra 05Słuchawki Bose QuietComfort Ultra 06
Należy również zauważyć, że firma Bose jeszcze bardziej poprawiła jakość połączeń. Firma twierdzi, że przetwarzanie sygnału, chipset i zaawansowana technologia mikrofonów mogą wychwycić Twój głos z 360 stopni niepożądanego dźwięku w pobliżu. Mikrofony te pomagają również ulepszyć redukcję szumów i kalibrację CustomTune. Jak wynika z przecieków, firma Bose nadała tym puszkom konstrukcję, która pomaga wyróżnić je na tle innych ofert firmy. Jednym z elementów odróżniających słuchawki QuietComfort Ultra od innych modeli jest pałąk. Zamiast plastiku, te słuchawki zawierają metal w pałąku. W urządzeniu zastosowano również minimalne szwy i podziały części, co zapewnia bardziej luksusowy wygląd. Kolejną kluczową zmianą jest regulacja głośności. W pozostałych modelach Bose zdecydował się na fizyczne przyciski, natomiast w Ultra regulacja głośności odbywa się za pomocą pojemnościowego paska dotykowego umieszczonego w dolnej części miseczki. Dostępny jest jednak fizyczny przycisk wielofunkcyjny, którego można używać do przełączania trybów słuchania, odbierania lub kończenia połączeń oraz sterowania odtwarzaniem treści. Można się także spodziewać wskaźnika LED, gniazda jack 2,5 mm i portu ładowania USB-C.

Słuchawki douszne QuietComfort Ultra

Słuchawki douszne Bose QuietComfort Ultra 02Podobnie jak słuchawki, nowe słuchawki douszne Bose mogą korzystać z technologii Immersive Audio. Dodatkowo słuchawki douszne obsługują dynamiczne miksowanie mikrofonu i filtry adaptacyjne, dzięki czemu głosy brzmią wyraźniej nawet w obszarach wypełnionych hałasem. Jak wyjaśnia Bose:

Technologie te współpracują ze sobą w czasie rzeczywistym, aby określić i nadać priorytet mikrofonowi w każdej słuchawce, który doświadcza najmniejszego szumu wiatru, a także wybrać spośród różnych filtrów szumów, dzięki czemu Twój głos będzie wyraźniejszy dla osób, do których dzwonisz.

Słuchawki douszne QuietComfort Ultra mają również nową konstrukcję. Zgodnie z motywem premium, te słuchawki douszne mają smugę srebrnego metalu biegnącą wzdłuż trzonka. Opaski stabilizujące zostały ulepszone dzięki dopasowaniu blokującemu, dzięki czemu wiesz, że są prawidłowo umieszczone w uchu. Jeśli chodzi o czas pracy baterii, te słuchawki zapewnią do sześciu godzin odtwarzania. Jeśli nie masz włączonego dźwięku immersyjnego, czas ten ulega skróceniu do czterech godzin. W tym przypadku możesz wybrać nakładkę do ładowania bezprzewodowego, która działa również ze słuchawkami QC Earbuds II. W mniejszym ogłoszeniu firma Bose stwierdza, że ​​słuchawki QuietComfort 45 zostaną zastąpione słuchawkami QuietComfort. Będzie oferować dźwięk wysokiej jakości, wielopunktową łączność Bluetooth 5.1, redukcję szumów i czas pracy baterii do 24 godzin. Przedsprzedaż wszystkich trzech urządzeń jest dostępna od dziś na stronie Bose.com. Słuchawki i wkładki douszne QC Ultra są dostępne w kolorze czarno-białym dymionym i trafią do sprzedaży na początku października w cenie odpowiednio 429 i 299 dolarów. Słuchawki QC będą dostępne od 21 września w cenie 349 dolarów, dostępne w kolorach czarnym, białym dymie i cyprysowej zieleni (edycja limitowana). Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android