Apple Watch SE 2: Wszystko, co wiemy i chcemy zobaczyć (Aktualizacja: 24 sierpnia)

Apple Watch SE 2: Wszystko, co wiemy i chcemy zobaczyć (Aktualizacja: 24 sierpnia)

Eric Zeman / Urząd ds. AndroidaAktualizacja: 24 sierpnia 2022 (godz. 14:34 ET): Dodaliśmy kilka istotnych szczegółów na temat nadchodzącej premiery Apple iPhone 14 w dniu 7 września 2022 r. oraz tego, jak wydarzenie może sugerować również potencjalny Apple Watch SE 2.


Artykuł oryginalny: 20 maja 2022 (14:00 ET): Apple wygląda na gotowe do zaoferowania kolejnego niedrogiego urządzenia do noszenia. Przecieki sugerują, że firma ponownie odwiedzi swoją linię SE, a jesienią pojawi się nowy Apple Watch SE 2 wraz z Apple Watch Series 8. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co do tej pory wiemy, oraz tego, co mamy nadzieję zobaczyć.

Czy będzie Apple Watch SE 2?

Zegarek Apple Watch SE na nadgarstku użytkownika wyświetla jego pierścienie aktywności.Eric Zeman / Android Authority Zgodnie z komentarzami znawcy branży, Marka Gurmana (za pośrednictwem biuletynu Power On) i analityka Ming-Chi Kuo, trwają prace nad przyjazną dla budżetu kontynuacją SE. Chociaż szczegóły są nadal niejasne, użytkownicy prawdopodobnie mogą spodziewać się wyraźnych aktualizacji poprzedniej generacji, a wszystko to w podobnie niskiej cenie.
Zobacz też: Kompletny przewodnik dla kupujących Apple Watch

Kiedy będzie data premiery Apple Watch SE 2?

Użytkownik nosi na nadgarstku zegarek Apple Watch Series 6 z tarczą artysty.Jimmy Westenberg / Android AuthorityApple Watch Series 6Apple nie ujawniło jeszcze daty premiery Apple Watch SE 2, ani przecieki nie wskazywały na nic pewnego. Jednak oryginalny zegarek Apple Watch SE został wprowadzony na rynek we wrześniu 2020 r. wraz z Apple Watch Series 6. Linia ta została następnie pominięta, gdy Apple zaprezentowało serię 7 w 2021 r. Spodziewamy się, że nowy model pojawi się we wrześniu wraz z oczekiwanym Apple Watch Series 8. Na szczęście mamy teraz dobry pomysł, kiedy to może nastąpić. Wrześniowa premiera iPhone’a 14 została oficjalnie potwierdzona i odbędzie się 7 września 2022 r. o godzinie 10:00 czasu PT (13:00 czasu wschodniego). Chociaż w zaproszeniu nie ma wzmianki o nowym zestawie smartwatchów firmy, spekuluje się, że na imprezie pojawią się również urządzenia do noszenia.

Jakie funkcje i specyfikacje będzie miał Apple Watch SE 2?

Apple Watch SE z czerwonym silikonowym paskiem spoczywa na białym stole.Eric Zeman / Android AuthorityOgólnie rzecz biorąc, nie spodziewamy się żadnych większych zmian w formule Apple Watch SE w drugiej iteracji, ale są pewne plotki, które wskazują, czego się spodziewać. Design Apple Watch SE jest identyczny pod względem konstrukcji jak Apple Watch Series 6, z wyjątkiem kolorów i materiałów. Apple oferowało serię 6 w kolorze srebrnym, kosmicznym szarym, złotym, niebieskim i czerwonym, ale SE był ograniczony do srebra, kosmicznej szarości i złota. Podobnie, gdy seria 6 została wprowadzona z aluminium, stali nierdzewnej i tytanu, SE była dostępna tylko z aluminium.
Apple Watch SE prawa krawędźApple Watch SE z powrotem
Nowe urządzenie prawdopodobnie zachowa te same rozmiary i konstrukcję obudowy, co poprzedni model, ale może dodać zawsze włączony wyświetlacz, czego brakuje w pierwszej generacji. Według doniesień, inne specyfikacje, które mogą trafić do SE 2, obejmują chip S7 z serii 7 i nowy czujnik, który pozwoli urządzeniu wykonać EKG użytkownika. Nowsze plotki sugerują, że urządzenie może nawet otrzymać ten sam chip S8, co nadchodząca seria Apple Watch 8. Są to wszystkie funkcje, które odróżniają SE od droższych modeli Apple, a ich włączenie sugerowałoby, że Apple zobowiązuje się do oferowania nie tylko opcja budżetowa, ale potężna. Jeśli SE 2 miałby wystartować tej jesieni z tymi aktualizacjami, trudno byłoby nam tego nie polecać. Ponadto spodziewamy się, że SE 2 uruchomi ostatnio zaprezentowany watchOS 9. Oznacza to mnóstwo aktualizacji oprogramowania i nowych funkcji w tym historia AFib, przypomnienia o lekach, zaawansowane dane treningowe, ulepszone śledzenie snu i inne. Oczywiście te aktualizacje zostaną wprowadzone na wszystkie urządzenia Apple Watch 4 i nowsze, więc nie będą dokładnie odróżniać tego urządzenia. Sprawiliby jednak, że byłby to jeszcze bardziej imponujący zegarek budżetowy.

Jaka będzie cena Apple Watch SE 2?

Plotki nie były szczególnie owocne na temat ceny Apple Watch SE 2, ale spodziewalibyśmy się zobaczyć coś podobnego do tego, co Apple ustawił dla oryginalnego SE. Pierwsze SE zaczęło się od 279 USD za model standardowy, a wzrost do 329 USD za LTE. Było to również więcej, jeśli zdecydowałeś się na większy rozmiar obudowy. Biorąc pod uwagę, że urządzenie pojawiło się dwa lata temu, niewielki wzrost nie byłby niespodzianką. Jeden przeciek sugeruje, że podwyżka o 20 USD może być nieuchronna. Z drugiej strony Apple prawie wycofał Apple Watch 3 ze swojej oficjalnej oferty. Kiedy Apple ogłosiło watchOS 9 na WWDC 2022, dowiedzieliśmy się, że stary model nie będzie kwalifikował się do aktualizacji. Nadal można kupić Apple Watch 3 od Apple, ale nie zdziwiłoby nas, że jesienią zostanie wycofany. Może to wprost ustawić nową opcję SE 2 jako opcję budżetową firmy, a jeśli tak jest, możemy zobaczyć nową strukturę cenową.

Apple Watch SE 2: Co chcemy zobaczyć

Apple Watch SE spoczywa twarzą w dół na kamiennej powierzchni, wyświetlając czujniki z tyłu urządzenia.Eric Zeman / Android AuthorityApple Watch SE Apple Watch jest prawdopodobnie najpopularniejszym urządzeniem do noszenia na rynku, ale to nie znaczy, że jest bezbłędny. Poniżej przedstawiamy kilka ulepszeń, które chcielibyśmy zobaczyć w kolejnym modelu SE firmy.

Dłuższa żywotność baterii

Byłoby niedbale nie życzyć sobie lepszej żywotności baterii w nadchodzących urządzeniach do noszenia Apple. Podobnie jak większość innych najnowszych modeli, Apple Watch SE oferuje 18 godzin użytkowania między ładowaniami. Jednak pojedynczy trening GPS znacznie wyczerpuje baterię. Mamy nadzieję, że w nowym SE nastąpi dłuższa żywotność baterii i szybsze ładowanie. Technologia szybkiego ładowania wprowadzona w Apple Watch 7 jest prawdopodobnie bardziej realistyczna niż znaczne zwiększenie żywotności baterii.

EKG i inne nowe funkcje śledzenia zdrowia

Apple Watch Series 6 na nadgarstku użytkownika wyświetla ekran podpowiedzi EKG. Jimmy Westenberg / Android AuthorityThe Watch SE oferuje użytkownikom głęboką studnię funkcji do monitorowania zdrowia i kondycji. Ale nie zaszkodzi poprosić o więcej. Oryginał pomija dwie funkcje: monitorowanie tlenu we krwi i elektrokardiogram. Jeśli trafią one do Apple Watch SE 2, będzie to trudny budżet do pokonania. Już uważamy Apple Watch SE za najlepszą opcję dla większości użytkowników Apple. Dodanie zaawansowanych narzędzi do monitorowania stanu zdrowia do nowego modelu umożliwiłoby bardziej skoncentrowanym na zdrowiu użytkownikom wybór tańszego modelu.

Więcej kolorów

Apple Watch SE spoczywa na zewnątrz na skałach z kroplą deszczu na wyświetlaczu.Eric Zeman / Android Authority Jak wspomniano powyżej, SE jest ograniczone do srebra, kosmicznej szarości i złota. Mamy nadzieję, że Apple wprowadzi świeży wygląd do linii budżetowej dzięki dodatkowym kolorom. Oczywiście nie jest to przełom, ponieważ użytkownicy zawsze mogą dodać stylu dzięki wymiennym opaskom i tarczom zegarka, ale to też nie zaszkodzi. Chcielibyśmy również zobaczyć bardziej wytrzymały ekran. Oryginalne szkło Ion-X SE jest bardziej podatne na zarysowania niż inne modele Apple Watch z szafirowym szkłem.

Lepsze śledzenie snu

iPhone sparowany z Apple Watch Series 6 wyświetla dane śledzenia snu użytkownika.Jimmy Westenberg / Android Authority Zarówno Apple Watch Series 8, jak i Apple Watch SE 2 mogą najwięcej skorzystać na ulepszonych funkcjach śledzenia snu. Śledzenie snu Apple jest niezwykle proste w porównaniu do konkurentów, takich jak Fitbit i Garmin. Na szczęście Apple już przejrzał kilka ekscytujących rzeczy, które pojawią się w watchOS 9 w tej kategorii. Cieszymy się, że Apple zacznie śledzić etapy snu użytkowników, ale mamy nadzieję, że zobaczymy również dokładność. Więcej danych z dnia na dzień i głębsza analiza byłyby ogromną korzyścią dla użytkowników.

Jakie ulepszenia chciałbyś zobaczyć najbardziej na Apple Watch SE 2?

133 głosy dla większości? Koniecznie zagłosuj w naszej ankiecie powyżej. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android