Apple iPhone 15: Wszystko, co wiemy do tej pory i co chcemy zobaczyć

Apple iPhone 15: Wszystko, co wiemy do tej pory i co chcemy zobaczyć

Robert Triggs / Android Authority Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do iteracyjnych premier smartfonów Apple każdego roku, że wydarzenie związane z iPhonem 14 było jednym z najbardziej ekscytujących w ostatnich latach. Jasne, podstawowy model był praktycznie identyczny jak jego poprzednik, ale Apple dał nam Plusa zamiast Mini, a urządzenia Pro wprowadziły zupełnie nowy wyświetlacz z otworem. odpowiednie ulepszenia oprogramowania) to największa zmiana w wyglądzie iPhone’a od lat. Pod wieloma względami rekompensowało to brak innowacji w innych flagowych telefonach Apple, a wielu konsumentów zdecydowało, że nie ma jeszcze potrzeby aktualizacji. Czy seria iPhone’ów 15 z 2023 roku zaoferuje coś więcej niż tylko powierzchowne ulepszenia i przekona więcej osób do wykonania skoku? Dowiedzmy Się.

Czy na pewno będzie seria iPhone 15?

Coroczne aktualizacje iPhone’a są mniej więcej tak pewne, jak zmiana pór roku. Nawet jeśli telefony tak naprawdę nie zmienią się tak bardzo, możemy być pewni, że Apple wypuści nowe wersje, którym towarzyszyć będzie zgrabna premiera i błyskotliwy marketing. Rok 2023 nie będzie inny, o czym świadczą krążące już plotki i przecieki dotyczące serii iPhone 15. Spodziewamy się czterech nowych modeli iPhone’a w 2023 roku, z tym samym podstawowym zarysem. Podobnie jak w przypadku iPhone’a 14, prawdopodobnie pojawi się zwykły iPhone 15 z większą ofertą Plus (nawet jeśli sprzedaż iPhone’a 14 Plus nie była znakomita), a także dwa droższe telefony z wyższej półki. Schemat nazewnictwa może być taki sam, ale słyszeliśmy szepty, że Apple może rozważać przekształcenie Pro Max w iPhone’a Ultra. Byłoby to zgodne z marką, którą firma niedawno wprowadziła dla swojego najlepszego zegarka Apple Watch i mogłoby pozwolić jej na naliczenie jeszcze wyższej ceny. Musiałby się jednak różnić od mniejszego iPhone’a Pro nowymi materiałami lub ulepszonymi możliwościami.

Kiedy będzie data premiery iPhone’a 15?

Ekran główny Apple iPhone 14 ProRyan Haines / Android Authority Dwie ostatnie generacje iPhone’a zostały ogłoszone w połowie września i wkrótce potem trafiły do ​​sprzedaży. Nic nie sugeruje, że Apple wyrwie się z tego cyklu w 2023 r., więc jeśli nie wystąpią żadne nieprzewidziane okoliczności lub problemy z łańcuchem dostaw, postawilibyśmy na premierę iPhone’a 15 we wrześniu 2023 r. Jeśli Apple zdecyduje się pomieszać i ujawnić wzmocniony iPhone 15 Ultra, jest szansa, że ​​​​może to zrobić na osobnym wydarzeniu. Biorąc pod uwagę to, co wiemy w tym momencie, pojedyncze ogłoszenie nadal wydaje się najbardziej prawdopodobne.

Jakie funkcje i specyfikacje będzie miał iPhone z serii 15?

Wraz z wprowadzeniem Dynamic Island zmieniającej wygląd modeli iPhone’a 14 Pro można oczekiwać, że urządzenia z 2023 roku będą całkowicie iteracyjnymi propozycjami. Wręcz przeciwnie, niektóre główne nowe funkcje mogą nadejść. Jest rzeczą oczywistą, że Apple wprowadzi na rynek zupełnie nowy procesor, a według Nikkei oczekiwany A17 Bionic może być pierwszym zbudowanym w nowym procesie 3 nm TSMC. Mamy nadzieję, że będzie to używane we wszystkich modelach iPhone’a 15 — Apple zarezerwował swój nowy A16 Bionic dla iPhone’a 14 Pro i Pro Max, podczas gdy tańsze modele utknęły w krzemie ostatniej generacji. Urządzenia Pro mogą otrzymać więcej pamięci RAM w 2023 roku i chociaż istnieją doniesienia, że ​​​​Apple buduje własne modemy (Bloomberg), nie wygląda na to, aby były one gotowe na kolejne iPhone’y. Modemy Qualcomma będą musiały wystarczyć jeszcze na rok.

USB-C czy nie USB-C?

Port Lightning kontra USB CRobert Triggs / Android AuthorityApple przyznało, że będzie musiało przestrzegać prawa UE i porzucić zastrzeżony port Lighting na rzecz złącza USB-C. Mandat wejdzie w życie dopiero w 2024 r., ale między innymi Mark Gurman z Bloomberga uważa, że ​​Apple może wcześniej zerwać plaster i umieścić port USB-C w iPhonie z serii 15. Jeśli okaże się, że to prawda, będzie to wydarzenie sejsmiczne w świecie sprzętu Apple — miliony kabli oświetleniowych nie będą już przydatne nikomu, kto kupi nowego iPhone’a. Podobnie jak wielu innych producentów smartfonów, Apple nie zawiera już adaptera do ładowania w pudełku. Więc nawet jeśli otrzymasz kabel USB-C do USB-C przy zakupie iPhone’a 15, i tak może być konieczne uaktualnienie swojej cegły. Pomimo niedogodności dla konsumentów, którzy posiadają wiele akcesoriów oświetleniowych, będzie to pozytywne dla wielu . Komputery Mac i iPady używają USB-C od lat, podobnie jak większość innych nowoczesnych urządzeń technicznych, więc będzie to oznaczać jeden kabel mniej do spakowania podczas podróży. Chociaż nie jest jasne, czy Apple zdecydowanie wprowadzi USB-C dla iPhone’a 15, nie jest również jasne, czy miałoby to zastosowanie do wszystkich modeli, gdyby tak się stało. Może wybrać aktualizację tylko portu w modelach Pro lub tylko niektóre jednostki SKU w niektórych regionach. Możliwe jest również, że Apple ograniczy prędkości transferu dla tańszych modeli iPhone’a, aby je rozróżnić. Czas pokaże, a i tak może to być krótkotrwałe z całkowicie bezportowym iPhonem, który podobno pojawi się w ciągu najbliższych kilku lat.

Dynamiczne wyspy dookoła

Dynamiczny kąt wyspy Apple iPhone 14 Pro MaxRobert Triggs / Android Authority Wycięty wyświetlacz iPhone’a 14 Pro i Pro Max był najbardziej wyczekiwaną funkcją urządzeń obecnej generacji, ale zwykły iPhone 14 i nowy model Plus musiał zadowolić się przestarzałym wycięciem. Plotka głosi, że (przez Rossa Younga), że wszystkie warianty iPhone’a 15 będą dostarczane z nowszym otworem w kształcie pigułki i oprogramowaniem Dynamic Island. Jeszcze bardziej zaawansowana wersja tego z niewidocznymi czujnikami Face ID pod wyświetlaczem i mniejszym wycięciem na aparat jest reklamowana dla iPhone’a 16 Pro, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć o tym.

Jeszcze lepsze zdjęcia

Niezależnie od tego, czy chodzi o ulepszony sprzęt, czy oprogramowanie, Apple zawsze co roku udaje się zrobić coś nowego ze swoimi aparatami w smartfonach. W 2023 roku spodziewamy się najnowszego i najlepszego przetwornika obrazu Sony, który zwiększy wydajność głównego aparatu (prawdopodobnie zarezerwowanego dla modeli Pro). Mówi się, że jest to „najnowocześniejszy” czujnik, który może przyjąć więcej światła i podwójny poziom nasycenia sygnału w każdym pikselu. Peryskopowy obiektyw zmiennoogniskowy to kusząca perspektywa, która może stanowić największą aktualizację aparatu iPhone’a od lat. Bardziej interesująca jest plotka, że ​​Apple w końcu zdecyduje się na obiektyw peryskopowy z 5-krotnym lub 6-krotnym zoomem optycznym, chociaż może to dotyczyć wyłącznie iPhone’a 15 Pro Max/Ultra. Składane aparaty z zoomem od kilku lat zdobią wysokiej klasy flagowce z Androidem, więc jest to kolejny przykład Apple nadrabiania zaległości. Jednak wciąż jest to kusząca perspektywa i może stanowić największą aktualizację aparatu iPhone’a od lat.

Znowu pokonujesz zakręty?

Apple odszedł od zakrzywionych iPhone’ów i wrócił do estetyki płaskich krawędzi z iPhone’em 12. Dzięki iPhone’owi 15 firma mogła ponownie pomieszać i przejść na zaokrąglone krawędzie przynajmniej z jednej strony urządzenia. Według przeciekającego ShimpApplePro, możemy zobaczyć coś podobnego do iPhone’a 5C, gdzie przód jest płaski, ale tył jest zakrzywiony. Może się to wydawać dziwnym kierunkiem projektowania, ale może to być podobne do dolnej obudowy najnowszych MacBooków, a Apple często lubi wprowadzać uzupełniające motywy projektowe w swoich liniach produktów. Ten sam wyciek wspomina również o tytanie jako materiale ramy ( być może tylko dla Ultra), które słyszeliśmy wcześniej. Wszystko to może ostatecznie zależeć od pojemności łańcucha dostaw, więc nie zdziw się, jeśli nic z tego nie dojdzie do skutku na czas dla iPhone’a 15 i ponownie otrzymamy ten sam projekt. Inne mniejsze plotki obejmują nagrywanie wideo 8K i baterię wydłużenie żywotności do 4 godzin dla najdroższego modelu.

Ile będzie kosztować seria iPhone 15?

Amerykańscy konsumenci zostali oszczędzeni podwyżki cen dzięki ofercie iPhone’a 14, ale ci po drugiej stronie stawu nie mieli tyle szczęścia. Ceny wzrosły aż o 150 funtów w Wielkiej Brytanii i do 200 euro na różnych rynkach europejskich. Oznacza to, że flagowy iPhone 14 Pro Max zaczynał się od 1200 GBP / 1449 EUR (Wielka Brytania i Niemcy). W przeciwieństwie do tego, w momencie premiery można było kupić Pixela 7 Pro z tą samą pamięcią 128 GB za jedyne 849 GBP / 899 EUR – ceny Apple w Europie wyglądają niedorzecznie w porównaniu. Jeśli Apple utrzyma te same ceny dla linii iPhone 15 w USA, my spodziewałbym się cen początkowych w następujący sposób (za 128 GB):

iPhone 15 — 799 $
iPhone 15 Plus — 899 $
iPhone 15 Pro — 999 $
iPhone 15 ProMax — 1099 USD To powiedziawszy, jeśli iPhone 15 Pro Max zmieni się w super premium iPhone 15 Ultra, spodziewaj się, że cena będzie pasować. Droższe materiały, takie jak tytan i ulepszone funkcje, mogą kosztować od 1299 USD (PrzeciekiApplePro przez Forbes) — to o 200 USD więcej niż iPhone 14 Pro Max. Nie wiemy, czy podobne podwyżki pojawią się w przypadku innych modeli iPhone’a, ale raporty sugerują, że seria iPhone’a 14 była o około 20% droższa w produkcji, więc mogliśmy wreszcie zobaczyć, jak ten dodatkowy koszt został przeniesiony na konsumentów w USA. jak wszędzie.

iPhone 15: co chcemy zobaczyć

Zaktualizowany projekt

Kwadratowa estetyka Apple została po raz pierwszy wprowadzona w iPhonie 4 i została wskrzeszona w iPhonie 12. To popularny wygląd, ale sprawia, że ​​​​urządzenia są mniej wygodne w dłoni. Chcielibyśmy zobaczyć zupełnie nowe podejście do projektowania następnego iPhone’a, choć wygląda na to, że być może będziemy musieli poczekać na iPhone’a 16. W takim razie zadowolimy się Dynamic Island na tańszych iPhone’ach.

Więcej powiększenia

Zoom peryskopowy Google Pixel 6 ProRobert Triggs / Android Authority Mamy nadzieję, że obiektyw zmiennoogniskowy peryskopu jest prawdziwy, ponieważ iPhone pozostaje w tyle za rywalami z Androidem w tej dziedzinie. Samsung Galaxy S22 Ultra ma nawet 10-krotny zoom optyczny, podczas gdy znacznie tańszy Pixel 7 Pro firmy Google zarządza nawet 5-krotnym zoomem optycznym. Nadszedł wreszcie czas na ulepszenie 3-krotnego zoomu iPhone’a, aby mógł konkurować z najlepszymi telefonami z aparatem.

Wreszcie USB-C

O tym krąży wiele plotek i najwyższy czas! Skromny port oświetlenia dobrze nam służył, ale kiedy wysyłasz produkty takie jak MacBooki i iPady z USB-C, wiesz, że nadszedł czas, aby ugryźć kulę i umieścić ten sam port w swoich telefonach.

Szybsze ładowanie

apple iphone 12 ładowanie bezprzewodowe magsafePodczas gdy producenci OEM Androida przekraczają granice dzięki coraz szybszemu ładowaniu — sprawdź niesamowicie szybką technologię ładowania 125 W firmy Oppo — iPhone’y Apple utknęły z lodowatymi prędkościami ładowania. Większość iPhone’ów osiąga maksymalną moc około 22 W przy ładowaniu przewodowym i 15 W przy ładowaniu bezprzewodowym MagSafe. iPhone 14 Pro Max może technicznie osiągnąć 29 W z odpowiednią ładowarką, ale to wciąż nie jest superszybkie. Podstawowy model ładowarki Apple do iPhone’a ma ograniczoną moc 20 W. Chcemy standardowo szybszego ładowania iPhone’ów i chcemy tego już kilka lat temu.

Co najbardziej chcielibyście zobaczyć na iPhonie z serii 15?

62 głosyNowy projekt21%Lepszy aparat z zoomem16%USB-C44%Szybsze ładowanie13%Inne (daj nam znać w komentarzach!)6%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android