Bluesky Social vs Threads by Meta: Który oferuje więcej?

Bluesky Social vs Threads by Meta: Który oferuje więcej?

Dan Ginn / Android Authority Gdy X (dawniej Twitter) popadł w chaos, stała się szansą na przejęcie kontroli przez inne platformy mikroblogowe. Meta uruchomiła Threads i więcej osób zainteresowało się Bluesky Social. Pytanie brzmi, co oferują i który z nich jest najlepszy? Udostępnimy wszystko w tym porównaniu Threads vs Bluesky Social.

Threads kontra Bluesky: jak będziemy porównywać

Threads i Bluesky Social w dużym stopniu zapożyczają się z interfejsu użytkownika X. Mając to na uwadze, rozróżnienie ich może wydawać się trudne. Istnieją jednak wyraźne różnice w funkcjach i użyteczności. Przyjrzymy się im bardziej szczegółowo, aby pomóc Ci zdecydować, która platforma jest najlepsza. Oprócz ich omówienia, podamy także werdykt dotyczący tego, kto wygra bezpośrednie starcie Threads kontra Bluesky Social.

Tworzenie konta

wątki zarejestruj sięDan Ginn / Android Authority Utworzenie konta może wydawać się czymś, o czym nawet nie warto wspominać w takim porównaniu, ale są rzeczy, o których musisz wiedzieć. Zaczniemy od wątków. Nie możesz założyć konta bez posiadania konta na Instagramie. Aby uzyskać dostęp do Threads, ludzie po prostu logują się przy użyciu swoich danych uwierzytelniających na Instagramie. Z drugiej strony Bluesky Social to platforma dostępna tylko dla zaproszonych. Możesz poprosić o kod zaproszenia na stronie internetowej lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Nie ma gwarancji, czy i kiedy otrzymasz kod. Alternatywnie możesz poprosić o kod innego użytkownika Bluesky. Gdy już otrzymasz kod zaproszenia, zarejestrujesz się przy użyciu swojego adresu e-mail i utworzysz nazwę użytkownika i hasło.

Mianowanie

Istnieje wiele podobieństw, jeśli chodzi o tworzenie postu. Jednak każda platforma robi to nieco inaczej.

Limity znaków

Wątki umożliwiają dodanie 500 znaków do każdego posta. Bluesky Social jest nieco krótszy i pozwala użytkownikom dodać 300 znaków do każdego postu. Zgodnie ze swoją nazwą, Threads umożliwia także tworzenie wątków. Jest to wiele postów liniowych, które pozwalają pozostać przy tym samym temacie. Bluesky obecnie nie oferuje tej samej funkcji.błękitny postDan Ginn / Władze Androida

Multimedia

Możesz publikować zdjęcia na obu platformach i udostępniać linki do treści zewnętrznych. Jednak tylko Threads oferuje możliwość udostępniania filmów obserwującym. W chwili pisania tego tekstu możesz udostępniać filmy o długości do pięciu minut.wątki link zewnętrznyDan Ginn / Władze Androida

Wysyłanie wiadomości do innych użytkowników

Ani Bluesky, ani Threads nie umożliwiają wysyłania prywatnych wiadomości do innych użytkowników. Jeśli chcesz wysłać wiadomość prywatną do osoby, którą obserwujesz w Threads, musisz wybrać logo Instagrama, które przeniesie Cię z powrotem do aplikacji Instagram.wpisy wątkówDan Ginn / Android AuthorityAby wchodzić w interakcję z innymi użytkownikami, możesz oznaczać ich tagami w postach publicznych. Dzięki Wątkom masz większą kontrolę nad tym, jak ludzie mogą wchodzić w interakcję z Twoimi publicznymi postami. Na przykład, jeśli oznaczysz innego użytkownika, możesz wybrać, że tylko on będzie mógł odpowiedzieć na Twój post.

Użyteczność

Korzystanie z każdej platformy wymaga niewielkiej mocy mózgu. To powiedziawszy, w Threads występują problemy, które osłabiają wygodę użytkownika. Po pierwsze, podczas tworzenia posta w Threads nie jest widoczne, ile znaków użyłeś ani ile pozostało. Po drugie, w aplikacji nie można utworzyć zdjęcia ani filmu. Zamiast tego musisz użyć aplikacji aparatu, a następnie przesłać ją na platformę.błękitne zdjęcieDan Ginn / Android AuthorityDzięki Bluesky po prostu otwierasz aplikację, wybierasz ikonę aparatu, robisz zdjęcie i udostępniasz je swoim obserwującym. To znacznie łatwiejszy sposób dzielenia się treścią. Funkcjonalność wyszukiwania jest zadowalająca na każdej platformie. W przeciwieństwie do X, nie zobaczysz najwyższych postów. Zamiast tego Threads i Bluesky będą udostępniać najnowsze posty zawierające wyszukiwane hasło. Bluesky umożliwia także płynne przeskakiwanie między postami i użytkownikami zawierającymi szukany termin. Obie aplikacje działają płynnie pod względem wydajności. Nie doświadczyliśmy żadnych opóźnień ani awarii podczas użytkowania. Obie są dostępne w sklepie Google Play i App Store. Z obu aplikacji można także korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Kluczowa różnica

Jest jedna kluczowa różnica w porównaniu Threads i Bluesky Social i tak działa każda firma. Meta jest właścicielem Threads i jest zamkniętą platformą. Oznacza to, że Meta ustala wszystkie zasady, według których użytkownicy muszą grać. Oznacza to również, że ma większą kontrolę nad tym, co może zrobić z danymi użytkownika. Programiści zbudowali Bluesky na platformie open source. Zasadniczo oznacza to, że platforma promuje wśród swoich użytkowników kulturę przejrzystości. Teoretycznie wiąże się to z dużym poleganiem na opiniach użytkowników przy ulepszaniu aplikacji. Bluesky ułatwia także integrację Twojego konta z aplikacjami innych firm i nie wprowadza ścisłych zasad dotyczących aplikacji, z którymi możesz wchodzić w interakcję.

cennik

Ze wszystkich funkcji Threads i Bluesky Social możesz korzystać bezpłatnie. W Threads jest pewien haczyk: reklamy w Twoim kanale. To coś, co musisz zaakceptować, jeśli chcesz darmowego doświadczenia. W tej chwili nie jest jasne, jak Bluesky się utrzyma. Niektóre spekulacje sugerują, że platforma będzie oferować usługi, za które w przyszłości trzeba będzie zapłacić.

Która jest najlepsza?

Jeśli zależy Ci na braku reklam i większej przejrzystości danych użytkownika, Bluesky Social to aplikacja dla Ciebie. Pod wieloma względami przypomina aplikację protestacyjną, która chce pokazać wielkim graczom, że można coś zrobić inaczej. Czas pokaże, czy to się powiedzie. Threads jest dla każdego, kto chce doświadczenia na poziomie X, ale chce pozostać zamknięty w ekosystemie Meta. To wystarczająco przyzwoite. Nie oferuje jednak żadnej innowacji, która odróżniałaby ją od podobnych platform mikroblogowania.

Często zadawane pytania

Kiedy Bluesky Social będzie publicznie dostępny? Jest już dostępny do użytku publicznego, ale tylko za pośrednictwem kodu zaproszenia, o który każdy może poprosić. Jak zdobyć kod zaproszenia Bluesky Social? Możesz poprosić o kod zaproszenia za pośrednictwem aplikacji lub strony internetowej. Alternatywnie możesz poprosić o kod zaproszenia aktywnego użytkownika BlueSky Social. Kto jest właścicielem Bluesky Social? Jay Garber i kilku członków zespołu są właścicielami Bluesky. Jack Dorsey zasiada obecnie w zarządzie. Kto jest właścicielem Threads? Threads należy do spółki-matki Meta; organizacją notowaną na giełdzie. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android