ASUS ROG Phone 7: Wszystko, co wiemy do tej pory i co chcemy zobaczyć

ASUS ROG Phone 7: Wszystko, co wiemy do tej pory i co chcemy zobaczyć

Oliver Cragg / Autorytet AndroidaAktualizacja, 5 kwietnia 2023 r. (09:53 ET): Zaktualizowaliśmy ten koncentrator ASUS ROG Phone 7, dodając kilka wyciekających obrazów.


Oryginalny artykuł: Każdego roku widzimy kilka telefonów do gier od czołowych producentów. Jednak ASUS prawie zawsze bierze ciasto, jeśli chodzi o funkcje, wygląd i oczywiście czystą moc, i dzięki temu konsekwentnie plasuje się wśród najlepszych telefonów z Androidem, jakie można kupić. W tym roku spodziewamy się ASUS ROG Phone 7 — i może to być najlepszy telefon do gier w 2023 roku. Ale czego możemy się spodziewać po tym kolejnym flagowcu ASUS? Poniżej podsumowaliśmy wszystkie wiarygodne plotki! Dodaliśmy również kilka pozycji z listy życzeń — rzeczy, które mamy nadzieję zobaczyć, ale nie mamy jeszcze na to dowodów.

Czy na pewno pojawi się telefon ASUS ROG Phone 7?

Firma ASUS co roku bezbłędnie wypuszcza nową pozycję w swojej serii ROG Phone, aż do pierwszego telefonu ROG w 2018 r. i dopiero w 2022 r. z serią ROG Phone 6, a później z serią ROG Phone 6D. W związku z tym nie było wątpliwości, że w 2023 roku zobaczymy kolejny telefon. Paras Guglani (za pośrednictwem The Tech Outlook) mówi, że nie tylko będzie telefon ASUS ROG Phone 7, ale mogą istnieć trzy różne modele. Byłyby one następujące, wraz z odpowiadającymi im numerami modeli:

Telefon ASUS ROG 7 — AI2205_A (globalnie), AI2205_B (Chiny), AI2205_C (Indie)
Telefon ASUS ROG 7D — AI2205_D (Chiny)
Telefon ASUS ROG 7 Ultimate — AI2205_E (globalny), AI2205_F (Chiny) Numery modeli sugerują, że telefon ROG Phone 7 i wariant Ultimate można było zobaczyć w Ameryce Północnej, Europie i innych krajach. Tymczasem Indie mogły zobaczyć tylko model waniliowy. Baza ASUS w Chinach oczywiście zobaczyłaby wszystkie trzy modele.

Jaka jest data premiery ASUS ROG Phone 7?

Tylny wyświetlacz ASUS ROG Phone 6D UltimateOliver Cragg / Autorytet Androida
Telefon ROG 3: 2 lipca 2020 r
Telefon ROG 5: 10 marca 2021 r
Telefon ROG 6: 5 lipca 2022 r. W ciągu ostatnich kilku lat firma ASUS wprowadzała w lipcu nowy telefon ROG. Jedyną wartością odstającą jest rok 2021, kiedy firma wprowadziła na rynek nowy telefon ROG znacznie wcześniej w marcu. Jednak firma ASUS udała się do mediów społecznościowych 24 marca, aby oficjalnie ogłosić datę premiery 13 kwietnia (8:00 EDT). To dużo wcześniej niż premiera serii ROG Phone 6. Sprawdź plakat startowy poniżej.Plakat premierowy Asus ROG Phone 7Nie zapominaj, że ASUS ma również tendencję do wypuszczania nieco innego modelu telefonu ROG po uruchomieniu głównej serii. W 2022 i 2021 roku widzieliśmy odpowiednio ROG Phone 6D i ROG Phone 5s. Te uruchomione odpowiednio we wrześniu i sierpniu — po raz kolejny. W związku z tym, jeśli możesz czekać, dobrym pomysłem może być posiedzenie przy zakupie telefonu ROG, dopóki ASUS nie zakończy wszystkich swoich ogłoszeń. W ten sposób masz pewność, że otrzymasz telefon, którego potrzebujesz.

Jak będzie wyglądał ASUS ROG Phone 7?

Przód ASUS Rog Phone 6 z akcesoriamiRobert Triggs / Android Authority Tylny panel telefonu ROG prawie zawsze wygląda bardzo „grająco”. Postrzępione linie, przypadkowe fragmenty tekstu i oświetlenie RGB są obfite. Biorąc pod uwagę historię tej serii, wątpimy, aby ASUS odszedł od tego, więc możesz śmiało oczekiwać innego projektu zorientowanego na graczy. Telefony ROG z wyższej półki mają również małe wyświetlacze z tyłu, takie jak ten z tyłu ASUS Telefon ROG 6 Pro. Zwykle służą one do wyświetlania powiadomień, wyrażania siebie lub po prostu fajnego wyglądu. Nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby ASUS uwzględnił to w przyszłych modelach. Możesz śmiało oczekiwać wyróżniającej się „grającej” estetyki serii ROG Phone 7. W oparciu o poprzednie projekty można prawdopodobnie oczekiwać, że ROG Phone 7 będzie miał gniazdo słuchawkowe, nieprzerwany wyświetlacz (tj. Aparat do selfie osadzony w grubej górnej ramce) oraz dwa porty USB-C — jeden na dole i jeden na strona. Dodatkowy port służy do ładowania podczas grania w trybie poziomym i/lub podłączania urządzeń peryferyjnych, takich jak chłodnice i kontrolery. Wreszcie, telefony ROG są prawie zawsze ogromne. Nie oczekuj niczego mniejszego niż 6,6-calowy wyświetlacz z dużymi ramkami i dużą wagą. Dwa tygodnie przed datą premiery 13 kwietnia model podstawowy i model Pro zostały zauważone na stronie internetowej National Communications Commission of Taiwan (przez GSMArena). Zgodnie z oczekiwaniami projekt nie wydaje się zbytnio odbiegać od poprzedniej serii. Największą różnicą może być dwukolorowy kolor.

Jakie funkcje i specyfikacje będzie miał telefon ASUS ROG Phone 7?

Zdjęcie produktu ASUS ROG Phone 5 przedstawiające logo ROG na dołączonym etuiRyan-Thomas Shaw / Android AuthorityROG Telefony to bestie, jeśli chodzi o specyfikacje. Wczesne przecieki sugerują, że ROG Phone 7 może być wyposażony w najpotężniejszy obecnie na rynku procesor Android: Snapdragon 8 Gen 2. W tej chwili jest to prawie pewne na podstawie historii tych telefonów. Wczesny wyciek sugeruje również, że telefony może pochodzić z 16 GB pamięci RAM, co jest po prostu śmieszne. ROG Phone 7 może być również wyposażony w 256 GB pamięci, a wariant Ultimate może mieć 512 GB. Nie spodziewamy się jednak, aby którykolwiek z modeli miał gniazda kart microSD. Nowy wyciek z Tipster Digital Chat Station z 29 marca dostarczył nam znacznie więcej informacji. Potwierdzili procesor Snapdragon 8 Gen 2, wymieniając jednocześnie baterię 6000 mAh z prędkością ładowania 65 W, 6,78-calowy ekran OLED 165 Hz, system tylnych kamer 50 MP + 13 MP + 5 MP, strzelankę do selfie 32 MP i stopień ochrony IP54. nie słyszałem nic o możliwościach ładowania bezprzewodowego, ale nigdy nie było to opcją dla telefonów ASUS ROG. Więc nie spodziewalibyśmy się tego dodatku w produkcie końcowym. Nie oczekujemy również światowej klasy jakości obrazu z tych tylnych kamer. Ale nie jest to coś, czego oczekujemy od telefonów do gier.

Ile będzie kosztował ASUS ROG Phone 7?

Zdjęcie produktu ASUS ROG Phone 5 przedstawiające logo ROG LEDRyan-Thomas Shaw / Urząd ds. Androida
Telefon ROG 3: 999 $
Telefon ROG 5: 999 $
Telefon ROG 6: 999 USD Przez ostatnie trzy generacje ASUS oferował podstawowy model z serii ROG Phone w cenie 999 USD. Dlatego rozsądne jest założenie, że firma będzie kontynuować ten trend w modelach 2023. Jednak gdy odejdziesz od wariantów podstawowych, zobaczysz oszałamiające ceny. Na przykład telefon ASUS ROG Phone 6D Ultimate 2022 został wprowadzony na rynek w Europie za 1399 EUR (~1501 USD). Możliwe, że ROG Phone 7 Ultimate może osiągnąć lub nawet przekroczyć tę cenę. Możesz także oczekiwać, że ROG Phone 7D będzie droższy niż ROG Phone 7. Wersja Pro ROG Phone 6 (która prawdopodobnie będzie analogiczna do 7D) kosztowała na przykład 300 USD więcej.


ASUS ROG Phone 7: Co chcemy zobaczyć

ROG Phone 7 prawie na pewno będzie bestią specyfikacji, która pozwoli Ci grać w gry w najwyższej jakości. Jest jednak kilka rzeczy, które mamy nadzieję zobaczyć w ROG Phone 7, które nie mają wiele wspólnego z grami. Nie są one oparte na przeciekach ani plotkach; to tylko rzeczy, które chcielibyśmy zobaczyć z tego telefonu do gier.

Lepsza obietnica aktualizacji

Ekran główny ASUS Rog Phone 6 w dłoniRobert Triggs / Android Authority Skórka Androida dostarczana z telefonami ROG ma dwa projekty: ROG UI i Zen UI. Ten pierwszy wygląda jak na powyższym obrazku, a drugi wygląda bardzo podobnie do standardowego Androida. Oba wyglądają świetnie i są niewiarygodnie szybkie i płynne. Jednak zaangażowanie ASUS w aktualizacje wszystkich swoich telefonów jest poważnie niewystarczające. Firma obiecuje tylko dwie wersje Androida, co w przypadku ROG Phone 7 (który prawie na pewno zostanie uruchomiony z Androidem 13) oznaczałoby wsparcie przez Androida 15. Chociaż jest to dość przeciętne, ASUS jeszcze pogarsza sytuację, dostarczając te aktualizacje w lodowcowym czasie tempo. Ponieważ firmy takie jak Samsung, OnePlus i inne zobowiązują się do ponad czterech aktualizacji Androida, nadszedł czas, aby firma ASUS poprawiła swoją grę. Chcemy co najmniej trzech aktualizacji Androida i stałego, szybkiego tempa wydawania łat. Jeśli wydasz ponad 1000 USD na telefon, firma może przynajmniej tyle zrobić, aby warto było zainwestować.

Flagowy aparat

Obudowa aparatu ASUS Rog Phone 6Robert Triggs / Android Authority Firma ASUS zapewnia doskonałe wrażenia z korzystania z aparatu dzięki swoim telefonom ROG. Biorąc pod uwagę, że seria jest przeznaczona do gier, moglibyśmy łatwo wybaczyć firmie, gdyby zignorowała ten aspekt swoich urządzeń. Ale tak nie jest, ponieważ telefony ROG świetnie nadają się do robienia standardowych zdjęć. Jednak obsługa aparatu wciąż nie jest na poziomie flagowca, jest jedną z największych rzeczy, które uniemożliwiają telefonowi ROG bycie czyimś codziennym kierowcą. Tak, telefon ROG ma służyć do grania, ale dzięki dużemu, pięknemu wyświetlaczowi, ogromnej baterii, tonom pamięci RAM i superszybkiemu przewodowemu ładowaniu ten mógł być czyimś codziennym kierowcą. Ale aparat utrudnia wybór czegoś takiego niż Galaxy S23 Ultra, a nawet Pixel 7 Pro. Chcielibyśmy zobaczyć, jak ASUS podkreśla aparat w tym roku, a może nawet zawiera ten flagowy obiektyw: teleobiektyw. To otworzyłoby urządzenie nie tylko dla zapalonych graczy.

Ochłodź to nieco estetyką „gracza”.

Wyświetlacz ASUS Rog Phone 6 Pro ROG VisionRobert Triggs / Android Authority Nasze dwie pozycje z listy życzeń do tej pory koncentrowały się głównie na przeciętnym użytkowniku, czyli nie na typowym graczu. ASUS może jeszcze bardziej zabiegać o tego konsumenta, stonując estetykę graczy obecną w telefonach ROG. Chcielibyśmy zobaczyć to na telefonie ASUS ROG 7! Oczywiście rozumiemy, że jest to telefon do gier. Będzie musiał zawierać elementy projektowe zorientowane na graczy. Jednak Razer był w stanie stworzyć telefon do gier, który nie wyglądał tak, jakby był przeznaczony tylko dla graczy, a REDMAGIC 8 Pro był w stanie naprawdę dobrze pokonać linię. Mamy nadzieję, że ASUS nieco złagodzi sytuację dzięki ROG Phone 7, aby pomóc mu przyciągnąć ludzi, którzy chcą telefonu do gier, ale nie takiego, który krzyczy: „Spójrz na mnie, jestem graczem!” Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android