Apple Watch Series 8 vs Watch Series 9: Który zakup jest lepszy?

Apple Watch Series 8 vs Watch Series 9: Który zakup jest lepszy?

Dzięki zestawowi nowych sztuczek Apple Watch Series 9 to nowy smartwatch domagający się Twojego nadgarstka. Ale czy to wystarczy, aby przekonać właścicieli najnowszych zegarków Apple do aktualizacji? Jeśli posiadasz serię 8, prawdopodobnie zmagasz się z tym pytaniem. Jesteśmy tutaj, aby odpowiedzieć na to pytanie w naszym porównaniu Apple Watch Series 8 z Watch Series 9.

Apple Watch Series 8 vs Watch Series 9: w skrócie
Wybór pomiędzy dwoma najlepszymi smartwatchami na rynku nie jest łatwym zadaniem, dlatego oto kluczowe różnice pomiędzy najnowszymi modelami Apple. Apple Watch Series 9 ma szybszy chipset S9 niż krzem S8 w Series 8. Chipset S9 zawiera również silnik neuronowy, który obsługuje kilka inteligentnych funkcji serii 9. Seria 8 nie ma tej funkcji. Apple wprowadza także nowy różowy kolor do Watch Series 9. Obydwa smartwatche mają ten sam moduł monitorowania kondycji i zdrowia. Apple Watch Series 9 ma jaśniejszy wyświetlacz, osiągający maksymalną jasność 2000 nitów.

Specyfikacje Apple Watch Series 8 i Watch Series 9

Apple Watch Series 9 Apple Watch Series 8 Wyświetlacz
Apple Watch Series 9LTPO OLED Retina
396 x 484 pikseli (45 mm) 352 x 430 pikseli (41 mm)
Zawsze włączony wyświetlacz Jasność do 2000 nitów
Minimalna jasność 1 nit
Apple Watch Series 8LTPO OLED Retina
484 x 396 pikseli (45 mm) 430 x 352 pikseli (41 mm)
Zawsze włączony wyświetlacz Jasność do 1000 nitów
Wymiary i waga
Seria zegarków Apple 945 mm:
45 x 38 x 10,7 mm
Aluminium: 38,8 g
Stal nierdzewna: 51,5 g 41 mm:
41 x 35 x 10,7 mm
Aluminium: 32g
Stal nierdzewna: 42,3 g
Seria zegarków Apple 845 mm:
45 x 38 x 10,7 mm
Aluminium: 38,8 g
Stal nierdzewna: 51,5 g 41 mm:
41 x 35 x 10,7 mm
Aluminium: 32g
Stal nierdzewna: 42,3 g
Trwałość
Seria zegarków Apple 9WR50
Certyfikat IP6X
Seria zegarków Apple 8WR50
Certyfikat IP6X
SoC
Apple Watch Series 9Apple S9 z 64-bitowym procesorem dwurdzeniowym
Apple W3
Układ Apple U2 (ultraszerokopasmowy)
4-rdzeniowy silnik neuronowy
Apple Watch Series 8Apple S8 z 64-bitowym procesorem dwurdzeniowym
Apple W3
Układ Apple U1 (ultraszerokopasmowy)
Baran
Seria Apple Watch 91 GB
Seria Apple Watch 81 GB
Składowanie
Seria Apple Watch 932 GB
Seria Apple Watch 832 GB
Bateria
Seria Apple Watch 918 godzin
45 minut do 80% naładowania Magnetyczny kabel szybkiego ładowania USB-C
Seria Apple Watch 818 godzin
45 minut do 80% naładowania Magnetyczny kabel szybkiego ładowania USB-C
Oprogramowanie
Seria zegarków Apple 9WatchOS 10
Apple Watch Series 8WatchOS 9
Materiały i kolory obudowy
Apple Watch Series 9 Tylko z GPS, GPS + Cellular
Aluminium: Midnight, Starlight, Silver, Product Red i PinkGPS + Cellular
Stal nierdzewna: grafit, srebro, złoto
Apple Watch Series 8 Tylko GPS, GPS + Cellular
Aluminium: Midnight, Starlight, Silver, Product RedGPS + Cellular
Stal nierdzewna: grafit, srebro, złoto
Łączność
Seria zegarków Apple 9GPS/GNSS
GLONASS
Galileusz
QZSS
BeiDou
Wi-Fi 802.11b/g/n 2,4 GHz i 5 GHz
Bluetooth 5.0Model A2475 (41mm)
Model A2477 (45mm)
Pasma LTE: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 25, 26, 39, 40, 41, 66
Seria zegarków Apple 8GPS/GNSS
GLONASS
Galileusz
QZSS
BeiDou
Wi-Fi 802.11b/g/n 2,4 GHz i 5 GHz
Bluetooth 5.0Model A2475 (41mm)
Model A2477 (45mm)
Pasma LTE: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 25, 26, 39, 40, 41, 66
Czujniki
Apple Watch Series 9Zawsze włączony wysokościomierz
Czujnik tlenu we krwi
EKG
Optyczny czujnik serca trzeciej generacji
Czujnik temperatury
Akcelerometr
Żyroskop
Czujnik światła otoczenia
Apple Watch Series 8Zawsze włączony wysokościomierz
Czujnik tlenu we krwi
EKG
Optyczny czujnik serca trzeciej generacji
Czujnik temperatury
Akcelerometr
Żyroskop
Czujnik światła otoczenia
Zgodność
Apple Watch Series 9iOS 17 lub nowszy
Apple Watch Series 8iOS 15 lub nowszy

Apple Watch Series 8 vs Watch Series 9: funkcje

Wydarzenie Apple 2023 Seria Apple Watch 9Bitwa Apple Watch Series 8 vs Watch Series 9 na papierze jest niezwykle zbliżona, ale ich zestawy funkcji mają kilka różnic. W serii 9 wprowadzono kilka funkcji napędzanych głównie przez nowy silnik neuronowy chipsetu S9. Dla wielu wbudowane przetwarzanie Siri jest najbardziej intrygującym dodatkiem do serii 9. Zegarek nie będzie już musiał wysyłać poleceń Siri do cyfrowego eteru, aby przetworzyć swoje żądania. Zamiast tego wszystkie komunikaty głosowe zostaną odszyfrowane i wykonane na urządzeniu. Daje to serii 9 przewagę nad serią 8, gdy połączenie internetowe jest niedostępne. Użytkownicy mogą także używać Siri do pobierania lub rejestrowania danych dotyczących zdrowia za pomocą głosu. Silnik neuronowy wprowadza także nowy mechanizm kontroli gestami. Nazywany podwójnym dotknięciem, użytkownicy mogą „kliknąć” palcem wskazującym i kciukiem ręki zegarka dwukrotnie, aby wejść w interakcję z aplikacjami na Series 9. Gest steruje głównym przyciskiem w dowolnej aplikacji, dzięki czemu użytkownicy mogą odtwarzać lub wstrzymywać muzykę, wyłączać alarmy, a nawet Odbieraj połączenia. Może także przeglądać widżety w interfejsie Series 9. Dla wielu wbudowane przetwarzanie Siri jest najbardziej intrygującym dodatkiem do serii 9. Podczas gdy seria 8 jest wyposażona w ultraszerokopasmowy chip, chipset U2 w serii 9 pozwala na większą precyzję podczas wyszukiwania towarzyszącego iPhone’a 15. Zegarek poprowadzi użytkownika do dokładnego położenia smartfona, gdy znajduje się on w promieniu 20 stóp od Twojej lokalizacji. To miła poprawa jakości życia dla tych, którzy często zapominają, gdzie odłożyli swój sprzęt. Poza tymi dodatkami Apple Watch Series 9 i Series 8 są zasadniczo podobne. Znajdziesz te same funkcje śledzenia kondycji, w tym czujnik temperatury i EKG. Czujnik tętna Apple trzeciej generacji jest nadal dostępny w obu modelach. Chociaż seria 9 otrzyma system watchOS 10 od razu po wyjęciu z pudełka, nie będzie on dostępny wyłącznie w nowym smartwatchu. Seria 8 zyska także nowe funkcje systemu operacyjnego, od nowych widżetów po obsługę map offline.

Apple Watch Series 8 vs Watch Series 9: Design

Wydarzenie Apple 2023 Seria Apple Watch 9 (6)Seria 9Ekran dotykowy Apple Watch Series 8Seria 8 To tak naprawdę gra polegająca na odnajdywaniu różnic pomiędzy Serią 8 i Serią 9. Najbardziej godną uwagi zmianą jest nowa różowa kolorystyka, która nadaje serii 9 nieco więcej osobowości niż jej poprzedniczka. Poza tym nadal znajdziesz minimalne ramki, cyfrową koronkę w prawym górnym rogu i podobną obsługę pasków do zegarka na obu urządzeniach. Apple w swoim nowym zegarku podchodzi jednak poważniej do materiałów pochodzących z etycznych źródeł. Wykorzystuje więcej materiałów pochodzących z recyklingu w serii 9 niż w serii 8, rozciągając się na nowe pasma.

Apple Watch Series 8 vs Watch Series 9: Cena i kolory

Wydarzenie Apple 2023 Seria Apple Watch 9 kolorówApple Watch Series 8 zadebiutował w 2022 roku w cenie zaczynającej się od 399 dolarów. Teraz, gdy seria 9 jest dostępna, prawdopodobnie można ją znaleźć w znacznie niższej cenie. Oferowane kolory to Starlight, Midnight, Product Red, srebrny, grafit i złoty. Dwie ostatnie opcje są ograniczone do korpusu ze stali nierdzewnej, podczas gdy srebro jest wspólne z aluminium. Apple Watch Series 8 (Wi-Fi)Apple Watch Series 8 (Wi-Fi)Wybór redakcji AAApple Watch Series 8 (Wi-Fi) Doskonały wyświetlacz Retina • Projekt i wykonanie najwyższej jakości • Zaawansowane czujniki śledzące stan zdrowia Bardzo wydajne urządzenie dla każdego, kto znajduje się w otoczonym murem ogrodzie Apple Apple Watch Series 8 z łącznością Wi-Fi jest wyposażony w zaawansowane narzędzia do śledzenia kondycji i stanu zdrowia, w tym czujnik temperatury do monitorowania zmian w organizmie i lepszego wglądu w cykle kobiece. Urządzenie ma również gruby kryształ z przodu nad wyświetlaczem, co zapewnia większą trwałość. Dodatkowe zalety obejmują wykrywanie awarii, tryb niskiego zużycia energii i obszerną obsługę aplikacji innych firm. Apple Watch Series 9 można zamawiać w przedsprzedaży, a sprzedaż trafi od 22 września 2023 roku. Apple tradycyjnie utrzymał cenę swojego poprzednika wynoszącą 399 dolarów. Będziesz potrzebować 499 dolarów za najtańszy model LTE i 699 dolarów za alternatywę ze stali nierdzewnej. Oferowane kolory obejmują nową różową kolorystykę, dołączającą do powracającej obsady Starlight, Midnight, Product Red i srebrnej. Model ze stali nierdzewnej jest dostępny w kolorze złotym, grafitowym i srebrnym. Apple Watch seria 9Apple Watch seria 9Apple Watch Series 9 Nowy, wydajny procesor • Ulepszony wyświetlacz o jasności 2000 nitów • Nowe sterowanie gestami i funkcje Siri Najwygodniejszy smartwatch Apple Nowy chip S9 sprawia, że ​​Apple Watch Series 9 jest najwydajniejszym i najbardziej przyjaznym dla baterii zegarkiem Apple w dotychczasowej historii. Ciesz się większym bezpieczeństwem, ulepszoną funkcjonalnością w sytuacjach słabej łączności i ulepszonym monitorowaniem stanu. Przedstawiamy nowy gest podwójnego dotknięcia.

Apple Watch Series 8 vs Watch Series 9: czy warto dokonać aktualizacji?

Konturowa twarz Apple Watch Series 8Kaitlyn Cimino / Android Authority Dociski i zakładki są na porządku dziennym w przypadku nowych zegarków Apple, a seria 9 nie jest wyjątkiem. To sprawia, że ​​wybór odpowiedniego momentu na aktualizację jest absolutnym koszmarem. Czy zatem warto przejść z serii 8 na serię 9? Cóż, nowy zegarek nie wprowadza praktycznie żadnych zmian konstrukcyjnych ani ulepszeń w zakresie śledzenia kondycji w stosunku do swojego poprzednika, ale jego nowy silnik neuronowy obsługuje przydatne obliczenia Siri na pokładzie i gest podwójnego dotknięcia. Jeśli kupisz iPhone’a 15, chip U2 przyda się również w przypadku zgubienia smartfona. Jednak ogólnie rzecz biorąc, nie uważamy, że Apple wnosi do Series 9 wystarczająco dużo, aby uzasadniać aktualizację, zwłaszcza jeśli opierasz się wyłącznie na funkcjach fitness Apple Watch. Dla nowych użytkowników Series 9 to naturalne miejsce na rozpoczęcie przygody z Apple Watch, ale obecni użytkownicy szukający naprawdę zabójczego dodatku być może będą musieli poczekać na Apple Watch X lub naciągnąć swój budżet na Apple Watch Ultra 2. Zgadzasz się? Który zegarek Apple Watch Twoim zdaniem jest lepszym zakupem? Daj nam znać w poniższej ankiecie.

Wolicie Apple Watch Series 9 czy Series 8?

2 głosySeria Apple Watch 950%Seria Apple Watch 850%

Często zadawane pytania

Czy Apple Watch Series 8 i Series 9 są wodoodporne? Zarówno Apple Watch Series 8, jak i Series 9 są wodoodporne. Oznacza to również, że możesz bez problemu brać prysznic w obu przypadkach lub ćwiczyć pływanie. Jak długo wytrzymuje bateria zegarka Apple Watch Series 9? Apple twierdzi, że czas pracy baterii zegarka Series 9 na jednym ładowaniu wynosi 18 godzin, czyli tyle samo, co w przypadku zegarka Series 8. Czy Apple Watch Series 9 jest dostarczany z ładowarką? Apple Watch Series 9 jest dostarczany z ładowarką, ale musisz zaopatrzyć się w własną kostkę ładującą. Czy Apple Watch Series 9 może mierzyć ciśnienie krwi? Apple Watch Series 9 nie ma wbudowanego ciśnieniomierza. Czy Apple Watch Series 9 monitoruje sen? Tak, Apple Watch Series 9 śledzi wszystkie standardowe wskaźniki snu, w tym fazy snu, czas snu i poziomy nasycenia krwi. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android