Bing Chat może być zabójczą aplikacją Surface Duo 3

Bing Chat może być zabójczą aplikacją Surface Duo 3

David Imel / Android Authority Wyszukiwarka Bing firmy Microsoft była kiedyś puentą w branży technologicznej, uważaną za nic więcej niż fałszywą alternatywę dla wyszukiwarki Google. Zmieniło się to w lutym, kiedy Microsoft ujawnił Bing Chat. Bing Chat to chatbot AI oparty na modelu GPT-4, który jest tą samą technologią, która napędza popularnego chatbota ChatGPT AI. Ta funkcja umożliwia zadawanie wszelkiego rodzaju zapytań internetowych przy użyciu języka naturalnego, drążąc nawet głębiej niż obecni asystenci głosowi. Nie trzeba dodawać, że Microsoft ma imponującą broń w swoim arsenale technologicznym. A ten Bing Chat może być zabójczą aplikacją dla nadchodzącego Surface Duo 3 firmy.

Surface Duo: innowacyjny, ale wadliwy

Microsoft Surface Duo zamknięty w dłoni na tleDavid Imel / Android AuthorityMicrosoft po raz pierwszy wprowadził linię Duo w 2020 roku z oryginalnym Surface Duo, a następnie w 2021 roku pojawił się Surface Duo 2. Te urządzenia mobilne (nie nazywaj ich telefonami) różniły się od typowych urządzeń składanych, oferując zamiast nich dwa osobne ekrany jednego składanego wyświetlacza. A to był dopiero początek dziwactw. Urządzenia Microsoftu przyniosły kilka interesujących pomysłów programowych, takich jak przeciąganie i upuszczanie treści między ekranami, rozpinanie jednej aplikacji na dwa ekrany (takie jak aplikacja Kindle wyświetlająca stronę na każdym ekranie) oraz pary aplikacji które jednocześnie uruchamiają dwie różne aplikacje na każdym ekranie. Niestety, dwa urządzenia Surface Duo były niesamowicie wadliwe podczas swoich premier. A próby naprawy przez firmę wydawały się zbyt małe, zbyt późne. Linia Surface Duo przyniosła innowacje, ale model Duo 3 potrzebuje dodatkowego impulsu. Podobno Microsoft wrócił na siodło z Surface Duo 3 i uważa się, że to nowe urządzenie będzie oferować pojedynczy składany ekran, podobnie jak inne składane urządzenia. Być może jest to milczące pominięcie, że format dwóch ekranów nie był właściwą zmianą gry. Ale Surface Duo 3 ze składanym ekranem będzie konkurować z rosnącą konkurencją na światowym rynku składanych urządzeń. Honor i TECNO również wypuściły składane urządzenia, podczas gdy OnePlus i Google mają również dołączyć do zabawy jeszcze w tym roku. Jest to dodatek do podbijających wszystko składanych urządzeń Samsunga, które w pewnym sensie są już w zasadzie nieoficjalnymi składanymi urządzeniami Microsoftu. Co więcej, wcześniej unikalne funkcje Surface Duo, takie jak pary aplikacji i funkcja „przeciągnij i upuść”, są dość powszechne w składanych telefonach w 2023 roku. będzie musiał wprowadzić bardziej innowacyjne funkcje, jeśli chce, aby Surface Duo 3 wyróżniał się z morza pretendentów do tronu Samsunga. Na szczęście właśnie tam mógł wejść Bing Chat.

Jak Bing Chat może coś zmienić w Surface Duo 3

Automatyczna korekta literówki czatu bingCalvin Wankhede / Android Authority Chociaż stosunkowo nowy, nowy czat Bing w aplikacji Bing pokonuje Asystenta Google w kilku obszarach według naszych testów. Nasz własny Calvin Wankhede zauważył, że Bing Chat nie wymaga formułowania zapytań w określony sposób (w przeciwieństwie do Asystenta), a jednocześnie jest w stanie uwzględnić błędy ortograficzne lub tekstowe. Calvin napisał nawet, że narzędzie Microsoftu było w stanie zaoferować pomocną poradę dotyczącą przepisu na zamiennik składnika, podczas gdy Asystent Google okazał się ślepą uliczką. Twój przebieg może się różnić, a Google wciąż pracuje nad chatbotem Bard, ale oczywiste jest, że Bing Chat jest bardziej zaawansowany niż obecny Asystent Google. Microsoft ma również okazję wprowadzić jeszcze więcej funkcji do Bing Chat na Surface Duo 3. Być może największym pominięciem jest brak obsługi elementów sterujących sprzętowych, ponieważ Bing Chat nie może wykonywać takich czynności, jak przełączanie ustawień systemowych (np. przełączanie na wibracje) i wysyłanie SMS-ów/dzwonienie do kogoś. Chcielibyśmy zobaczyć tę funkcjonalność w chatbocie Bing i tak naprawdę nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby chatbot jako całość pojawił się na klawiaturze Swiftkey firmy Microsoft, umożliwiając nam wywoływanie go w dowolnej aplikacji. Wyobraź sobie, że masz do dyspozycji konwersacyjną sztuczną inteligencję na każde zawołanie podczas dowolnego czatu. Czat Bing lepiej rozumie zapytania niż Asystent Google, ale Microsoft wciąż może go ulepszyć na Surface Duo 3. Kolejna istotna funkcja supermocnego Czat Bing na Surface Duo 3 byłby inteligentnym sterowaniem domem. W końcu Asystent Google i Amazon Alexa obsługują polecenia inteligentnego domu. Więc jeśli Microsoft naprawdę chce, aby ludzie porzucili asystentów Google i Amazona, musi nadrobić ich gigantyczną przewagę. Miejmy nadzieję, że nowy standard Matter i komunikacja w języku naturalnym pomogą nieco zmniejszyć tę lukę. Wreszcie, kolejnym ambitnym celem Bing Chat na nowym Surface Duo jest trochę funkcjonalności offline. Podobnie jak Asystent Google, może to być ograniczone do kilku gotowych poleceń, więc nadal możesz wykonywać lokalne zapytania w obszarach o słabym zasięgu sieci.

Co jeszcze Microsoft może zaoferować na Surface Duo 3?

Microsoft Surface Duo stojący otwartyDavid Imel / Android Authority Potężniejszy czat Bing może znacznie przyczynić się do tego, by Surface Duo 3 wyróżniał się wśród nadchodzących urządzeń składanych. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby Microsoft wprowadził ulepszoną wersję Bing również do poprzednich modeli Duo. W przeciwnym razie Microsoft mógłby również wdrożyć niedawno ogłoszonego Office 365 AI Copilot również na Surface Duo 3, umożliwiając użytkownikom szybkie tworzenie pokazów slajdów, wykresów, szablonów dokumentów, tworzenie profesjonalnych wiadomości e-mail i wykorzystanie całej mocy pakietu Office za pomocą kilku szybkich monitów. Ma to jeszcze większy sens w przypadku urządzenia przenośnego z małym ekranem; im mniej kombinowania tym lepiej. Połącz te możliwości z trybem stacjonarnym, a otrzymasz bezkonkurencyjną propozycję dla firm. Wreszcie, Surface Duo 3 byłby również okazją dla firmy Microsoft do wprowadzenia natywnej integracji z komputerem PC. W ten sposób możesz mieć takie funkcje, jak przesyłanie plików, wysyłanie SMS-ów / dzwonienie na komputerze i nie tylko bez konieczności pobierania dodatkowych aplikacji. Tak czy inaczej, ulepszona wersja Bing Chat dla urządzeń Surface Duo znacznie przyczyniłaby się do ugruntowania mobilnego sprzętu firmy Microsoft z rosnącego morza składanych konkurentów. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android