Bitwarden vs 1Password: Jak wypada porównanie w 2023 roku?

Bitwarden vs 1Password: Jak wypada porównanie w 2023 roku?

Ochrona naszego cyfrowego życia nigdy nie była tak ważna. Menedżery haseł okazały się niezawodnym rozwiązaniem, oferującym takie funkcje, jak generowanie haseł, przechowywanie i automatyczne uzupełnianie na różnych platformach. Jednak przy wielu dostępnych opcjach wybór odpowiedniego menedżera haseł może być uciążliwy. Spróbujemy Ci pomóc, porównując dwie najlepsze marki w grze: Bitwarden vs 1Password. Porównamy te dwie usługi w oparciu o funkcje, protokoły bezpieczeństwa, kompatybilność między platformami i ceny. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, właścicielem małej firmy czy przedsiębiorstwa, powinieneś być w stanie określić, które funkcje każdego z rywali najlepiej Ci odpowiadają. Dla przypomnienia, prawdopodobnie będziesz bardzo zadowolony z każdej z tych opcji. Mają wiele różnic, ale oba są wysoko oceniane na tym rynku. Chcemy tylko wskazać, co jest podobne, a co różne.Uwaga redaktora: Ten post jest aktualny na czerwiec 2023 r. Będziemy okresowo aktualizować to porównanie między Bitwarden i 1Password.

Bitwarden vs 1Password: w skrócie

Jeśli masz tylko kilka sekund do stracenia, oto krótkie zestawienie niektórych kluczowych elementów każdego menedżera haseł. Funkcje Bitwarden1Password
BitwardenNazwa użytkownika i generator haseł
Hasło, bezpieczna notatka, karta kredytowa, przechowywanie tożsamości
Opcje samodzielnego hostingu
Integracja aliasów e-mail
Bitwarden Wyślij
Zaawansowane uwierzytelnianie dwuskładnikowe
1 GB załączników pamięci masowej organizacji
Zaszyfrowane załączniki plików
Raporty o stanie przechowalni
1PasswordBezpieczne generowanie, przechowywanie i automatyczne uzupełnianie haseł
udostępnianie hasła
odzyskiwanie hasła
Uwierzytelniacz
Wieża strażnicza
Tryb podróży
Monitorowanie ciemnej sieci
Śledzenie aktywności
Bezpieczeństwo
BitwardenNigdy nie kompromitowany
Szyfrowanie od końca do końca
Silne algorytmy haszujące
Uwierzytelnianie wieloskładnikowe
Audyty bezpieczeństwa danych
Otwarte źródło
1HasłoNigdy nie naruszone
256-bitowe szyfrowanie AES
Haszowanie hasła PBKDF2
128-bitowy tajny klucz
Audyty bezpieczeństwa
Uwierzytelnianie wieloskładnikowe
Zgodność
BitwardenWindows
Linuks
System operacyjny Mac
Android
iOS
Chrom
Firefoxa
Krawędź
Safari
Opera
Vivaldiego
Odważny
Słup
1HasłoWindows
System operacyjny Mac
Linuks
Android
iOS
Chrom
FireFox
Krawędź
Safari
Opera
Ceny
BitwardenBezpłatnie: 0 USD
Premia: 10 USD rocznie
Rodzina: 40 USD rocznie
Organizacja zespołów: 3 USD/użytkownik/miesiąc
Organizacja korporacyjna: 5 USD/użytkownik/miesiąc
1PasswordFree: Niedostępne
Indywidualnie: 2,99 USD miesięcznie
Rodzina: 4,99 USD miesięcznie
Zespoły: 19,95 USD/miesiąc (10 użytkowników)
Biznes: 7,99 USD/użytkownika/miesiąc

Bitwarden kontra 1Password: Bezpieczeństwo

bitwarden 1Andy Walker / Android Authority Zarówno Bitwarden, jak i 1Password oferują solidne funkcje bezpieczeństwa, których można oczekiwać od najlepszego menedżera haseł, mając na celu zapewnienie ochrony danych klientów jako priorytetu. Obejmują one silne szyfrowanie, uwierzytelnianie wieloskładnikowe i niezależne audyty. Co istotne, żadne z nich nigdy nie doznało naruszenia bezpieczeństwa — twierdzenie, którego inni duzi gracze na rynku, tacy jak LastPass, nie mogą zrobić. Zarówno Bitwarden, jak i 1Password wykorzystują silne algorytmy szyfrowania. Wykorzystują kompleksowe 256-bitowe szyfrowanie AES, uważane za bardzo bezpieczne i praktycznie niezniszczalne. Takie znaczenie ma ochrona danych, które wykorzystują model „zero wiedzy”, co oznacza, że ​​nie mają nawet wewnętrznego dostępu do prywatnych danych użytkowników. Żadne z nich nigdy nie doznało naruszenia bezpieczeństwa. Obie usługi wymagają hasła głównego w celu uzyskania dostępu do magazynu haseł. 1Password wykorzystuje dodatkowy tajny klucz, który służy jako dodatkowa warstwa ochrony. Bitwarden oferuje integrację z aplikacjami uwierzytelniającymi innych firm, takimi jak Google Authenticator, a także zapewnia wbudowany uwierzytelniacz dla posiadaczy kont premium. 1Password obsługuje różne opcje MFA, w tym wtyczki do Authy i Microsoft Authenticator. Zarówno Bitwarden, jak i 1Password przeszły niezależne audyty bezpieczeństwa w celu sprawdzenia ich praktyk bezpieczeństwa i zapewnienia integralności ich systemów. Audyty te zapewniają dodatkową warstwę zaufania do środków bezpieczeństwa wdrożonych przez obie usługi. Jak widać, nie ma dużego wyboru między tymi dwoma pod względem bezpieczeństwa. To dobra rzecz. Oba menedżery haseł są w pełni skoncentrowane na tym ważnym elemencie, a fakt, że nie zostały naruszone, jest tego dowodem. Być może mógłbyś dać przewagę Bitwarden pod względem bezpieczeństwa, ponieważ jest to oprogramowanie typu open source. Pozwala to na publiczną kontrolę jego kodu, podczas gdy kod 1Password nie może być analizowany przez strony zewnętrzne w celu sprawdzenia luk w zabezpieczeniach.

Bitwarden kontra 1Password: funkcje

Tryb ciemny 1Password iOS FaceIDJako wiodący menedżerowie haseł, Bitwarden i 1Password oferują szereg wspólnych funkcji, oferując jednocześnie kilka unikalnych funkcji. W rzeczywistości w tej kategorii również nie ma wyróżniającego się zwycięzcy. Oba mają wszystkie funkcje, których potrzebujesz, i niektóre, o których nie wiedziałeś, że są potrzebne, bez żadnej cechy, która daje wyraźną przewagę. Oczywiście oba zapewniają łatwe i intuicyjne przechowywanie, generowanie i automatyczne uzupełnianie haseł dla szerokiego asortyment kont internetowych. Zapewniają rozszerzenia przeglądarki, aplikacje mobilne i interfejsy internetowe, gwarantując łatwy dostęp na różnych urządzeniach i platformach. Obie usługi priorytetowo traktują bezpieczeństwo, obsługując różne rodzaje uwierzytelniania dwuskładnikowego. Oba oferują również bezpieczne opcje udostępniania haseł, umożliwiając użytkownikom bezpieczne udostępnianie haseł zaufanym osobom. 1Password oferuje wygodę oddzielnych skarbców do organizowania i zarządzania kontami służbowymi i osobistymi. Przyjemną funkcją 1Password jest Strażnica, która zapewnia cenny wgląd w siłę Twoich haseł. Ocenia, czy hasła są silne, identyfikuje, czy są one używane w wielu witrynach, i sprawdza, czy zostały naruszone w wyniku jakichkolwiek znanych naruszeń bezpieczeństwa. Dzięki tym informacjom użytkownicy mogą łatwo uzyskiwać dostęp do stron internetowych ze słabymi, ponownie używanymi lub przejętymi hasłami i szybko je aktualizować. Jednak chociaż Strażnica oferuje te cenne oceny, nie ma możliwości automatycznej aktualizacji haseł w Twoim imieniu. Bezproblemowy dostęp na różnych urządzeniach i platformach. Aby zwiększyć prywatność i bezpieczeństwo podczas podróży, 1Password ma kolejną fajną sztuczkę w postaci trybu podróży. Po włączeniu Tryb podróży usuwa wybrane skarbce z Twoich urządzeń, chyba że wyraźnie oznaczono je jako Bezpieczne w podróży. Ten proaktywny środek gwarantuje, że poufne informacje pozostaną niedostępne dla wścibskich oczu podczas przeszukiwania granicy, chroniąc Twoją prywatność i integralność danych.Bitwarden włącza Bitwarden Send jako integralną część swojej platformy, umożliwiając użytkownikom bezpieczne udostępnianie różnych szczegółów, takich jak hasła, bezpieczne notatki i informacji o tożsamości z innymi osobami, nawet jeśli odbiorcy sami nie korzystają z Bitwarden. Użytkownicy mają możliwość kontrolowania poziomu interakcji z udostępnianymi danymi, w tym opcji ustawiania daty wygaśnięcia i nie tylko. Bitwarden oferuje ponadto użytkownikom elastyczność wprowadzania wielu identyfikatorów URI (Uniform Resource Identifiers) dla haseł, umożliwiając im korzystanie z tego samego loginu poświadczenia w wielu witrynach internetowych. Zapewnia również opcję ponownego monitowania o hasło główne podczas automatycznego wypełniania dla określonych witryn.

Bitwarden vs 1Password: Kompatybilność

Bitwarden1PasswordWindows
Bitwarden Tak
1HasłoTak
Linuks
Bitwarden Tak
1HasłoTak
System operacyjny Mac
Bitwarden Tak
1HasłoTak
Android
Bitwarden Tak
1HasłoTak
iOS
Bitwarden Tak
1HasłoTak
Chrom
Bitwarden Tak
1HasłoTak
Firefoxa
Bitwarden Tak
1HasłoTak
Krawędź
Bitwarden Tak
1HasłoTak
Safari
Bitwarden Tak
1HasłoTak
Opera
Bitwarden Tak
1HasłoTak
Vivaldiego
Bitwarden Tak
1HasłoNie
Odważny
Bitwarden Tak
1HasłoNie
Słup
Bitwarden Tak
1HasłoNie
Kompatybilność nie będzie decydującym czynnikiem przy wyborze między Bitwarden a LastPass, chyba że jesteś bardzo obeznany z technologią. Oba menedżery haseł są powszechnie dostępne na różnych platformach i urządzeniach. Oferują dedykowane aplikacje na komputery Mac, Windows i Linux, a także aplikacje mobilne na iOS i Androida. Jeśli chodzi o rozszerzenia przeglądarki, obie usługi zapewniają szereg opcji. LastPass obsługuje rozszerzenia dla popularnych przeglądarek, takich jak Chrome, Firefox, Edge, Opera i Safari. Dla porównania, Bitwarden idzie o krok dalej, obsługując wszystkie wyżej wymienione przeglądarki i dodając kompatybilność z Vivaldi, Brave i Tor. Web Vault firmy Bitwarden umożliwia również użytkownikom dostęp do przechowalni haseł z dowolnej przeglądarki, oferując wygodę, gdy ich zwykłe urządzenia są niedostępne.

Bitwarden kontra 1Password: Ceny

bitwarden 2Andy Walker / Android AuthorityBitwarden1PasswordFree
BitwardenTak — nieograniczona liczba urządzeń
1HasłoNie
Premia
Bitwarden 10 USD rocznie
1Password2,99 USD/miesiąc
Rodzina
Bitwarden 40 USD rocznie
1Password4,99 USD/miesiąc
Zespoły
Bitwarden 3 USD/użytkownik/miesiąc
1Password 19,95 USD/miesiąc (do 10 użytkowników)
Biznes
Bitwarden 5 USD/użytkownik/miesiąc
1Password 7,99 USD/użytkownik/miesiąc
Do tej pory nie było zbyt wiele do wyboru między tymi dwoma rywalami, ale cena jest tam, gdzie Bitwarden ma wyraźną przewagę nad 1Password. Pierwszą rzeczą, która może być przełomem dla wielu osób, jest to, że Bitwarden ma bezpłatny poziom, podczas gdy 1Password nie. Ten ostatni oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny na dowolnym poziomie, ale nie ma stałej bezpłatnej opcji. Darmowy poziom Bitwarden jest również dość hojny. W przeciwieństwie do wielu darmowych wersji popularnych menedżerów haseł, Bitwarden umożliwia bezpłatne korzystanie z usługi na nieograniczonej liczbie urządzeń. Nie masz wszystkich funkcji planu premium, ale masz takie rzeczy, jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, nieograniczona liczba przedmiotów w skarbcu, generator haseł i podstawowe raporty o stanie skarbca. Wystarczająco dużo dla wielu użytkowników. Powyżej poziomu darmowego Bitwarden jest również zauważalnie tańszy na prawie każdym poziomie. Na przykład poziom premium wynosi 10 USD rocznie w Bitwarden. To 2,99 USD na 1Password, co daje prawie 36 USD rocznie. Żadne z nich nie jest bardzo drogie, ale menedżer haseł nie jest czymś, na co prawdopodobnie poświęcisz duży budżet, chyba że jest to absolutnie krytyczne dla twojego życia lub pracy. Jedynym wyjątkiem od tej dynamiki cen między nimi są plany zespołu. Bitwarden wymaga płacenia 3 USD za użytkownika miesięcznie, podczas gdy 1Password ma stałą opłatę zespołową w wysokości 19,95 USD miesięcznie. Ta stała stawka dotyczy zespołów do 10 osób, więc jeśli masz siedem lub więcej osób do objęcia ubezpieczeniem, 1Password okazuje się minimalnie tańszy każdego miesiąca.

Bitwarden vs 1Password: którego powinieneś użyć?

1Password Szczegóły produktu w systemie MacOSJeśli nie wyróżniają Cię pewne funkcje jednego lub innych menedżerów haseł, prawdopodobnie będziesz bardziej niż zadowolony z obu usług. Obaj są wysoko ocenianymi menedżerami haseł z nieskazitelną historią bezpieczeństwa i silnym naciskiem na ten obszar. Typom technicznym może spodobać się dodatkowa kompatybilność z przeglądarkami oferowana przez Bitwarden lub fakt, że jest to oprogramowanie typu open source, ale zdecydowana większość użytkowników będzie dobrze zaspokojona w obu przypadkach. Jak opisano w powyższej sekcji, cena jest największym wyróżnikiem w pojedynku . Wszystkie rzeczy są dość równe, Bitwarden oferuje ogólnie lepszy stosunek jakości do ceny i bezpłatny poziom dla najbardziej przypadkowych użytkowników. Jeśli jest to dla Ciebie decydujący czynnik, wybór jest prosty.

Często zadawane pytania

Czy Bitwarden lub 1Password kiedykolwiek zostały zhakowane? Nie, ani Bitwarden, ani 1Password nigdy nie odnotowały naruszenia bezpieczeństwa i oba mają doskonałe protokoły bezpieczeństwa. Czy Bitwarden i 1Password synchronizują się na różnych urządzeniach? Tak, zarówno Bitwarden, jak i 1Password zapewniają możliwość synchronizacji danych na wielu urządzeniach. Czy Bitwarden lub 1Password automatycznie zapisują hasła? Tak, zarówno Bitwarden, jak i 1Password mają możliwość automatycznego zapisywania haseł do kont internetowych. W razie potrzeby tę przydatną funkcję można dezaktywować. Czy Bitwarden i 1Password działają w trybie offline? Tak, zarówno Bitwarden, jak i 1Password oferują dostęp offline do przechowywanych haseł i innych poufnych informacji. Gdzie Bitwarden i 1Password przechowują dane? Bitwarden i LastPass bezpiecznie przechowują dane użytkowników na własnych serwerach w chmurze. Dane są szyfrowane przy użyciu zaawansowanych algorytmów przed przesłaniem na serwery. Obie usługi wdrażają solidne metody szyfrowania w celu ochrony danych użytkownika, zapobiegając nieautoryzowanemu dostępowi. Oprócz przechowywania w chmurze, Bitwarden zapewnia alternatywę na własnym serwerze. Użytkownicy mają możliwość hostowania własnej infrastruktury serwerowej Bitwarden, co daje im pełną kontrolę nad miejscem przechowywania ich danych. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android