Arlo vs Ring: który oferuje najlepsze bezpieczeństwo inteligentnego domu?

Arlo vs Ring: który oferuje najlepsze bezpieczeństwo inteligentnego domu?

Obecnie masz wiele możliwości wyboru, jeśli chodzi o bezpieczeństwo inteligentnego domu — są takie marki jak Eufy, Wyze, Ecobee, Philips Hue i oczywiście Google Nest. Jeśli jednak potrzebujesz kompletnego systemu obejmującego kamery, czujniki, dzwonki do drzwi i panele alarmowe, gigantami w branży są Arlo i Ring — przynajmniej w Stanach Zjednoczonych. Na którym z nich powinieneś zbudować swoje bezpieczeństwo, jeśli na którymś z nich?

Arlo kontra Ring: W skrócie

Arlo to spółka wydzielona z Netgear, najbardziej znanej z routerów Wi-Fi, natomiast Ring jest spółką zależną Amazona, który kupił ją w lutym 2018 r. Obie firmy wymagają subskrypcji, aby odblokować pełną funkcjonalność swoich kamer i dzwonków do drzwi, a jedna z nich najdroższe plany, jeśli chcesz profesjonalnego monitorowania. Jeśli chodzi o ekosystemy inteligentnego domu, urządzenia Ring są mocno nastawione na integrację z Alexą, chociaż mają bardzo marginalne wsparcie w Google Home/Asystencie Google. Arlo traktuje Alexę i Google Home jednakowo, a wiele jego kamer i dzwonków do drzwi obsługuje także Apple HomeKit. Ring nie jest kompatybilny z HomeKit bez rozwiązań innych firm, takich jak Homebridge. Firma Ring oferuje znacznie większą gamę produktów sprzętowych, zwłaszcza jeśli uwzględnisz akcesoria innych firm, ale Arlo nadal zapewnia wszystkie niezbędne elementy — nawet wykrywanie wycieków wody. Żadna firma nie oferuje inteligentnych zamków do drzwi, ale możesz połączyć zamki innych firm za pomocą Alexa, Google Home i/lub HomeKit.

Arlo kontra Ring: linie produktów

Obie firmy oferują tak duży asortyment sprzętu, że nie jesteśmy w stanie szczegółowo opisać każdego produktu. Zamiast tego postaramy się podsumować ich katalogi, dając wyobrażenie o tym, czego możesz się spodziewać, wybierając się na zakupy. Niezależnie od tego, jaką markę wybierzesz, duży nacisk kładzie się na pakiety — zazwyczaj można uzyskać znaczną zniżkę, jeśli kupisz cały system na raz, a nie element po kawałku. Pamiętaj również, że niektóre produkty mogą wymagać działania innego urządzenia, zwłaszcza takie jak dzwonki, czujniki i centrale/panele alarmowe. Celowo pomijamy drobne akcesoria, takie jak kable i części zamienne.

Arlo

Arlo Pro 4 Najlepsze kamery bezpieczeństwa
Kamery: Essential, Essential Indoor, Essential XL, Pro 3 (bezprzewodowa kamera Floodlight), Pro 4, Pro 5S 2K, Ultra 2
Dzwonki do drzwi: Wideodomofon, niezbędny
Czujniki/Panele: Czujnik All-in-One (ruch, światło, otwarcie/zamknięcie, woda, zamarznięcie, dym i CO, nasłuchiwanie alarmów), system bezpieczeństwa w domu (koncentrator czujników z klawiaturą i 2 czujniki All-in-One)
Akcesoria: Chime 2, uchwyty, obudowa kamery, ładowarki akumulatorów, akumulatory, bezprzewodowa syrena zewnętrzna, zasilanie komórkowe i bateryjne (dla domowego systemu bezpieczeństwa), ładowarka panelowa słoneczna (do kamer), przycisk Safe, Ultra SmartHub, Pro SmartHub

Pierścień

Dzwonek Ring Battery Plus z bliskaRoger Fingas / Android Authority Więcej o tych urządzeniach możesz przeczytać w naszym dedykowanym przewodniku dla kupujących Ring, a oto krótka lista produktów:

Kamery zewnętrzne: Spotlight Cam Plus (bateria/wtyczka/przewodowa/solarna), Spotlight Cam Pro (bateria/wtyczka/przewodowa/solarna), Floodlight Cam Plus (przewodowa/wtyczka), Floodlight Cam Pro (przewodowa/wtyczka) ), Stick Up Cam (akumulator/plug-in/solar/pantilt), Stick Up Cam Pro (akumulator/plug-in/solar), Stick Up Cam Elite (zasilanie przez sieć Ethernet), kamera samochodowa
Kamery wewnętrzne: Kamera wewnętrzna (2. generacji), seria Stick Up Cam
Dzwonki do drzwi: Wideodomofon (2. generacji), akumulatorowy dzwonek do drzwi Plus, kamera z wizjerem, przewodowy dzwonek wideo, dzwonek wideo Pro, dzwonek wideo Pro 2, dzwonek wideo Elite (zasilanie przez sieć Ethernet)
Czujniki/Panele: Alarmowy czujnik kontaktu okna i drzwi, alarmowy czujnik dymu i CO, klawiatura alarmowa, stacja bazowa Alarm Pro, alarmowy zewnętrzny czujnik kontaktowy, alarmowy czujnik stłuczenia szyby, alarmowy czujnik zalania i zamarzania, alarmowa czujka ruchu, przedłużacz zasięgu alarmu, kontroler dostępu Pro 2 ( do bram), zestaw alarmowy do modernizacji (do istniejących przewodowych systemów alarmowych), czujnik ruchu (do oświetlenia zewnętrznego), czujnik skrzynki pocztowej
Akcesoria: Chime, Chime Pro, Panic Button, Pet Tag, panele słoneczne, ładowarki do akumulatorów, uchwyty, Power Pack (do stacji bazowej Alarm Pro), osłony dzwonka do drzwi, Outdoor Smart Plug, Bridge (do oświetlenia zewnętrznego), Transformator (do oświetlenia), A19 Inteligentna żarówka LED, kinkiet Solar

Arlo kontra Ring: plany subskrypcyjne

Jak podpowiadaliśmy na wstępie, chyba nie warto kupować produktów Arlo czy Ring bez abonamentu. Będziesz potrzebował jakiegoś planu, aby włączyć wszystkie funkcje kamery i dzwonka do drzwi – nawet tak podstawowe, jak nagrywanie w chmurze – a jeśli chcesz zastąpić systemy oferowane przez firmy takie jak ADT, będziesz musiał zapłacić za plan z profesjonalnym monitoringiem (jeśli jest dostępny).

Arlo

Wideodomofon Arlo EssentialW naszym przewodniku po Arlo Secure jest więcej do powiedzenia, ale tutaj znajdziesz przegląd wszystkich planów Arlo w USA. Opcje będą się różnić w innych krajach, jeśli w ogóle są tam dostępne.

Bezpieczne: Kosztuje to 4,99 USD za pojedynczą kamerę lub dzwonek do drzwi lub 12,99 USD za nieograniczoną liczbę kamer. Włączone funkcje obejmują 30-dniowe nagrywanie zdarzeń w chmurze, interaktywne powiadomienia, animowane powiadomienia podglądu, rozpoznawanie obiektów AI, wykrywanie dźwięku alarmu i strefy aktywności. Zapewnia również dodatkowe korzyści, takie jak wymiana w przypadku kradzieży, priorytetowe wsparcie i zniżki na zakupy.
Bezpieczne Plus: Stała opłata za 17,99 USD miesięcznie obejmuje wszystko, od opcji Bezpieczne, po opcje aplikacji jednym dotknięciem, które pozwalają wysłać policję, straż pożarną lub pomoc medyczną do Twojego domu. Dostępna jest także opcja „krytycznych” alertów, które zastępują wszelkie ustawienia ciche lub Nie przeszkadzać w systemie Android lub iOS (lub iPadOS, jeśli o to chodzi).
Bezpieczeństwo i ochrona Plus: Za 24,99 USD miesięcznie zapewnia to całodobowy monitoring i weryfikację/eskalację wideo, jeśli posiadasz system bezpieczeństwa Arlo. Poza domem możesz także korzystać z aplikacji Arlo Safe, która obejmuje wykrywanie wypadków, wysyłanie komunikatów alarmowych jednym dotknięciem, alerty dla kontaktów alarmowych i zameldowania rodzinne. W szczególnie niebezpiecznych sytuacjach możesz aktywować Tryb Strażnika, który automatycznie uruchamia wezwanie pomocy po zwolnieniu przycisku bezpieczeństwa.
Starter całkowitego bezpieczeństwa: Kosztuje to 9,99 USD miesięcznie przez 36 miesięcy, ale obejmuje koncentrator czujników klawiatury i 2 czujniki All-in-One z monitorowaniem 24/7, obsługą krytycznych alertów i możliwością wysyłania reakcji w sytuacjach awaryjnych.
Total Security Starter Plus: Płacisz 19,99 USD miesięcznie przez 36 miesięcy, ale oprócz koncentratora czujników klawiatury otrzymujesz 10 czujników typu „wszystko w jednym” oraz jednostkę komórkową i zapasową baterię, która gwarantuje, że system będzie działał nawet po awarii zasilania lub Wi-Fi w dół.
Total Security Advanced z wideo: Za ogromne 49,99 USD miesięcznie przez 36 miesięcy łączy to zalety Total Security z Secure Plus. Dołączony sprzęt obejmuje koncentrator czujników z klawiaturą, 10 czujników typu „wszystko w jednym”, zasilanie komórkowe i akumulatorowe, 3 kamery Pro5S 2K z 4 akumulatorami, podwójną stację ładującą i 3 uchwyty zabezpieczające przed kradzieżą.

Pierścień

Pakiet Ring Alarm Pro 2023To są amerykańskie oferty firmy Ring. Podobnie jak w przypadku Arlo, szczegóły będą się różnić w innych krajach, w których działa Ring.

Ochrona podstawowa: 3,99 USD miesięcznie lub 39,99 USD rocznie obejmuje pojedynczy dzwonek do drzwi lub kamerę i umożliwia wykrywanie osób, nagrywanie wydarzeń w chmurze do 180 dni, podgląd zdjęć w powiadomieniach oraz zapisywanie i udostępnianie wideo. Otrzymasz także 10% zniżki na niektóre produkty Amazon/Ring.
Chroń Plus: Za 10 USD miesięcznie lub 100 USD rocznie stanowi to rozszerzenie wersji Basic na wszystkie kamery i dzwonki do drzwi w Twoim domu. Jedyną dodatkową zaletą jest przedłużona gwarancja na wszystkie urządzenia pod jednym adresem.
Chroń profesjonalistę: 20 USD miesięcznie lub 200 USD rocznie zapewnia korzyści Plus, a także całodobowy monitoring, komórkową kopię zapasową systemu Ring Alarm oraz przycisk SOS do reagowania w sytuacjach awaryjnych w aplikacji Ring. Jeśli masz stację bazową Alarm Pro, plan obejmuje 3 GB zapasowego Internetu (z opłatą 3 USD za dodatkowy GB) i lokalne nagrywanie na karcie microSD, jeśli ją posiadasz.

Arlo vs Ring: integracja inteligentnego domu

Dzwonek Ring Battery Doorbell Plus oglądany w programie Echo Show 5Roger Fingas / Android AuthorityJeśli masz już inne inteligentne urządzenia domowe połączone z popularną platformą, może to być niezwykle ważne. Umożliwia nowe interakcje i bardziej złożone automatyzacje, takie jak zamykanie drzwi i włączanie określonych świateł za każdym razem, gdy wychodzisz z domu. Ring najlepiej połączyć z Alexą, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że oba są własnością Amazon. Kiedy używasz głośników, streamerów multimediów i inteligentnych wyświetlaczy zgodnych z Alexa, automatycznie otrzymujesz sygnały dzwonka do drzwi, funkcje interkomu, podgląd wideo na żywo i/lub funkcje uzbrajania. Technicznie rzecz biorąc, Google Home będzie współpracować z Ring, ale nie będzie działać z żadną z funkcji, które właśnie wymieniliśmy. Apple HomeKit nie ma natywnej obsługi, chociaż można to obejść za pomocą Homebridge. Arlo obsługuje Alexę, HomeKit i Google Home. Korzyści zależą od platformy, z której korzystasz, ale jeśli jesteś użytkownikiem HomeKit lub Google Home, automatycznie powinieneś wybrać Arlo. Pamiętaj, że w przypadku zestawu HomeKit do działania połączenia potrzebny będzie Arlo SmartHub lub stacja bazowa, a także HomePod lub Apple TV 4K, które będą pełnić funkcję Apple Home Hub. Pamiętaj oczywiście, że nie potrzebujesz żadnego rodzaju parasolowa platforma inteligentnego domu do korzystania z Arlo lub Ring — zawsze możesz skorzystać z dedykowanych aplikacji tych firm na Androida i iOS.

Arlo vs Ring: który z nich jest dla Ciebie odpowiedni?

Kamera Arlo Pro5S 2KJeśli polegasz na Google Home lub Apple HomeKit lub chcesz zachować je jako opcję, oczywistym wyborem jest Arlo. Podczas gdy Arlo ma mniej produktów i pobiera wyższe opłaty za swoje subskrypcje, Amazon/Ring wydaje się być zdeterminowany, aby wykluczyć swoich rywali w przestrzeni inteligentnego domu, a to wielka sprawa w przypadku systemu bezpieczeństwa, którego będziesz używać przez lata. Nawet jeśli na razie zadowala Cię aplikacja Ring i/lub Amazon Alexa, jeśli później zmienisz zdanie, możesz wydać setki dolarów na wymianę kamer i innego sprzętu. Arlo jest często technicznie lepszy i jedyną realną opcją dla użytkowników Google Home lub Apple HomeKit, ale Ring może być doskonały, jeśli korzystasz z Amazon Alexa lub nie zależy Ci na integracji inteligentnego domu. Możesz także wybrać Arlo, jeśli chcesz najbardziej zaawansowanych funkcji i jakości wideo, ponieważ Ring pozostaje w tyle w obszarach takich jak sztuczna inteligencja i rozdzielczość. Sytuacja powoli nadrabia zaległości, więc nie jest to przesadny problem, choć można by pomyśleć, że Ring byłby bardziej hojny, gdyby za nim stała spółka-matka warta bilion dolarów.Kamera Ring Floodlight Cam Wired ProJeśli jesteś fanem Alexy lub nie zależy Ci na integracji inteligentnego domu, być może wolisz Ring. Subskrypcje Ring Protect są tańsze, a przy tak wielu różnych produktach do wyboru nie jest trudno zbudować system, który będzie odpowiadał Twojemu budżetowi i spełni określone potrzeby w zakresie bezpieczeństwa. Ogólnie rzecz biorąc, Alexa jest całkiem świetną platformą, zwłaszcza że nie odtwarza ulubionych programów na Androidzie i iOS. Sterowanie działa równie dobrze na Pixelu 8, jak i na iPhonie 15. Ważniejsze pytanie dotyczy tego, czy wybrać któryś z ekosystemów. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, Arlo i Ring wymagają subskrypcji, aby były przydatne. Nawet podstawowe funkcje, takie jak nagrywanie lokalne lub rozpoznawanie osób i obiektów AI, nie będą działać bez planu. Jeśli nie potrzebujesz profesjonalnego monitorowania, lepszym wyborem będą urządzenia Google Nest lub budżetowa marka Blink firmy Amazon, zwłaszcza że ta pierwsza oferuje rozpoznawanie obiektów na urządzeniu i zawiera niewielką ilość miejsca w chmurze za darmo.


Często zadawane pytania

Kto jest właścicielem Arlo? Arlo było pierwotnie własnością Netgear, ale w 2018 r. wydzieliło je w odrębną spółkę. Kto jest właścicielem Ring? Amazon, który kupił Ring w lutym 2018 r. Czy kamery Arlo i Ring wymagają subskrypcji? Skutecznie. Chociaż zachowują pewne podstawowe funkcje bez nich, takie jak podgląd na żywo, będziesz tracić podstawowe funkcje, takie jak nagrywanie w chmurze i rozpoznawanie obiektów. Czy kamery Arlo i Ring działają bez Wi-Fi? Dostępne są opcje zapasowego połączenia komórkowego, a w niektórych przypadkach nawet nagrywania lokalnego, ale za ten przywilej trzeba zapłacić. Czy kamery Arlo i Ring są wodoodporne? Ich kamery do zastosowań zewnętrznych są wodoodporne. Ich kamery wewnętrzne nie są, więc za wszelką cenę unikaj ich zamoczenia. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android