Apple iPad Pro (7. generacji): data premiery, dane techniczne, cena, plotki i nie tylko

Apple iPad Pro (7. generacji): data premiery, dane techniczne, cena, plotki i nie tylko

Oliver Cragg / Władze AndroidaAktualizacja z 28 sierpnia 2023 r. (10:23 ET): Zaktualizowaliśmy nasze centrum plotek o iPadzie Pro (7. generacji), aby uwzględnić przeciek od Marka Gurmana na temat okna uruchamiania, procesora i wyświetlacza.


Oryginalny artykuł: Apple ma obecnie obszerną ofertę iPadów. Masz standardowe iPady, iPada Air, iPada mini i iPada Pro. Najwyraźniej Apple nie zamierza w najbliższym czasie usprawniać swojej działalności związanej z tabletami. I ma dobry powód, aby tego nie robić. Firma jest obecnie liderem na rynku tabletów, tuż za Samsungiem, ale zyskującym na popularności. Być może przywilejem Apple jest oferowanie tabletów w różnych przedziałach cenowych, aby uniemożliwić klientom przejście na tablety z Androidem. Niemniej jednak wygląda na to, że Apple jest na dobrej drodze do wkrótce odświeżenia oferty iPadów Pro. Do iPada Pro (2024), zwanego także iPadem Pro (7. generacji), jeszcze trochę czasu minęło, ale plotki o nadchodzących tabletach już krążą pełną parą. Oto wszystko, co wiemy.

Czy będzie iPad Pro (7. generacji)?

Złącze logo Apple iPad Pro M2 2022Oliver Cragg / Android Authority Wszystko wskazuje na istnienie nowej generacji tabletów iPad Pro. Według doniesień firma planuje rozpocząć produkcję dwóch modeli iPada Pro (7. generacji) w pierwszym kwartale przyszłego roku. Apple zazwyczaj ogłasza nowe iPady Pro co rok lub dwa lata. Poprzednia generacja iPadów Pro z procesorem Apple M2 została wprowadzona na rynek w 2022 r., zatem premiera iPadów Pro nowej generacji w 2024 r. wydaje się logicznym kolejnym krokiem dla firmy, zwłaszcza biorąc pod uwagę pogłoski o opracowywaniu nowych chipów M3.

Jaka jest data premiery iPada Pro (2024)?

Wyświetlacz Apple iPad Pro M2 2022 2Oliver Cragg / Władze Androida
Apple iPad Pro (1. generacja): 9 września 2015 r
Apple iPad Pro (2. generacji): 5 czerwca 2017 r
Apple iPad Pro (3. generacji): 30 października 2018 r
Apple iPad Pro (4. generacji): 18 marca 2020 r
Apple iPad Pro (5. generacji): 20 kwietnia 2021 r
Apple iPad Pro (6. generacji): 18 października 2022 r. Apple nie ma ustalonego harmonogramu premiery nowych iPadów. Poprzednie tablety iPad Pro (6. generacji) zostały wprowadzone na rynek w październiku. Wcześniej w kwietniu zadebiutowały iPady Pro piątej generacji. Widzieliśmy także, jak Apple ogłaszało nowe modele iPada Pro w marcu, wrześniu i listopadzie. Jeśli więc chodzi o serię iPadów Pro (2024), nie da się przewidzieć konkretnej daty premiery. Mark Gurman z Bloomberga nie uważa, że ​​Apple wprowadzi na rynek nowe tablety Pro w 2023 roku, a o raporcie, który przewiduje, mówiliśmy już tablety mają wejść do produkcji w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wszystko to daje Apple mnóstwo czasu na przygotowanie nowych modeli iPada Pro na czerwiec 2024 r., który zbiegnie się z coroczną konferencją programistów WWDC. Alternatywnie firma mogłaby ponownie zdecydować się na premierę we wrześniu/październiku — być może wraz z iPhonem 15. W tej chwili wszystko wisi w powietrzu, ale będziemy uważnie śledzić iPada Pro (7. generacji) i zaktualizujemy to centrum, gdy wiemy więcej o dacie lub miesiącu jego premiery.

Jakie specyfikacje i funkcje będzie miał iPad Pro (7. generacji)?

Wyświetlacz Apple iPad Pro M2 2022 3Oliver Cragg / Android AuthorityiPad Pro z klawiaturąJednym z kluczowych usprawnień oczekiwanych w nowym iPadzie Pro (7. generacji) jest zastosowanie paneli OLED. Według doniesień Apple planuje niskotemperaturowe ekrany OLED z tlenku wielokrystalicznego (LTPO) dla iPadów Pro na rok 2024. Aby jeszcze bardziej uwiarygodnić tę plotkę, Gurman powtórzył w swoim biuletynie, że jego zdaniem następny iPad Pro będzie pierwszym wyposażonym w technologię OLED, dodając jednocześnie: „Są wyraźniejsze i jaśniejsze oraz dokładniej odtwarzają kolory”. Apple używa obecnie Mini Panele LCD z podświetleniem LED w modelach iPada Pro, ale przejście na OLED może oznaczać jeszcze lepszy kontrast i poziom czerni w nowych tabletach. Dodaj do tego technologię LTPO, a iPad Pro siódmej generacji może przebić Samsunga Galaxy Tab S9 Ultra dzięki bardziej energooszczędnemu wyświetlaczowi. Ale wyprzedzamy samych siebie. W końcu to na razie tylko plotki. Mają mocne podstawy, ale będziemy musieli poczekać na dalsze potwierdzenie, zanim zaczniemy marzyć o iPadach OLED. Jeśli chodzi o rozmiar wyświetlacza, iPad Pro (7. generacji) ma być dostępny w wersjach 11,1-calowych i 13-calowych , co sprawi, że będą nieco większe niż obecny wariant iPada Pro. Informacje te zostały oddzielnie przekazane przez analityka wyświetlaczy Rossa Younga i firmę The Elec, a później zostały poparte przez firmę Gurman. Krążą pogłoski, że Apple pracuje nad chipami M3. Obecne iPady Pro są zasilane przez firmowy krzem M2. Naturalne jest więc założenie, że następna generacja iPada Pro zostanie wyposażona w nowy procesor M3. W przecieku Gurmana wspomniano również, że iPad Pro zostanie dostarczony w przyszłym roku z chipem M3 na pokładzie. Oczekuje się, że chip przyniesie znaczny postęp w stosunku do M2 poprzez przejście na nowy proces produkcyjny w celu zwiększenia wydajności i wydajności. Informacje z Bloomberg sugerują, że Apple M3 będzie wyposażony w 8-rdzeniowy procesor i maksymalnie 10-rdzeniowy procesor graficzny. Z drugiej strony Apple mógłby również użyć chipa M2 Pro lub M2 Max w iPadzie Pro 2024. Nie były one dostępne w momencie premiery poprzednich iPadów Pro.

Jaka będzie cena iPada Pro (7. generacji)?

Logo magicznej klawiatury Apple iPad Pro M2 2022 z ołówkiem jabłkowymOliver Cragg / Władze Androida
Apple iPad Pro (1. generacja): Od 599 USD (9,7 cala), od 799 USD (12,9 cala)
Apple iPad Pro (2. generacji): Od 646 USD (10,5 cala), od 799 USD (12,9 cala)
Apple iPad Pro (3. generacji): Od 799 USD (11 cali), od 999 USD (12,9 cali)
Apple iPad Pro (4. generacji): Od 799 USD (11 cali), od 999 USD (12,9 cali)
Apple iPad Pro (5. generacji): Od 799 USD (11 cali), od 1099 USD (12,9 cali)
Apple iPad Pro (6. generacji): Ceny zaczynają się od 799 dolarów (11 cali), od 1099 dolarów (12,9 cali) iPad Pro 2022 zaczyna się od 799 dolarów za podstawowy model 11-calowy i 1099 dolarów za wariant 12,9-calowy. Były to te same ceny, jakie firma miała dla podstawowych modeli iPada Pro z 2021 roku. Można by oczekiwać, że Apple będzie trzymał się tych samych cen w przypadku iPada Pro 2024, ale może tak nie być. Oczekuje się, że Apple w tym roku podniesie ceny modeli iPhone’a 15 Pro. Producenci smartfonów i tabletów coraz częściej podnoszą stawki, aby poprawić rentowność w związku ze spadkiem rynku światowego. Biorąc to pod uwagę, w 2024 roku możemy spodziewać się droższych modeli iPada Pro. W rzeczywistości raport The Elec sugeruje, że cena iPada Pro może wzrosnąć aż o 700 dolarów. Oznaczałoby to, że 11-calowy model będzie kosztował około 1500 dolarów, a 13-calowy wariant około 1800 dolarów. A to są ceny modeli bazowych. Najwyższej klasy iPad Pro (7. generacji) z pamięcią masową 2 TB może z powodzeniem przekroczyć granicę 3000 dolarów.

Czy powinienem poczekać na iPada Pro (2024)?

Tył iPada Pro 11 M1Palash Volvoikar / Android Authority Obecna linia iPadów Pro jest dość potężna. Tablety mają wiele do zaoferowania, w tym wydajność porównywalną z laptopami, świetny wyświetlacz, świetne głośniki i wiele innych. Możesz przeczytać naszą recenzję iPada Pro (6. generacji) i przekonać się, że jest to najlepszy iPad w dzisiejszych czasach. Jeśli jednak nie masz nic przeciwko płaceniu składki za iPada Pro 2024, możesz wstrzymać się z zakupem. W związku z plotkami sugerującymi znaczną poprawę wyświetlacza i wydajności, iPad Pro (7. generacji) prawdopodobnie znacznie wyprzedzi obecną generację. To powiedziawszy, wciąż wiele nie wiemy o nadchodzących tabletach, w tym informacji o baterii, ładowaniu, aparatach i nie tylko. Podczas recenzji iPada Pro 2022 nie mogliśmy się doczekać niektórych z tych aspektów. Rozsądnie będzie poczekać na więcej informacji na temat nowego iPada Pro, zanim zapniecie pasy i poczekacie do przyszłego roku. Jak powiedzieliśmy wcześniej, jeśli teraz szukasz imponującego iPada, masz już możliwość zakupu iPada Pro (6. generacji) za 786 USD w sklepie Amazon.

iPad Pro (7. generacji): Co chcemy zobaczyć

Apple iPad Pro M2 2022 wyświetla uprawnienia AndroidaOliver Cragg / Władze Androida

Szybsze ładowanie i ładowanie bezprzewodowe

Oczekiwano, że Apple wprowadzi bezprzewodowe ładowanie iPadów Pro 2022, ale tak się nie stało. Mamy nadzieję, że funkcja ta pojawi się na tabletach iPad Pro (7. generacji). Ładowanie bezprzewodowe byłoby nie tylko mile widzianym ulepszeniem, ale chcielibyśmy także zobaczyć odwrotne ładowanie bezprzewodowe na tabletach. Czy nie byłoby wspaniale wykorzystać całą tę powierzchnię do ładowania słuchawek AirPods i iPhone’ów? Nawet zwykłe przewodowe ładowanie iPadów Pro mogłoby przydać się w modernizacji. Ładowanie 12,9-calowego iPada Pro zajmuje znacznie ponad dwie godziny, a to zdecydowanie za mało w świecie, w którym akumulator Galaxy Tab S9 Ultra o pojemności 11 200 mAh ładuje się w nieco ponad godzinę

Lepsze umiejscowienie kamery

Aparaty obecnego iPada Pro są umieszczone na krótszym boku tabletu. Oznacza to, że niezręcznie pojawiają się po lewej stronie ekranu, gdy tablet jest ustawiony w trybie poziomym. Mamy nadzieję, że Apple to zmieni i umieści aparaty na dłuższym boku, aby lepiej było ich używać np. do rozmów wideo.

Ten sam świetny wyświetlacz we wszystkich wariantach

Obecny iPad Pro o przekątnej 12,9 cala jest wyposażony w oszałamiający wyświetlacz mini-LED Liquid Retina XDR „ProMotion” o maksymalnej jasności do 1600 nitów w przypadku treści HDR. Posiada również 2500 indywidualnie sterowanych lokalnych stref przyciemniania, które zapewniają wyjątkowo głęboką czerń i wysoki kontrast. Niestety Apple nie potraktował w ten sam sposób 11-calowego iPada Pro z tej serii. Chociaż wyświetlacz 11-calowego modelu był całkiem dobry, nie dorównywał panelom AMOLED w wysokiej klasy serii Galaxy Tab S8 firmy Samsung i nadal tak jest w przypadku rodziny Tab S9. Apple musi to zmienić i zapewnić jednolitość wyświetlacza iPadowi Pro, aby mógł konkurować z Tabem S9. Szczególnie, jeśli planuje pobierać za nie sporo gotówki. Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android