Aplikacja pogodowa pokazuje tylko deszcz: nie martw się, Twój smartfon nie jest uszkodzony

Aplikacja pogodowa pokazuje tylko deszcz: nie martw się, Twój smartfon nie jest uszkodzony

Wiele naprawdę niezawodnych aplikacji pogodowych na smartfony może również zwariować: często przewiduje się tylko deszcz, niezależnie od tego, czy rzeczywiście leje, czy przez cały dzień nie ma chmury. Często wynika to tylko częściowo z pogody.

Aplikacje pogodowe na smartfonie: dlaczego zawsze pada deszcz?

Pomiędzy burzami i burzami z jednej strony, a dniami i tygodniami suszy i upałów z drugiej, czasami możesz uzyskać sprzeczne informacje z aplikacji pogodowej. Czy to na Androidzie, czy na iPhonie, obraz jest wszędzie taki sam: deszcz i więcej deszczu chociaż w wielu miejscach ani kropla nie spada przez wiele dni. A może w ciągu ostatnich kilku dni zdarzyło Ci się tylko kropla lub dwie, pomimo ostrzeżenia przed burzą i spodziewanego ulewnego deszczu co do litra?

Każdy, kto regularnie sprawdza pogodę na smartfonie – na przykład przed wieczornym spacerkiem z psem lub w ramach planowania weekendu – w pewnym momencie natknął się na to: pogoda jest chaotyczna. Na przykład, od czasu do czasu perspektywy dla użytkowników iPhone’a są ponure:

W większości słonecznie, a jednak prawdopodobieństwo deszczu pod iOS często wynosi od 40 do 90 procent (Źródło zdjęcia: GIGA)

Istnieje kilka powodów dziwnego zjawiska aplikacji pogodowej: Z jednej strony jest to Pogoda latem i jesienią zazwyczaj mniej stabilna niż zimą. Prysznice są częstsze w lecie i są „dość rozległe, ale nie w każdym miejscu w takim samym stopniu” – wyjaśnia wykwalifikowany meteorolog Jürgen Schmidt z serwisu pogodowego Wetterkontor (źródło: sieć redakcyjna Niemcy). Na przykład w mieście można prognozować deszcz, ale w ciągu dnia uderza on tylko w kilka części miasta, podczas gdy w innych miejscach pozostaje suchy.

Może też wyglądać ponuro na Androidzie:

10 do 30 procent prawdopodobieństwa deszczu: czy coś spada teraz, czy nie? Aplikacja na Androida też nie jest jasna. (Źródło obrazu: GIGA)

Niespokojna pogoda sama w sobie nie jest niczym nowym. Nowością w tym problemie są internetowe usługi pogodowe i aplikacje pogodowe. Odnoszą się one często do bezpłatnego amerykańskiego modelu prognozowania Global Forecast System (GFS). Nie może to jednak odzwierciedlać wydarzeń w Europie i Niemczech, a także europejskich i niemieckich modeli pogodowych. Tak mówi Schmidt: „Prognozy na telefon komórkowy są ciesz się ostrożnie.“

Pokażemy Ci kilka alternatyw dla wstępnie zainstalowanej aplikacji pogodowej w Wideo:

Porady eksperta: nie używaj aplikacji na iOS lub Androida do prognozy pogody

Ekspert radzi: Nie używaj preinstalowanych aplikacji pogodowychwbudowany w Androida lub iOS. Zamiast tego powinieneś polegać na aplikacjach, które wykorzystują lokalnie dokładniejsze modele do prognoz pogody. Duży wybór znajdziesz w Apple App Store i Google Play Store. Możesz więc trochę bardziej polegać na informacjach w telefonie komórkowym, zanim wyruszysz.

Oczywiście prognoza pogody może być naprawdę pochmurna, a zaskakujący widok deszczowych dni nie może Cię zmylić – tak jak obecnie. W takich przypadkach jest to trzymaj się tam, znowu nadchodzi ładniejsza pogoda. Powinieneś też być przygotowany na prawdziwe sytuacje awaryjne, na przykład z aplikacją NINA.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android