Aplikacje internetowe i do pobrania: zalety i wady

Aplikacje internetowe i do pobrania: zalety i wady

Od redakcji 24 marca 2022 r.

Wiele firm decyduje się na oferowanie swoim klientom aplikacji zarówno natywnych (do pobrania), jak i internetowych, ale która aplikacja jest lepsza? Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat mocnych i słabych stron aplikacji natywnych oraz aplikacji internetowych, dzięki czemu sam zdecydujesz, co zaoferować swoim klientom, a czego użyć.

Aplikacja natywna jest przechowywana na samym urządzeniu i chociaż większość ludzi zna się na przeglądaniu i pobieraniu aplikacji natywnych, programista nie może zagwarantować, że każdy użytkownik będzie zawsze korzystał z tej samej wersji aplikacji.

Zalety aplikacji natywnych obejmują:

Ponieważ aplikacje natywne współpracują z wbudowanymi funkcjami urządzenia, takimi jak kamera, mikrofon, usługi lokalizacyjne itp., są one łatwiejsze w użyciu i działają szybciej na urządzeniu. Aplikacje natywne otrzymują pełne wsparcie ze sklepów z aplikacjami i rynków. Użytkownicy mogą łatwo znaleźć i pobrać wybrane aplikacje w tych sklepach. Ponieważ aplikacje natywne muszą zostać zatwierdzone przez sklep z aplikacjami, dla którego są przeznaczone, użytkownik może mieć pewność, że aplikacja jest bezpieczna i w pełni kompatybilna z jego urządzeniem. Aplikacje natywne działają lepiej, ponieważ programiści mają SDK i wszystkie inne narzędzia, które znacznie ułatwiają im tworzenie aplikacji.

Ale są pewne wady. Aplikacje natywne są zwykle droższe, być może wystarczy wymienić Bitcoin Loophole, aby zarobić wystarczająco dużo pieniędzy na taką aplikację. Jest to szczególnie ważne w przypadku programistów, którzy chcą, aby ich aplikacja była kompatybilna z wieloma urządzeniami mobilnymi i platformami. Koszty utrzymania i aktualizacji aplikacji są wyższe w przypadku aplikacji natywnych, zwłaszcza jeśli aplikacja obsługuje więcej niż jedną platformę mobilną. Proces zatwierdzania aplikacji natywnej w sklepie z aplikacjami może być długi i żmudny dla programisty i nie zawsze prowadzi do sukcesu. Różni użytkownicy urządzeń mobilnych mogą korzystać z różnych wersji aplikacji, co utrudnia nie tylko wsparcie, ale także efektywną komunikację, zabawę itp. z innymi użytkownikami aplikacji.

W porównaniu z aplikacjami natywnymi aplikacje internetowe są znacznie łatwiejsze w użyciu, ponieważ każdy może uzyskać do nich dostęp w dowolnym momencie i są zawsze aktualne. Jednak znalezienie aplikacji internetowych nie jest łatwe, ponieważ nie ma centralnego repozytorium aplikacji internetowych dla wszystkich urządzeń mobilnych.

Główne zalety aplikacji internetowych to:

Aplikacje internetowe są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu, ponieważ mają wspólną bazę kodu na wielu platformach mobilnych. Aplikacje internetowe można dostosować tak, aby były kompatybilne ze wszystkimi popularnymi urządzeniami mobilnymi. W przypadku aplikacji internetowych programiści nie muszą przesyłać aplikacji do sklepu z aplikacjami do zatwierdzenia. Oczywiście w Apple App Store znajduje się lista aplikacji internetowych. Ponieważ aplikacje internetowe nie muszą być zatwierdzane przez rynek aplikacji, mogą być wydawane w dowolnym momencie i w dowolnej formie, jaką preferuje programista. Użytkownicy nie muszą odwiedzać App Store, aby pobrać lub zaktualizować aplikacje internetowe, ponieważ najnowsza wersja jest pobierana za każdym razem, gdy użytkownik uzyskuje dostęp do aplikacji internetowej.

Jednak mobilne aplikacje internetowe mają ograniczony dostęp do możliwości urządzenia. Aplikacje obsługujące wiele przeglądarek mobilnych mogą być kosztowną propozycją dla programistów, ponieważ zwiększają koszty rozwoju i utrzymania. Różni użytkownicy pracują z różnymi przeglądarkami mobilnymi. Może to utrudnić prowadzenie rejestru ich użycia i wspieranie ich wszystkich. Użytkownicy mogą mieć trudności ze znalezieniem aplikacji internetowej, ponieważ nie pojawia się ona w żadnym sklepie z aplikacjami.

Aby zdecydować, czy tworzyć własną aplikację natywną, czy aplikację internetową, należy wziąć pod uwagę następujące punkty:

Jak ważna jest szybkość i wydajność? Czy chcesz, aby Twoja aplikacja zawierała funkcje specyficzne dla urządzenia? Czy chcesz, aby Twoja aplikacja była połączona z internetem?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android