Apple zaprezentuje „Apple Intelligence” na WWDC i oto funkcje, które obsługuje

Apple zaprezentuje „Apple Intelligence” na WWDC i oto funkcje, które obsługuje

Aamir Siddiqui / Android AuthorityTL;DR Oczekuje się, że około połowa głównych prezentacji Apple na WWDC będzie dotyczyć funkcji sztucznej inteligencji. Podczas wydarzenia firma zaprezentuje swój nowy system sztucznej inteligencji o nazwie „Apple Intelligence”. Użytkownicy będą musieli wyrazić zgodę na korzystanie z funkcji sztucznej inteligencji firmy. Chociaż Apple późno dołączył do wyścigu AI, pracuje nad szeregiem funkcji AI w swoich produktach. Oczekuje się, że podczas WWDC w końcu zobaczymy owoce pracy firmy. Z nowego raportu wynika, że ​​około połowa przyszłotygodniowej prezentacji skupi się na sztucznej inteligencji i skupi się wokół nowego systemu sztucznej inteligencji giganta technologicznego. Mark Gurman z Bloomberg przedstawił wszystko, co Apple planuje ogłosić podczas wydarzenia WWDC 10 czerwca. Podczas wydarzenia podobno firma z Cupertino zaprezentuje swój nowy system sztucznej inteligencji, który nazwała „Apple Intelligence”. Będzie dostępny dla iPhone'a 15 Pro i iPhone'ów, które pojawią się w tym roku, a także dla iPadów i komputerów Mac z co najmniej chipem M1. Sztuczna inteligencja będzie dostępna w najnowszych wersjach systemów iOS, iPadOS i macOS. Apple Intelligence będzie obsługiwać różnorodne funkcje sztucznej inteligencji, na które użytkownicy będą musieli wyrazić zgodę. Funkcje te zostaną udostępnione jako wersje beta i będą bardziej skupiać się na funkcjach produktywnych, a nie na takich rzeczach, jak generowanie obrazu lub wideo. Apple nawiązał także współpracę z OpenAI, aby stworzyć chatbota podobnego do ChatGPT. Ponadto te funkcje sztucznej inteligencji będą opierać się albo na przetwarzaniu na urządzeniu, albo na przetwarzaniu w chmurze, przy czym nowe systemy operacyjne będą korzystać z algorytmu w celu określenia najlepszego podejścia do każdego zadania.

Jakie funkcje zostaną ogłoszone?

Jeśli chodzi o funkcje, które zostaną ogłoszone, dostępna będzie funkcja podsumowania AI umożliwiająca przeglądanie artykułów i stron internetowych w przeglądarce Safari. Podsumowanie AI trafi także do SMS-ów i e-maili. Podobno będzie dostępna funkcja nadrabiania zaległości w przypadku nieodebranych powiadomień. Sztuczna inteligencja może także zapewniać w pełni rozwinięte odpowiedzi na e-maile i SMS-y. Kolejne ogłoszenie będzie dotyczyło wirtualnego asystenta Apple. Oczekuje się, że Siri otrzyma modernizację sztucznej inteligencji w usłudze sterowania głosowego. Umożliwi to Siri kontrolę nad funkcjami i działaniami w aplikacjach. Dzięki temu użytkownicy będą mogli poprosić Siri o wykonanie takich czynności, jak usunięcie wiadomości e-mail, edycja zdjęcia lub podsumowanie artykułu prasowego. Punkt sprzedaży twierdzi, że Apple chce rozszerzyć tę funkcjonalność na aplikacje innych firm, aby użytkownicy mogli wydawać wiele poleceń w ramach jednego żądania, ale ta możliwość prawdopodobnie nie będzie dostępna wcześniej niż w przyszłym roku. A skoro mowa o poczcie e-mail, aplikacja Mail zyska taką możliwość do automatycznego kategoryzowania poczty przychodzącej. Aktualizowane są także notatki głosowe, aby umożliwić automatyczną transkrypcję nagrań dźwiękowych. Ostateczne ogłoszenia AI dotyczą emoji generowanych przez sztuczną inteligencję i nowych możliwości edycji zdjęć. Ta sztuczna inteligencja może tworzyć niestandardowe emoji reprezentujące wpisywane słowa lub frazy. Tymczasem aplikacja Zdjęcia będzie korzystać z tej technologii, aby ułatwić wykonywanie takich czynności, jak usuwanie obiektu ze zdjęcia lub poprawianie obrazu.

Inne ogłoszenia

Chociaż nie jest to funkcja sztucznej inteligencji, oczekuje się, że Apple ogłosi coś na temat środków ostrożności podejmowanych w celu ochrony bezpieczeństwa i prywatności. Firma już wcześniej odradzała korzystanie z serwerów w chmurze, ale będzie wykorzystywać taką technologię wraz ze swoją sztuczną inteligencją. W związku z tym opowie o funkcjach bezpieczeństwa chipów używanych w swoich centrach danych. Oczekuje się również, że firma wspomni, że nie będzie budować profili użytkowników na podstawie danych klientów, a także będzie pokazywać raporty, że nie czytają ani nie sprzedają Twoich danych. Firma będzie również publikować ogłoszenia niezwiązane ze sztuczną inteligencją, takie jak nowa aplikacja do zarządzania hasłami i aktualizacje aplikacji. Ponieważ jest to wydarzenie skupiające się głównie na oprogramowaniu, prawdopodobnie nie będzie żadnych ujawnień dotyczących sprzętu. Rozpoczęcie WWDC zaplanowano na 10 czerwca i potrwa do 14 czerwca. Przemówienie rozpocznie się o 13:00 czasu wschodniego i będzie transmitowane na żywo w YouTube .
Masz wskazówkę? Mów do nas! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android