Aż trudno uwierzyć, że nowy, matowy Samsung The Frame to tak naprawdę telewizor

Aż trudno uwierzyć, że nowy, matowy Samsung The Frame to tak naprawdę telewizor

Nie każdemu zależy na absolutnie najlepszej specyfikacji telewizyjnej lub nieskazitelnej jakości obrazu. Okazuje się, że jest wielu ludzi, którzy nienawidzą tradycyjnego telewizora – tego brzydkiego czarnego prostokąta – zakłócającego klimat i wystrój ich salonu. To ci sami ludzie, którzy przekształcili telewizor The Frame firmy Samsung w tak wielki hit. Mam członków rodziny i współpracowników, którzy kupili The Frame w zeszłym roku, ponieważ dobrze maskuje się jako dzieło sztuki, gdy nie jest używane. Możesz dostosować ramki telewizora i przełączać się między różnymi opcjami, aby uzyskać dokładnie taki wygląd, jaki chcesz, gdy telewizor znajduje się na ścianie. Jednak niektórzy z tych osób mogą wkrótce żałować, że nie czekali trochę dłużej z zakupem. Ponieważ w 2022 r. Samsung wprowadził matowy wyświetlacz, który ogranicza odblaski i sprawia, że ​​grafika prezentowana przez The Frame wygląda prawie jak płótno. Niedawno miałem okazję sprawdzić matową ramę i porównać ją z modelem z zeszłego roku i chociaż starsza ramka w żadnym wypadku nie miała czegoś, co uważam za „błyszczący”, różnica była dość znacząca. Doszło do tego, że zastanawiałem się, czy patrzę na prawdziwy telewizor i musiałem podejść blisko, aby polować na piksele. Rzeczywiście tam byli.

Samsung The Frame 2021 (po lewej) w porównaniu z matową edycją 2022 (po prawej). Nowa rama nadal ma te same konfigurowalne ramki, a teraz jest dostępna w większej liczbie rozmiarów, od 43 cali (999,99 USD) do 85-calowego giganta za ponad 4000 USD. Jeśli zależy Ci na grach, trzymaj się 55 cali i więcej, ponieważ tracisz 120 Hz, jeśli będziesz mniejszy.

The Frame nadal oferuje konfigurowalne ramki wykonane z materiałów, w tym drewna.

Tak, są piksele. To jest w rzeczywistości telewizor. Ale ten matowy ekran jest gwiazdą serialu. W sklepie artystycznym Samsunga można wybierać spośród tysięcy dzieł, a grafika wygląda bardziej realistycznie i przekonująco niż kiedykolwiek wcześniej. Efekt jest wspomagany przez zdolność The Frame (w trybie otoczenia) do optymalizacji zarówno jasności wyświetlacza, jak i balansu bieli dla dowolnego pomieszczenia i otoczenia, w którym się znajduje. To powiedziawszy, jestem ciekaw, czy przejście na bardziej matowe wykończenie wpłynie na klarowność telewizora i ostrość. Samsung powiedział mi, że nie spodziewa się żadnych większych kompromisów, ale podejrzewam, że The Frame nie będzie konkurować z nowymi telewizorami OLED lub najnowszymi telewizorami Mini LED firmy pod względem jakości obrazu, gdy faktycznie oglądasz treści. Może rynek docelowy The Frame i tak nie obchodzi.

Zalety matowego ekranu są jeszcze bardziej widoczne, gdy patrzy się pod kątem. Nawet odkładając to pytanie na bok, The Frame nadal nie jest najbardziej imponującym telewizorem na papierze: nie ma żadnego lokalnego przyciemniania, co jest zdecydowanie wpadką w tych cenach. Ale obsługuje gry 4K przy 120 Hz, więc… może być gorzej? The Frame to zasadniczo wystarczająco dobry telewizor, który wygląda o wiele lepiej niż jakakolwiek konkurencja. Mój LG OLED ma tryb artystyczny, ale nikt nie pomyli go z wydrukiem w ramce. Jak dotąd Samsung jest właścicielem tego rynku. Osobiście jestem kimś, kto może tolerować posiadanie zwykłego telewizora w moim salonie i za każdym razem zabierałbym zestaw OLED do The Frame. Ale dla kontyngentu klientów, którzy po prostu nie chcą iść w tę stronę, edycja telewizora Samsung Wall Art 2022 jest imponującym wyczynem i nie mogę się doczekać przeglądu w nadchodzących tygodniach. Fotografia: Chris Welch / The Verge

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android